Хайдук и Димитров се отдалечават от Европа след домакински провал 06 юли 2020 | 00:03
Отборът на Хайдук (Сплит) допусна домакинска загуба с 0:1 в срещата с Осиек от 33-ия кръг на първенството на Хърватия. Българинът Кристиан Димитров този път бе титуляр за домакините и остана на терена 90 минути. Това поражение обаче е доста неприятно за Хайдук, тъй като бе срещу пряк конкурент в битката за Европа и отдалечи тима от евроквотите.

Единственото попадение в срещата реализира Петър Бочкай в 15-ата минута. Той се разписа с глава след центриране от фаул.

След тази загуба Хайдук се свлече до 5-ата позиция в таблицата с 54 точки и вече е извън местата, даващи право на участие в евротурнирите. Осиек остава на 3-ата позиция с 59 точки.