Кротоне се завърна в Серия "А", Специя на Гълъбинов ще разчита на плейофите 25 юли 2020 | 02:03
Кротоне разгроми с 5:1 изпадналия Ливорно и два кръга преди края на сезона спечели промоция за Серия "А". Бившият отбор на Александър Тонев е недостижим на второто място и последва Беневенто, който отдавна си осигури място в елита на италианския футбол.

Кротоне ще играе едва за трети път сред най-добрите. През сезон 2016/17 тимът направи силен финален спринт под ръководството на Давиде Никола и се спаси, но година по-късно финишира на 18-а позиция и се върна в Серия "Б".
Мачът на стадион "Армандо Пики" започна с изненадващ гол на Матия Тровато за Ливорно, но само за 9 минути между 31-ата и 40-ата гостите вкараха три безответни попадения, дело на Николо Дзанелато, Сими и Алберто Джербо.

През второто полувреме Салваторе Молина и Сими (от дузпа) довършиха Ливорно, който е последен в класирането с едва 21 точки и е в серия от 6 загуби.
Голямата радост за Кротоне стана възможна и благодарение на нулевото равенство на Специя срещу Кремонезе. Тимът на Андрей Гълъбинов, който не игра заради травма, не можа да преодолее домакините, борещи се за оцеляването си в дивизията. Специя е на трето място и със сигурност ще участва в плейофите за последната свободна квота за Серия "А".

След края на мачовете футболистите на Кротоне можеха да празнуват, а ветеранът Макси Гомес не пропусна да сподели в социалните мрежи снимки и видеа от еуфорията.

Francisco Nunziatiniвлиза Francisco Nunziatini
63' Марко Янкович  Марко Янковичизлиза
Макси Лопес  Макси Лопесвлиза
Андреа Барберис  Андреа Барберисизлиза
Tomislav Gomelt  Tomislav Gomeltвлиза
60' Junior Messias  Junior Messiasизлиза
Джовани Крочата  Джовани Крочатавлиза
Салваторе Молина  Салваторе Молинаизлиза
Антонио Мацота  Антонио Мацотавлиза
Alberto Gerbo  Alberto Gerboизлиза
Матиа Мустачио  Матиа Мустачиовлиза
59' Сими  Симидузпа
Alain Fremuraизлиза Alain Fremura  56'
Antonio Porcinoвлиза Antonio Porcino
55' Салваторе Молина  Салваторе Молинагол
Luka Bogdanизлиза Luka Bogdan  46'
Gennaro Ruggieroвлиза Gennaro Ruggiero
Leonardo Bellandiизлиза Leonardo Bellandi
Lorenzo Pecchiaвлиза Lorenzo Pecchia
Alain Fremuraжълт картон Alain Fremura  45'
40' Alberto Gerbo  Alberto Gerboгол
35' Сими  Симигол
31' Николо Занелато  Николо Занелатогол
Mattia Trovato
12'
31'
Николо Занелато
35'
Сими
40'
Alberto Gerbo
55'
Салваторе Молина
59'
Сими

Добави коментар Коментари (1)

ERNETPARI (Гост) 1 отговор
25 юли 2020 | 09:43

НАУЧЕТЕ КАК ДА ПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. -----------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 0

Италия

Ибрахимович пропуска поне 3 мача 23 ноември 2020 | 15:51
Откриха разминаване в една от съмнителните проби на Лацио 24 ноември 2020 | 18:42
Конте: Мачът с Реал Мадрид е финал за нас 24 ноември 2020 | 17:28
Серия А предлага излъчване на мачове в самолети и кораби 24 ноември 2020 | 11:04
Легенда на Интер: В момента бих предпочел Ибра пред Роналдо, Конте няма да направи революция 24 ноември 2020 | 20:24
В Милан притеснени за състоянието на Златан 23 ноември 2020 | 13:41
Бонера: Първото място на Милан не е случайно - работим много, за да сме тук 23 ноември 2020 | 02:12
Неостаряващият Ибрахимович подобри "брадат" рекорд и влезе в престижен клуб 23 ноември 2020 | 01:15
Вездесъщ Златан донесе дългоочаквана победа за Милан на "Сан Паоло" (видео+галерия) 22 ноември 2020 | 23:43