Две дузпи на Роналдо спасиха Ювентус срещу Аталанта (видео) 12 юли 2020 | 00:37
Отборите на Ювентус и Аталанта завършиха наравно 2:2 на “Алианц Стейдиъм” в късния двубой от съботната програма на 32-ия кръг в Серия “А”. Гостите на два пъти излизаха напред в резултата след голове на Дуван Сапата (16') и Руслан Малиновский (80'), но Кристиано Роналдо (55', 90') изравняваше от дузпи. Така "бианконерите" остават непобедени на своя стадион през сезона, като сложиха край на рекордната серия на своя опонент от девет поредни шампионатни успеха.

В 6-ата минута Дуван Сапата отправи удар с глава, който се оказа неточен. В 12-ата Йосип Иличич стреля отдалече, но топката мина покрай вратата. По-добрата игра на гостите даде резултат в 16-ата минута, когато Сапата направи двойно подаване с капитана Алехандро Гомес, след което преодоля Войчех Шчесни с удар по земя. Първият удар за Ювентус дойде в 18-ата минута и беше дело на Пауло Дибала, но Пиерлуиджи Голини се справи с него.
В 29-ата Хуан Куадрадо си изкара жълт картон и така ще пропусне следващия мач на своя тим. В 32-ата Тимоти Кастане направи опасно центриране, като малко не достигна на Сапата да го засече. Секунди по-късно Дибала нанесе шут, който излезе в аут. В 36-ата удар на Иличич рикошира в Блес Матюиди и излезе в аут. В 43-ата Кристиано Роналдо стреля неточно с глава, но беше отсъдена засада.
В 49-ата минута удар на Федерико Бернардески мина покрай вратата. В 55-ата шут на Дибала рикошира в ръката на Мартен де Роон, а главният рефер не се поколеба да посочи бялата точка. Кристиано Роналдо беше безпощаден при изпълнението на дузпата и изравни резултата. В 66-ата Сапата с пета се опита да изведе Марио Пашалич, но Шчесни пресече този пас. В 70-ата Роналдо получи добра възможност да се разпише отново, но страничният съдия вдигна флага за засада.
В 75-ата резервата Малиновский отправи опасен удар, минал на сантиметри от страничната греда. В 77-ата пък Голини успя да спаси шут на Кристиано. При втория си опит в мача, в 80-ата минута, Малиновский беше по-точен и се разписа с прецизен удар от границата на наказателното поле. В 84-ата влезлият от скамейката Дъглас Коста пробва изстрел, който не затрудни Голини. Секунди по-късно Малиновский отново отправи удар, този път излязъл в аут.
Малко преди изтичането на редовното време резервата Луис Муриел игра с ръка в собственото си наказателно поле, което доведе до втора дузпа за "Старата госпожа" в мача, а Роналдо отново беше безпогрешен от бялата точка за крайното 2:2. Така португалецът се изравни с Чиро Имобиле по отбелязани дузпи в Серия "А" през кампанията - 11, и с 28-ия си шампионатен гол през сезона изостава само на един от италианския национал.
Въпреки ремито, лидерът Ювентус събра 76 точки и така увеличи с една преднината си спрямо втория Лацио, който е с 68. Третият Аталанта пък изпусна шанса да изпревари “орлите”, излизайки от мача с актив от 67 пункта.

ЮВЕНТУС - АТАЛАНТА 2:2

0:1 Сапата (16')
1:1 Роналдо (55' д.)
1:2 Малиновский (80')
2:2 Роналдо (90' д.)

Ювентус: Шчесни, Куадрадо, Бонучи, Де Лихт, Данило, Рабио, Бентанкур, Матюиди, Бернардески, Дибала, Роналдо

Аталанта: Голини, Толой, Паломино, Джимсити, Хатебур, Де Роон, Фройлер, Кастан, Гомес, Иличич, Сапата
Кристиано Роналдодузпа Кристиано Роналдо  90'
88' Ханс Хатебур  Ханс Хатебуржълт картон
Блес Матюидиизлиза Блес Матюиди  82'
Аарън Рамзивлиза Аарън Рамзи
81' Руслан Малиновски  Руслан Малиновскигол
75' Ремо Фройлер  Ремо Фройлеризлиза
Адриен Тамезе  Адриен Тамезевлиза
Хосе Луис Паломино  Хосе Луис Паломиноизлиза
Матия Калдара  Матия Калдаравлиза
Адриен Рабиожълт картон Адриен Рабио  73'
Пауло Дибалаизлиза Пауло Дибала  69'
Гонсало Игуаинвлиза Гонсало Игуаин
68' Алехандро Гомес  Алехандро Гомесизлиза
Руслан Малиновски  Руслан Малиновскивлиза
67' Дуван Сапата  Дуван Сапатаизлиза
Луис Муриел  Луис Муриелвлиза
61' Марио Пашалич  Марио Пашаличжълт картон
58' Йосип Иличич  Йосип Иличичизлиза
Хуан Куадрадожълт картон Хуан Куадрадо  29'
16' Дуван Сапата  Дуван Сапатагол
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
16'
Дуван Сапата
Кристиано Роналдо
55'
81'
Руслан Малиновски
90'

Добави коментар Коментари (186)

1908 (Гост) 186 отговор
13 юли 2020 | 22:19

To smeshno vece..Duzpentus bie dejurnata duzpa..ne kartotekirate li Orsaro v ligata ..shansovete sa vi nula..pozor..pozor..pri resen shampionat pak vi nabutvat...takava duzpa vaji samo na stadionceto v torino.. Рейтинг: 0 0

Юве (Гост) 185 отговор
13 юли 2020 | 13:33

искаше им се на мердите Юве да загуби, но къде с късмет, къде с огромен късмет, не успя да загуби. За съжаление, освен с късмет, с друго не можем да се похвалим Аталанта заслужаваше победата и то с разлика Рейтинг: 1 0

КР7АЛЯТ (Гост) 184 отговор
12 юли 2020 | 18:51

CR733! Рейтинг: 0 1

Месю Леганесю (Гост) 183 отговор
12 юли 2020 | 16:15

CRISTIANO RONALDO IS THE BEST PLAYER IN THE WORLD FOR ALL TIMES ---------- ------------ ------------- Рейтинг: 2 4

AIR DEMBELE (Гост) 182 отговор
12 юли 2020 | 12:51

Ф.ПЕРЕС : " в рамките на трансфера на Роналдо в Ювентус решихме аз лично да почна да развивам международна дейност в Италия . Н Рейтинг: 1 2

Ха (Гост) 181 отговор
12 юли 2020 | 12:29

Криси пак ще се хвали че в голмайстор в трето първенство. Истината е че е вкарал най много дузпи... Рейтинг: 7 3

Милан (Гост) 180 отговор
12 юли 2020 | 12:21

До феновете на Юве.Да и срещу Юве се свириха такива дузпи но,това е смешно.С тоя ВАР всяко леко не умишлено докосване е дузпа.И двете дузпи реално не са дузпи не зависимо срещу кой и за кой са Рейтинг: 11 12

Juve10 (Гост)
12 юли 2020 | 12:26

Добре тогава,защо въобще продължавате да го дъвчете. Имаше такива дузпи срещу нас и за нас. Такъв е правилника и съдиите го спазват. Респект за Аталанта и цялостното им педставяне,но дузпите си бяха чисти. Рейтинг: 12 4

Juve10 (Гост) 179 отговор
12 юли 2020 | 12:10

Брей ,много рев и со.поли пак в нашата тема. Как не се уморихте .Цял ден и цяла нощ дремете и чакате нещо за Юве за да хейтите. Хайде ,ако сте приключили с реването ,пийте си валериана и се оттеглете на заслужена почивка,че да не си докарате някоя мускулна треска на пръстите . Рейтинг: 4 7

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

1908 (Гост)
13 юли 2020 | 22:22

Umopobarkan pendel ZNAESH LI KAKVO E SADIISKI HETRIK?SVETOVNIA PRINOS NA LIUBIMIA TI HIUMNENTUS KAM FUTBOLA-2 DUZPI I GOL OT ZASADA..ZAMALKO DA GO POSTIGNETE SRESHI ATALANTA.. Рейтинг: 0 0

Juve10 (Гост) 178 отговор
12 юли 2020 | 12:09

Брей ,много рев и сополи пак в нашата тема. Как не се уморихте .Цял ден и цяла нощ дремете и чакате нещо за Юве за да хейтите. Хайде ,ако сте приключили с реването ,пийте си валериана и се оттеглете на заслужена почивка,че да не си докарате някоя мускулна треска на пръстите . Рейтинг: 6 5

Жттс (Гост) 177 отговор
12 юли 2020 | 11:51

След ерата Пирло,Погба,Видал и Маркизио сме трагедия в средата на терена!! един мързелив вечно контузен Кедира ни спасяваше и вкарваше малко креативност!Пянич от два сезона горкия,като скупен след като Роналдо му взе ролята да бие пряксвободни и изгубихме може би 50 гола от пряксвободни и му падна самочувствието,мотивацията и креативността!Сега стигнахме съвсем до ниво където няма капка креативност,умисъл,тактика в средата на терена!!Юве биха 5 пъти по-добри сигурно с на Лудогорец полузащитата! Рейтинг: 7 2

(Гост) 176 отговор
12 юли 2020 | 11:48

Не знам, ама като гледам и тая година мафията в италианския шампиоат не си е ходила изобщо. Корумпираното съдийски тимче пак си кара старата песен като всяка година. И това се вижда, но си продължава - сякаш сме у нас в Боколандия... Рейтинг: 9 3

смях (Гост) 175 отговор
12 юли 2020 | 11:35

Госпожата за пореден път се доказа като галеника на серия А. Рейтинг: 9 3

Барса (Гост) 174 отговор
12 юли 2020 | 11:05

Аталанта заслужават да са шампиони но как се играе в първенство в което на псевдо гранда им му свирят дузпа след дузпа във важните мачове баси...Тия непобедими ли са ,първенството си убиха с тези съдии и нагласени титли. Рейтинг: 28 6

??? (Гост)
12 юли 2020 | 11:08

Юве нямат дузпа срещу милан, интер, лацио, рома, наполи. Кои важни мачове, несретник Рейтинг: 8 13

Барса (Гост)
12 юли 2020 | 11:11

То не е задължително да е само срещу тези отбори,три точки се дават и срещу другите.Отбора ви без съдиите нямаше да е шампион.Надявам се да додрапате до полуфинал в ШЛ да ви напълним кошницата. Рейтинг: 15 7

??? (Гост)
12 юли 2020 | 11:13

Срещу Юве са свирени много повече дузпи отколкото в полза на Юве. Това как го осмисляш? При барса така ли е Рейтинг: 5 12

12 юли 2020 | 11:17

Вицове не ми се слушат...Барса са слаби и както виждаш загубихме титлата , за разлика от някои други които ако играта не върви идва точния човек и бият Рейтинг: 9 3

.............л (Гост)
12 юли 2020 | 11:25

Само си чешеш езика. Или той те сърби, или гъзът ти го боли от нещо. Нищо, подкрепено от факти, не каза. А сега изчезвай Рейтинг: 3 6

До Барса (Гост)
12 юли 2020 | 11:54

Напълно си прав ,както за Аталанта така и за Ювентус. Само че, седи мирен за това да им пълните кошницата на полуфинал. Първо трябва да се справите с Наполи на реванша, които не са толкова лесен съперник и най-вече Второ трябва да минете през баварската машина на 1/4 финал, а те са по-силни от вас в момента. Да Байерн са в пауза в момента и можеби ще им наруши леко ритъма, но предполагам, че немското ще е почнало до тези мачове. Рейтинг: 2 3

12 юли 2020 | 12:55

Както ни я напълнихте,преди няколко години на 1/4 финала ли??? Жалкар,тихо. Рейтинг: 3 3

мерда (Гост) 173 отговор
12 юли 2020 | 11:02

юбентинците са като гербаджиите, самозабравили се к*рви Рейтинг: 7 2

Неутрален (Гост) 172 отговор
12 юли 2020 | 10:51

Още ли има хора с толкова ниско достойнство,че да поддържат отбори като ЮВЕНТУС,РЕАЛ,МИЛАН,БАРСЕЛОНА,ЮНАЙТЕД...Това не са отбори,а криминални футболни групи.кЛОУНИ,ЦИРКАДЖИИ.Не може да си фен на такова нещо,как изобщо изпитвате удоволствие от това да те бутат всеки път,когато не можеш да ппобедиш с футболни качества? Рейтинг: 9 8

! (Гост)
12 юли 2020 | 10:57

Забрави Байряма и лузърите, мойче. Рейтинг: 8 4

haha (Гост)
12 юли 2020 | 11:39

лузър е майка ти, че е подила такова недоразумение като теб... фен на манафа случайно? Рейтинг: 1 3

нЕ СЪМ ЗАБРАВИЛ НИКОЙ (Гост)
12 юли 2020 | 11:59

Байерн ги подпират в Германия,но те и без тва нямат абсолютно никаква конкуренция там.Ливърпул е най-великия клуб точно заради това,че никога не е бил подпиран.Точно обратното,ощетяван е брутално и в Англия и в Европа.И пак е номер едно! Рейтинг: 0 5

Хохо (Гост)
12 юли 2020 | 12:33

И Бавнярците са ги подпирали в Европа, и лузърите от Мършисайд. Тея вторите този сезон рядко не ги бутаха в Англия, и не случайно повечето скандални решения на ВАР този сезон в Англия, е с участието на лузърите. Правете се на слепи мършисайдци, статиите още стоят в хронологията, въпреки че Реал Мадрид този сезон засенчи всички с подпиранията. Те и в историята на футбола са най-съдийския отбор, но като ги оставим на страна, то и Байерн, Ливърпул, Ювентус, Барселона и Юнайтед са другите хубавци, които получават помощ. Най бутани по първенствата са: В Англия през годините бутаха Юнайтед, сега наред е Ливърпул. В Испания най-бруталните подпирания са за Реал. В Италия са за Ювентус, в Германия за Байерн. В ШЛ отново Реал са на чело по помощ от съдията. Рейтинг: 5 0

12 юли 2020 | 12:57

Напиши 100 пъти,Аз съм Неутрален Принтер и ще стане ясно за публиката Рейтинг: 2 2