Милан унищожи Лацио и мечтите му за титла (видео) 05 юли 2020 | 00:37
Отборът на Милан постигна убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Лацио в едно от дербитата на 30-ия кръг в Серия “А”. Хакан Чалханоглу (23') даде аванс на "росонерите", който беше удвоен от Златан Ибрахимович (34') чрез дузпа. Крайният резултат пък оформи Анте Ребич (59'). Това беше първа домакинска загуба за римляните в италианския елит през сезона.

В отсъствието на нападателното дуо на Лацио - Чиро Имобиле и Фелипе Кайседо, които бяха наказани, Симоне Индзаги изтегли Луис Алберто по-напред. Негов партньор в атака бе Хоакин Кореа. Мястото на Алберто в халфовата линия пък бе заето от завърналия се от контузия Лукаш Лейва. Междувременно, Стефано Пиоли бе направил цели четири промени в състава си след последния мач на тима. Андреа Конти се завърна като титуляр отдясно на отбраната, а пред него играеше Алексис Салемакерс след контузията на Саму Кастийехо. Джакомо Бонавентура пък бе предпочетен пред Лукас Пакета, а Ибрахимович бе готов да започне от първата минута, заради което голмайсторът на тима Ребич бе оставен на резервната скамейка.
И двата отбора се защитаваха добре в началото на мача, като първият удар дойде чак в 22-ата минута и беше дело на Сергей Милинкович-Савич, но Джанлуиджи Донарума го спаси. Секунди по-късно Чалханоглу опита изстрел от границата на наказателното поле, топката рикошира в крака на Патрик и стана неспасяема за Лукас Стракоша. В 31-ата Ибрахимович също се разписа, но попадението му не беше признато заради негова засада.
Едва три минути по-късно обаче той стигна до гол, след като беше точен от дузпа, свирена за игра с ръка на Стефан Раду. Шведът имаше късмет при изпълението си, тъй като топката се удари в лакътя на Стракоша, мина под тялото му и пресече голлинията. В 37-ата минута Чалханоглу трябваше да напусне терена заради контузия, като беше заменен от Пакета. В добавеното време Алберто стреля, но шутът му мина встрани от вратата.
На почивката Пиоли реши да пусне в игра Ребич и да даде почивка на Ибрахимович, а Индзаги подсили атаката си с Боби Адекание, заменил Лейва. В 49-ата минута Донарума улови топката след удар на Кореа. Франк Кесие веднага отговори с шут, спасен от Стракоша. В 53-ата Лацио организира добра контраатака, завършена с гол от Мануел Ладзари, който обаче беше в положение на засада и така резултатът остана непроменен. В 56-ата Бонавентура отправи далечен изстрел, който излезе в аут. Три минути по-късно обаче той намери непокрития Ребич, който направи преднината на "росонерите" внушителна.
В 64-ата Милинкович-Савич пробва шут, който се оказа неточен, след което поиска смяна. В 69-ата Тео Ернандес осъществи пробив и двойно подаване с Ребич, но ударът му беше отразен от Стракоша. В 81-ата защитникът направи нов впечатляващ пробив, но изстрелът му по земя мина покрай вратата. В 89-ата резервата Даниеле Каталди направи последния пропуск в мача.
Така вторият в класирането Лацио (68 т.) се отдалечи на цели седем точки от лидера Ювентус (75 т.), чийто следващ противник е именно Милан, който събра 46 пункта и се изкачи на шестата позиция преди утрешното дерби между Наполи и Рома.

ЛАЦИО - МИЛАН 0:3

0:1 Чалханоглу (23')
0:2 Ибрахимович (34' д.)
0:3 Ребич (59')

Лацио: Стракоша, Патрик, Ачерби, Раду, Ладзари, Милинкович-Савич, Лейва, Пароло, Джони, Алберто, Кореа

Милан: Дж. Донарума, Конти, Кяер, Романьоли, Ернандес, Кесиe, Бенасер, Салемакерс, Чалханоглу, Бонавентура, Ибрахимович
Дяван Андерсон Дяван Андерсон8 Лукас Билия20 Лукас Билия
86' Франк Кесие  Франк Кесиеизлиза
Лукас Билия  Лукас Билиявлиза
82' Лукас Пакета  Лукас Пакетажълт картон
Джордан Лукакужълт картон Джордан Лукаку  78'
71' Джакомо Бонавентура  Джакомо Бонавентураизлиза
Данило Каталдивлиза Данило Каталди
59' Анте Ребич  Анте Ребичгол
Джони Родригесизлиза Джони Родригес  55'
Джордан Лукакувлиза Джордан Лукаку
Стефан Радуизлиза Стефан Раду
Denis Vavroвлиза Denis Vavro
Лукаш Лейваизлиза Лукаш Лейва  46' Златан Ибрахимович  Златан Ибрахимовичизлиза
Боби Адеканиевлиза Боби Адекание  Анте Ребич  Анте Ребичвлиза
38' Хакан Чалханоолу  Хакан Чалханоолуизлиза
Лукас Пакета  Лукас Пакетавлиза
34' Златан Ибрахимович  Златан Ибрахимовичдузпа
23' Хакан Чалханоолу  Хакан Чалханоолугол
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
23'
Хакан Чалханоолу
34'
Златан Ибрахимович
59'
Анте Ребич

Добави коментар Коментари (64)

haha (Гост) 64 отговор
05 юли 2020 | 15:55

Не съм гледал мача, но като гледам резултата Лацио не са минавали центъра Рейтинг: 4 0

. (Гост) 63 отговор
05 юли 2020 | 14:33

Важното е, че РомЪ ни е к.учката Рейтинг: 1 1

.. (Гост)
05 юли 2020 | 15:21

то в директните двубои се вижда коя е ку4ката на Рома. редовно ги изпращат в покрайнините нае6ани Рейтинг: 1 1

05 юли 2020 | 14:00

миналата година бяхме 8 ми, всичко си идва на мястото. този мач няма дузпа и равен не можахме да направим.ясн е работата Рейтинг: 1 0

1900 (Гост) 59 отговор
05 юли 2020 | 13:53

Лациал съм ,обаче няма как да не си призная ,че Ювентус са с класи над нас и ще видим титла на куково лято.Баси тъпия лациал съм ,да стана фен на този лузърски отбор. Рейтинг: 4 3

haha (Гост)
05 юли 2020 | 14:27

Тъкмо си помисли,че идва 3 та титла, ама та и6аха у дебелия г.ъз Рейтинг: 0 0

Трофея (Гост) 58 отговор
05 юли 2020 | 13:35

Бях се покрил в контейнера. Толкова трофеи сънувах,че тази година много успешна . Може и калъфките да не вземем Рейтинг: 3 0

La Beneamata (Гост) 57 отговор
05 юли 2020 | 12:50

Благодарим на все още съществуващите няколко фена на Принтер ,макар и от ромски произход .Като няма други и тези ще свършат работа. Благодарим ви че ни подкрепяте и не ни откраднахте кабелите от трафопоста до стадиона. Рейтинг: 1 1

Криси и Паула Дибалдо (Гост) 56 отговор
05 юли 2020 | 12:33

Благодарим на миланистите. И на съдиите. И на мафията. И на всички от знамето под дъгата. Много благодарим семейно най-вече, че не е нужно повече да крием любовта си! Рейтинг: 1 4

1900 (Гост) 55 отговор
05 юли 2020 | 12:27

Рома са първия отбор на Рим,а ние само им носим вода и им чистим обувките. Рейтинг: 3 0

haha (Гост) 54 отговор
05 юли 2020 | 11:57

Абе къде е Мюмюнчо? Да не се е затворил в контейнера това сигле? хахаха Поема гордо 3 те бленувани паламарки ахахахаххаха Рейтинг: 3 0

Трофея (Гост) 53 отговор
05 юли 2020 | 11:23

друго си е да получи6 бленуваните 3 к.уртака ммм Рейтинг: 4 0

Juve10 (Гост) 52 отговор
05 юли 2020 | 11:08

Ювентус е шампиона,запомнете го най накрая. Форца Юве. П.П Поздравления за Юмер Ахмедов. Адекватен коментар ,на един от малкото тук,които имат мъжеството да си признаят истината. Рейтинг: 5 3