Аталанта не успя да победи Ювентус, но изравни тяхно 68-годишно постижение 12 юли 2020 | 01:34
Отборът на Аталанта може и да приключи рекордната си серия от шампионатни победи с равенството срещу Ювентус, но не спира да поставя голови постижения.

Дуван Сапата откри резултата срещу “бианконерите” и така се разписа за 15-и път в шампионатен мач за сезона. Междувременно, неговите съотборници Луис Муриел и Йосип Иличич имат съответно 17 и 15 гола в Серия “А” през тази кампания. По този начин бергамаските станаха първият тим от 1951/52 насам, разполагащ с трима играчи, вкарали поне 15 попадения в италианския елит в рамките на един сезон. За последно, преди цели 68 години, това стори именно Ювентус, благодарение на Ермес Мучинели, Джампиеро Бониперти и Йон Хансен.
В топ 5 първенствата на Европа най-скорошното подобно постижение беше през 2018/19, когато нападателите на Пари Сен Жермен Неймар, Единсон Кавани и Килиан Мбапе отбелязаха поне по толкова попадения в Лига 1.
Междувременно, мачът със "Старата госпожа" беше 20-ият пореден на Аталанта в Калчото с гол в него. Отборът не го беше правил от 1955/56, когато серията е 23 двубоя с попадение.
Кристиано Роналдодузпа Кристиано Роналдо  90'
88' Ханс Хатебур  Ханс Хатебуржълт картон
Блес Матюидиизлиза Блес Матюиди  82'
Аарън Рамзивлиза Аарън Рамзи
81' Руслан Малиновски  Руслан Малиновскигол
75' Ремо Фройлер  Ремо Фройлеризлиза
Адриен Тамезе  Адриен Тамезевлиза
Хосе Луис Паломино  Хосе Луис Паломиноизлиза
Матия Калдара  Матия Калдаравлиза
Адриен Рабиожълт картон Адриен Рабио  73'
Пауло Дибалаизлиза Пауло Дибала  69'
Гонсало Игуаинвлиза Гонсало Игуаин
68' Алехандро Гомес  Алехандро Гомесизлиза
Руслан Малиновски  Руслан Малиновскивлиза
67' Дуван Сапата  Дуван Сапатаизлиза
Луис Муриел  Луис Муриелвлиза
61' Марио Пашалич  Марио Пашаличжълт картон
58' Йосип Иличич  Йосип Иличичизлиза
Хуан Куадрадожълт картон Хуан Куадрадо  29'
16' Дуван Сапата  Дуван Сапатагол
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
16'
Дуван Сапата
Кристиано Роналдо
55'
81'
Руслан Малиновски
90'

Добави коментар Коментари (6)

надзирател (Гост) 6 отговор
12 юли 2020 | 14:01

Е, няма как да се бориш със съдийската мафия, която няколко години подред прави раираните шампиони само и благодарение на съдийската подкрепа в преките дербита - и срещу Интер, и срещу Наполи, и срещу Милан, и сега срещу Аталанта се печелиха куп точки само заради съдиите. Рейтинг: 3 5

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

U/R (Гост)
12 юли 2020 | 15:22

В помиината яма, веднага. Рейтинг: 2 1

кое йор (Гост)
12 юли 2020 | 19:29

Колко години-няколко? няколко по 10! Затворниците, манафите РМ са най подкрепяните отбори от съдиите!Гледам основно Серия А от над 20 години и на какви смешни отсъждания съм се нагледал в полза на затворниците - УЖАСТ! Рейтинг: 2 1

Juve10 (Гост) 5 отговор
12 юли 2020 | 12:16

Добър сезон за Аталанта,но нищо повече.Иска се постоянство,а при тях го няма. Дузпите са си 100% и който го спори или не разбира от футбол или си е нпросто поредния тъпп хейтър. Аз помня поне няколко такива дузпи ,свирени ЗА Аталанта в техни мачове,а да не говоря за последните бдузпи,свирени срещу нас,които странно защо никой не обсъждаше. Рейтинг: 7 6

До Juve10 (Гост)
13 юли 2020 | 09:25

При тях няма постоянство !? Та те имат 12 поредни победи и ако не бяха двете дузпи, една от които е в 90-та минута, серията щеше да продължи Рейтинг: 1 1

Барса (Гост) 4 отговор
12 юли 2020 | 11:26

Аталанта щяха да повторят Лестър в едно честно първенство...жалко за тях,едва ли ще имат втори такъв шанс в историята. Рейтинг: 16 5

13 юли 2020 | 10:19

Пхахахахахаха, кажи честно. Игра с ръка в наказателното поле ВИНАГИ е дузпа. Питай Де Лихт ако не вярваш, тоя сезон сигурно десет такива направи Рейтинг: 1 0

Б.М (Гост) 1 отговор
12 юли 2020 | 06:50

Браво на бергамаските, но нямаха късмет с тези игри с ръка. Трябва да се каже, че дузпи за Ювентус имаше Рейтинг: 28 14

Раздялата със Сари ще струва 20 млн. на Ювентус 08 август 2020 | 17:04
Сари: Не мисля, че един мач ще е определящ за бъдещето ми 08 август 2020 | 02:42
Роналдо подобри 94-годишен рекорд 08 август 2020 | 00:30
Кристиано опита всичко, но и това не е годината на Юве (видео + галерия) 07 август 2020 | 23:57
Давид Силва няма планове за скорошно пенсиониране 07 август 2020 | 16:47
Два клуба от Серия "А" искат Десподов под наем 07 август 2020 | 16:07
Ериксен: Италианският футбол ми харесва 07 август 2020 | 12:34
Алексис прибрал още 9 милиона от Юнайтед, за да си тръгне 07 август 2020 | 09:45
Фонсека: Направихме всичко възможно, но Севиля бе по-добрият отбор 07 август 2020 | 04:15
Скоулс е доволен, че Ман Юнайтед се отърва от Алексис 07 август 2020 | 03:33