Камбуров не може да бъде спрян - поредната жертва бе Локо (Пловдив) (видео+снимки) 05 юли 2020 | 20:33
Отборът на Берое изненада с 2:0 като гост носителя на Купата на България Локомотив (Пловдив) в третия мач на двата тима от първата осмица на efbet Лига. И двете попадения бяха дело на неостаряващия Мартин Камбуров, който се разписа на два пъти след почивката. Домакините започнаха в настроение след успеха на финала за Купата, но умората се оказа твърде голяма след почивката и старозагорци се възползваха и нанесоха своя удар.

В началото на мача домакините бяха на крилета на ентусиазма и наложиха натиск над съперника. "Смърфовете" създадоха няколко опасности пред Генадий Ганев, като най-чистата позиция бе пред Доминик Малонга, който бе изпуснат от отбраната, но ударът му бе право в ръцете на вратаря.

Постепенно гостите изравниха играта и погледнаха по-смело към вратата на Илко Пиргов, но единствено далечен удар право в ръцете на стража бе нуждата от намеса. Така или иначе до попадение през първото полувреме не се стигна.

В началото на второто полувреме резултатът бе открит. Карлос Охене бе избутан на границата на наказателното поле от Лукас Масуеро и съдията реши, че нарушението е достатъчно, за да посочи бялата точка. Зад топката застана Мартин Камбуров и реализира.

В 75-ата минута отново ветеранът се разписа. Пробив отдясно на Александър Цветков доведе до прострелно подаване към Камбуров, който засече топката във вратата.

До края на мача Берое имеше контрол над ситуацията на терена, докато играчите на Бруно Акрапович демонстрираха умора след 120 минути във финала с ЦСКА-София и не успяха да се противопоставят.

Със загубата си днес Локомотив се отдалечава от призовата тройка и към момента остава на пета позиция с актив от 50 точки. Все пак останалите тимове борещи се за медалите са в близост - Левски е втори с 53, а ЦСКА-София и Славия са с по 52. Берое от своя страна вече има 46 точки, но при всички положения ще приключи на шеста позиция в подреждането. Мартин Камбуров пък вече има 235 гола в родния елит и е само на 18 попадения от Петър Жеков, който е голмайстор номер 1 в историята. През този сезон нападателят има 16 попадения и върви уверено към голмайсторския приз за сезона.

efbet Лига, шампионски плейоф, 3 кръг:

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - БЕРОЕ 0:2
0:1 Камбуров (56-д)
0:2 Камбуров (75)

Състави:
ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 1. Пиргов, 25. Масоеро, 61. Алмейда, 20. Петрович, 10. Умарбаев, 34. Витанов, 44. Николаев, 50. Томашевич, 16. Салинас, 14. Илиев, 23. Малонга

БЕРОЕ: 33. Ганев, 19. Василев, 5. Мезаг, 25. Ангелов, 27. Стоянов, 6. Цветков, 8. Охене, 10. Макута, 73. Минчев, 11. Фал, 9. Камбуров

Петър Витанов Петър Витанов34 Гаюс Макута10 Гаюс Макута
Парвизджон Умарбаев Парвизджон Умарбаев10 Александър Цветков6 Александър Цветков
Момчил Цветанов Момчил Цветанов7
90' Алюн Фол  Алюн Фолизлиза
Никола Маринов  Никола Мариноввлиза
84' Иван Минчев  Иван Минчевизлиза
Октавио  Октавиовлиза
79' Мартин Камбуров  Мартин Камбуровизлиза
Зоран Йосипович  Зоран Йосиповичвлиза
75' Мартин Камбуров  Мартин Камбуровгол
Парвизджон Умарбаевизлиза Парвизджон Умарбаев  61'
Давид Малембанавлиза Давид Малембана
Петър Витановизлиза Петър Витанов
Mihovil Klapanвлиза Mihovil Klapan
57' Мартин Камбуров  Мартин Камбуровдузпа
Доминик Малонгаизлиза Доминик Малонга  46'
Анте Аралицавлиза Анте Аралица
Николай Николаевизлиза Николай Николаев
Момчил Цветановвлиза Момчил Цветанов
12' Карлос Охене  Карлос Охенежълт картон
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
57'
Мартин Камбуров
75'

Добави коментар Коментари (162)

Някой (Гост) 162 отговор
06 юли 2020 | 15:15

Локо Пл отпаднаха набързо и в мача с ЦСКА-София, но те не можеха да създадат реално положение и мача си бе трагичен. Очевидно им куца сега издръжливостта. Рейтинг: 0 0

Бамсе (Гост) 161 отговор
06 юли 2020 | 10:50

Ако си футболист и не си педдераз и Предател като поп Кръстьо, потърси други БЪлгари, като Багата и Кубрат Пулев да ги пребиват тия маймуни и да бягат далече от БЪлгария.. Хем да имаш пари и работа, хем да я има БЪлгария, още 1400 години !! Рейтинг: 0 1

PARIONLINE (Гост) 160 отговор
06 юли 2020 | 10:36

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- P A R I N E O B U X L I V E Рейтинг: 0 2

Mother faker (Гост) 159 отговор
06 юли 2020 | 08:40

Колкото и да го храните Камбуров. Вижте статистиката колко пъти е бил голмайстор на А група. И колко години е играл в чужбина. Без значение къде. Но пък националните селекционери си разбират от работара и за това не сме гледали България на някъкво първенство от 2002. С Великия Бербатов дето набутваше на Андора, Лихтенщайн и незнам си кои. Само ми кажете кой в момента е по качествен нападател от Камбуров дори и на 40 години. Рейтинг: 7 1

05 юли 2020 | 23:58

Този никога не е бил легенда. Той сам се обяви за легенда. Ако това, че си вкарал няколко гола за Локомотив те прави легенда, то Мони Кръстев и Сашо Радев са по-големи легенди от този. Докато беше в Локомотив изгони една камара добри нападатели само и само за да няма конкуренция. Играта на отбора беше еднообразна и подчинена на него, също като тази в Берое. Селски футбол. Аз много се радвах, че се махна от Локомотив. Резултатите са видни Рейтинг: 7 25

05 юли 2020 | 22:16

За нас първенството приключи взехме си купата и Няма за кво да играем Рейтинг: 12 12

хаха (Гост) 150 отговор
05 юли 2020 | 22:01

Злобни палячовци... Дано се задавите в собствените си храчки... И както е модерно - за един приятел питам... Къде е купата, нещастнициии????? Пък вие си храчете.. Рейтинг: 11 14

kiko (Гост) 149 отговор
05 юли 2020 | 21:36

Още два три гола да вкара до края, и може дори още следващия сезон да подобри головия рекорд. Рейтинг: 16 0

123 (Гост) 148 отговор
05 юли 2020 | 21:15

ТоА ПА ! Селянин с голямата глава,като вкара,все едно на Реал Мадрид е вкарал.ЯЯЯяяяя по спокойно,извънземен,нали като дойдеш скоро в София освен по хотелите да правиш оргии няма да ти дадат да вкараш и един гол,само оргиите ще ти останат. Рейтинг: 9 20

Вижоще

И Суперкупата е за Локо Пд! Лудогорец не оказа сериозна съпротива на вдъхновените "смърфове" (видео+галерия) 02 август 2020 | 22:24
Стадион "Локомотив" получи лиценз за провеждане на международни спортни мероприятия 03 август 2020 | 12:08
Крушарски: Скачаме на всички, дано да доживея това, което ми обещаха преди няколко дни 02 август 2020 | 22:56
Бруно: Не си личеше, че ме нямаше на скамейката (видео) 02 август 2020 | 23:21
Крушарски за ТВ правата: Какъв футболен продукт предлагаме, за да имаме претенции? 08 юли 2020 | 12:54
Карагарен: На "Герена" ще бъде по-трудно 09 юни 2020 | 22:56
Тунчев: Заслужихме трофея (видео) 02 август 2020 | 23:10
Гонзо: Спечелихме заслужено, ще играем важна роля в първенството 02 август 2020 | 22:33
Лудогорец и Локо (Пд) откриват сезона с битка за Суперкупата 02 август 2020 | 07:27
Бруно Акрапович: Суперкупата ще се реши с дузпи (видео) 01 август 2020 | 20:58
Крушарски: Взимаме Купата, "доброжелателите" ни да сърбат от на Любо Пенев супата 01 август 2020 | 16:03
Официално: удължиха срока за без публика на мачовете в efbet Лига 31 юли 2020 | 18:08
Локомотив (Пд) представи екипите си за сезон 2020/21 31 юли 2020 | 17:58
Акрапович одобри млад хърватин 31 юли 2020 | 14:05
Много добри новини за Локо, свързани с "Лаута" 31 юли 2020 | 13:08
Локо (Пд) взима защитник от ПСЖ 31 юли 2020 | 05:30