Фамозен обрат на Милан повали Юве на "Сан Сиро" (видео) 08 юли 2020 | 00:45

Милан победи Ювентус с 4:2 в страхотен сблъсък на "Джузепе Меаца" от 31-ия кръг на Серия "А". Двата тима изиграха много вълнуващ двубой, като особено впечатляващо бе второто полувреме, когато паднаха и шестте гола. Гостите взеха преднина от две попадения след точни изстрели на Адриен Рабио в 47-ата и Кристиано Роналдо в 53-ата минута."Росонерите" обаче направиха фамозен обрат за пет минути чрез Златан Ибрахимович от дузпа в 62-ата минута, Франк Кесие в 66-ата и Рафаел Леао в 67-ата минута. Точка на спора сложи Анте Ребич в 80-ата минута, вкарвайки четвъртото попадение за домакините. Така Милан спря серията от 7 поредни победи на "бианконерите" и запази интригата за Скудетото, тъй като с успех днес торинци можеха да се откъснат на 10 точки пред втория Лацио, който по-рано тази вечер загуби с 1:2 от Лече.

В очаквания сблъсък между ветераните Ибрахимович и Роналдо нямаше победител, като и двамата имаха по един гол и по един отменен гол в мача. Шведът обаче със сигурност бе по-щастлив след края на срещата, след като тимът му взе трите точки. Юве не бе допускал подобен обрат, след като води с два гола, от 2013 година (при загубата с 2:4 от Фиорентина). Последният път, когато "бианконерите" получиха четири гола във вратата си бе през на финала в Шампионската лига срещу Реал Мадрид в Кардиф (1:4) през 2017 година, когато две от попаденията във вратата на торинци вкара Кристиано Роналдо.

Стефано Пиоли бе избрал да заложи на Златан Ибрахимович като таран в атака, а той имаше подкрепа от Анте Ребич, Лукас Пакета и Алексис Салемакерс зад гърба му.

Маурицио Сари пък бе гласувал доверие на Гонсало Игуаин, Кристиано Роналдо и Федерико Бернардески в предни позиции. В средата на терена действаха Адриен Рабио, Миралем Пянич и Родриго Бентанкур.

Първата възможност в мача бе за Милан. В 7-ата минута Салемакерс отправи точен, но слаб удар, който на затрудни особено Войчех Шчесни.

В 13-ата минута пък Кристиано Роналдо проби отляво и пробва хубав диагонален шут, който профуча покрай вратата.

Десет минути по-късно Ибрахимович стреля към вратата на съперника, но Шчесни и този път бе стабилен под рамката.

Две минути след това Милан организира атака на скорост, отново Ибрахимович бе намерен в добра позиция и шутира по земя, но и този път Шчесни спаси.

В 32-ата минута гостите поискаха дузпа за това, че Ибрахимович вдигна високо крака си и изрита в главата Кристиано Роналдо, но съдията не видя основания да посочи бялата точка.

В 45-ата минута Гонсало Игуаин стреля от границата на наказателното поле, но Джанлуиджи Донарума спаси.

В ответната атака Златан Ибрахимович успя да порази вратата на Шчесни, но попадението не бе зачетено заради засада на шведа.

Ювентус откри резултата още в началото на второто полувреме. В 47-ата минута Адриен Рабио пое топката в средата на терена, направи страхотен пробив на скорост, елиминирайки няколко играчи на съперника, след което с много красив изстрел в сглобката на вратата вкара за 0:1.

Само шест минути по-късно резултатът бе удвоен в полза на "Старата госпожа". Хуан Куадрадо прати дълъг пас в предни позиции към Роналдо, двамата централни защитници на Милан се сблъскаха и позволиха на португалеца да изскочи зад гърба им и да стреля във вратата за 0:2.

Милан обаче се върна в мача в 62-ата минута. Топката срещна ръката на Леонардо Бонучи след изстрел на Анте Ребич и след разглеждане на ситуацията с ВАР бе отсъдена дузпа за домакините, а Ибрахимович хландокръвно реализира от бялата точка.

Четири минути по-късно резултатът бе изравнен. Милан организира многоходова атака, Франк Кесие бе намерен в наказателното поле, освободи си пространство и стреля към вратата, като с помощта на рикошет кълбото се озова в мрежата за 2:2.

В 67-ата минута "росонерите" направиха и пълен обрат. Анте Ребич бе спънат пред наказателното поле на съперника, но съдията даде авантаж, влезлият преди минути на терена Рафаел Леао овладя топката, напредна на скорост и от малък ъгъл успя да вкара за 3:2.

В следващите минути Юве се хвърли в атака, но Милан се бранеше добре и чакаше възможности на контри. Такава дойде в 75-ата минута, когато Анте Ребич бе изведен на скорост и шутира, Шчесни спаси, но след това се стигна до разбъркване пред вратата му и по чудо не се стигна до нов гол за домакините.

В 77-ата минута и Донарума бе поставен под напрежение. Даниеле Ругани стреля с глава след корнер и вратарят на "росонерите" направи блестящо спасяване.

В 80-ата минута обаче Милан реши всичко с четвърти гол. Алекс Сандро направи груба грешка, като подари топката на Джакомо Бонавентура, който веднага подаде за непокрития Анте Ребич в наказателното поле, а хърватинът без забавяне отбеляза за 4:2.

Домакините можеха да вкарат и още един гол в 90-ата минута, когато Хакан Чалханоглу стреля опасно от фаул, но Шчесни с блестящ рефлекс опази вратата си.

В добавеното време Роналдо направи самостоятелен пробив и отбеляза във вратата на Донарума, но голът не бе зачетен заради засада.

Така Милан се поздрави с победата и спря негативната си серия в мачовете с Юве, в които нямаше победа в 12 поредни двубоя (3 равенства и 9 загуби) и се изкачи до 5-ото място в класирането с 49 точки. Юве пък остава на върха със 75 точки.

Хакан Чалханоолу Хакан Чалханоолу10 Аарън Рамзи8 Аарън Рамзи
90' Родриго Бентанкур  Родриго Бентанкуризлиза
Simone Muratore  Simone Muratoreвлиза
Андреа Контиизлиза Андреа Конти  82'
Давиде Калабриявлиза Давиде Калабрия
Анте Ребичизлиза Анте Ребич
Раде Круничвлиза Раде Крунич
Анте Ребичгол Анте Ребич  80'
77' Хуан Куадрадо  Хуан Куадрадоизлиза
Алекс Сандро  Алекс Сандровлиза
Андреа Контижълт картон Андреа Конти  73'
69' Адриен Рабио  Адриен Рабиоизлиза
Франк Кесиегол Франк Кесие  66'
Златан Ибрахимовичдузпа Златан Ибрахимович  62' Леонардо Бонучи  Леонардо Бонучижълт картон
Alexis Saelemaekersизлиза Alexis Saelemaekers  60'
Рафаел Леаовлиза Рафаел Леао
Анте Ребичжълт картон Анте Ребич  59'
53' Кристиано Роналдо  Кристиано Роналдогол
47' Адриен Рабио  Адриен Рабиогол
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
47'
Адриен Рабио
53'
Кристиано Роналдо
Златан Ибрахимович
62'
Франк Кесие
66'
Рафаел Леао
67'
Анте Ребич
80'

Добави коментар Коментари (139)

Криси Дузпата (Гост) 139 отговор
08 юли 2020 | 23:09

Не толкова резултата е изненада а факта че нямаше дузпа за Ювентус! Рейтинг: 5 0

Juventus F.C.1897 (Гост) 138 отговор
08 юли 2020 | 16:07

Такава злоба и омраза няма между Миньор Перник и Левски ! За да са конкуренти с Ювентус Милан трябва да се борят за нещо с тях след като предадоха титлата през 2011-2012 Милан ни биха за една Суперкупа на Италия и то пак бяха загубили финала ! 4-0 или 3-1 !Случват се такива мачове ! Поредица от грешки отпускане и подценяване ! Не е нормално един отбор да бие непрекъснато ! Също не е нормално и Милан да пада непрекъснато от Ювентус! Но такава злоба няма другаде ! Ювентус са много по-напред от другите клубове надявам се да го осъзнавате ! И догодина Милан няма да е същият отбор ! Приятен ден здраве и успехи . Рейтинг: 5 7

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

hahaha (Гост) 137 отговор
08 юли 2020 | 15:51

Тия превъртяха играта!!! Рейтинг: 3 0

боби (Гост) 136 отговор
08 юли 2020 | 15:25

Дибала е най-добрия в Юве. Без него са пълни средняци. Тоя Роналдо все чака някой друг да му сп ечели мача Рейтинг: 10 7

Кристиано Болонята (Гост) 135 отговор
08 юли 2020 | 15:22

Аз съм големия лидер. Мислих, че Милан са на 17-то място и си казах, че най-накрая ще се развихря, а то моя приятел Дибала се объркал - не били на 17-то, а на 7-мо място. Какво се очаква от мен? Не знаят ли, че само срещу анонимници съм велик? Срещу такива като Милан, Интер и Наполи не ме търсете. Аз съм само за мачове срещу Болоня и Дженоа Рейтинг: 6 5

Гад мръсен (Гост) 134 отговор
08 юли 2020 | 15:21

Тия разбиха всички видове тото Рейтинг: 1 0

haa (Гост) 133 отговор
08 юли 2020 | 15:19

Най-добрия играч на Милан - Кристиано Роналдо, а на Юве - съдията както винаги. Ахахахахаха Рейтинг: 5 6

cc (Гост) 132 отговор
08 юли 2020 | 15:17

Кристиано е много слаб. Опита да дриблира в центъра на терена и му взеха топката с лекота заради което вкараха и 2рия гол. От там почна целия обрат. Да си стои в наказателното и да си чака на гюме .. не да се мъчи да е като Меси защото има още много хляб да яде. Тва да имаш 5 златни топки и да не можеш да минеш никой играч 1 на 1 е пълен срам. Да благодари на медиите без тях нямаше да има нито една златна топка и щеше да е резерва на Дибала в Ювентус. Рейтинг: 8 5

juve (Гост)

напълно съм съгласен с теб. как ни прецакаха с тоя медиен балон не е истина. ако не вкара от дузпа или някоя добавка от 1 метър все едно не е бил на терена. Рейтинг: 7 2

3 (Гост)
08 юли 2020 | 15:49

A Меси се спуква от голове след паузата. Вкарва голове от фаулове, с глава, от далеч, със задна ножица, абе направо от всякъде. Затова и Барселона ще са шампиони. Рейтинг: 5 3