"Орлите" полетяха над Порто след драматична победа (видео) 18 юни 2020 | 10:48
Тимът на Бенфика излезе начало в класирането на португалското първенство, след като победи като гост Рио Аве с 2:1 в среща от 27-ия кръг. Бенфика има 64 точки, с колкото е и Порто, но е лидер в подреждането заради по-добрата си голова разлика. Рио Аве заема шестата позиция с 41 точки.

В Лисабон се зарадваха от новината, че ще бъдат домакин на финалната фаза на Шампионската лига
Домакините откриха резултата чрез Мехди Тареми в 26-а минута, но "орлите" от Лисабон направиха пълен обрат с голове на Харис Сеферович в 64-ата и Юлиан Вайгъл и в 87-ата минута. Попадение на Бенфика беше отменено през първите 45 минути заради засада след намеса на системата ВАР, която малко по-късно потвърди редовността на гола на Сеферович. Отборът на Рио Аве завърши с девет души след три червени картона. В 63-ата минута Али Елмустари получи втори жълт картон, а след това терена изгонени бяха Нуно Сантуш и Диого Фигуейраш, като последният се намираше извън терена.