Арсенал изненада Динамо в Москва, Костадинов - играч на мача (видео) 04 юли 2020 | 19:04
След пет поредни загуби, включително три след подновяването на сезона в Премиер лигата, Арсенал (Тула) постигна ценен успех с 1:0 при гостуването си на Динамо (Москва). Евгений Луценко се разписа в 17-ата минута срещу бившия си тим и донесе трите точки на "артилеристите", които играха близо час в намален състав заради червения картон на Кирил Комбаров.

Арсенал беше воден от Сергей Подпалий, който замести уволнения Игор Черевченко. Българският национал Георги Костадинов започна като титуляр и направи силни 90 минути, като дори беше избран за играч на мача.
Динамо влезе в двубоя на "ВТБ-Арена" като фаворит и имаше ранни шансове да поведе, но Иван Ордец шутира в аут от добра позиция, а силен удар на Владимир Риков премина покрай гредата. В 17-ата минута Григорий Морозов сбърка и това доведе до разбъркване в наказателното поле на домакините, от което се възползва Луценко. Опитният нападател стигна пръв до топката и преодоля Антон Шунин.

13-ият гол на Луценко го затвърди на второто място в листата на стрелците, а до края на полувремето неговият отбор трябваше изцяло да се брани. В 33-ата минута Максимилиан Филип центрира опасно, но защитник в червено изчисти пред погледа на Артур Юсупов. В 35-ата Комбаров, който вече имаше жълт картон, влезе грубо в краката на Силвестър Игбун и Арсенал остана с човек по-малко.
До почивката бившият футболист на Левски Жоаозиньо пропусна да изравни, а неточно стреля и левият бек Дмитрий Скопинцев.

С началото на втората част в състава на Динамо се появиха Оскар Хилемарк и Антон Соснин, а след 60-ата минута треньорът Игор Новиков пусна и Константин Рауш и Кирил Панченко. В един игрови епизод Костадинов се сблъска със собствения си вратар Егор Шамов и получи медицинска помощ, след което бързо се върна на терена.

Динамовци атакуваха с всички сили, но всъщност не създадоха толкова чисти положения, колкото преди почивката. Гостите дори можеха да вкарат втори гол, но шут на Сергей Ткачов срещна крака на Хилемар. Най-близо до изравняването беше Игбун, но изстрелът с глава на нигериеца срещна гредата.

Московчани останаха на 8-о място с 32 точки и намалиха шансовете си да се класират за Лига Европа. Арсенал е 9-и само с точка по-малко.

Силвестър Игбун Силвестър Игбун10 Сергей Ткачов11 Сергей Ткачов
Максимилиан Филип Максимилиан Филип5 Александър Ломовицкий27 Александър Ломовицкий
Жоаозиньо Жоаозиньо22 Евгений Луценко48 Евгений Луценко
Николай Комличенко Николай Комличенко27 Даниил Лесовой22 Даниил Лесовой
Vladislav Karapuzov Vladislav Karapuzov76 Владислав Пантелеев28 Владислав Пантелеев
Антон Соснин Антон Соснин23 Даниил Хлусевич82 Даниил Хлусевич
Кирил Панченко Кирил Панченко8 Юрий Ковальов15 Юрий Ковальов
Константин Рауш Константин Рауш34 Александър Довбня5 Александър Довбня
Оскар Хилемарк Оскар Хилемарк88 Роман Минаев77 Роман Минаев
90' Роман Минаев  Роман Минаевжълт картон
Егор Шамов  Егор Шамовжълт картон
84' Даниил Хлусевич  Даниил Хлусевичжълт картон
Даниил Лесовой  Даниил Лесовойизлиза
Юрий Ковальов  Юрий Ковальоввлиза
83' Александър Ломовицкий  Александър Ломовицкийизлиза
Даниил Хлусевич  Даниил Хлусевичвлиза
81' Даниил Лесовой  Даниил Лесовойжълт картон
Дмитрий Скопинцевизлиза Дмитрий Скопинцев  78'
Vladislav Karapuzovвлиза Vladislav Karapuzov
73' Евгений Луценко  Евгений Луценкоизлиза
Силвестър Игбунжълт картон Силвестър Игбун  50'
Григорий Морозовизлиза Григорий Морозов  46' Александър Денисов  Александър Денисовизлиза
Антон Соснинвлиза Антон Соснин  Александър Довбня  Александър Довбнявлиза
Артур Юсуповизлиза Артур Юсупов
Оскар Хилемарквлиза Оскар Хилемарк
Артур Юсуповжълт картон Артур Юсупов  38'
35' Кирил Комбаров  Кирил Комбаровчервен картон
Георги Костадинов  Георги Костадиновжълт картон
28' Виктор Алварес  Виктор Алваресжълт картон
19' Кирил Комбаров  Кирил Комбаровжълт картон
18' Евгений Луценко  Евгений Луценкогол