Дубъл за Порто и ново разочарование за Бенфика - "Драконите" вдигнаха и Купата на Португалия 02 август 2020 | 01:01
Порто победи големия враг Бенфика с 2:1 на финала за Купата на Португалия тази вечер и по този начин се поздрави с дубъл през настоящия сезон, след като по-рано стана и шампион в Примейра лига. Още по-впечатляващо е, че "Драконите" стигнаха до успеха, макар да играха с човек по-малко от 38-ата минута, когато Луис Диас получи втори жълт и червен картон.

Големият герой за Порто се оказа нападателят Шансел Мбемба. Той откри резултата с глава в 47-ата минута, след като вратарят Влаходимос излезе неразчетено и остави вратата си свободна.

Отново конгоанецът удвои преднината на "Драконите" в 58-ата минута, когато след центриране от фаул изскочи зад отбраната и пак с глава порази вратата за 0:2.

В 84-ата минута интригата в мача се върна, след като Бенфика получи дузпа в своя полза, а Карлос Винисиус бе точен за 1:2.

Драмата можеше да стане пълна в 90-ата минута, когато страхотен шут от воле на Жота се отби от гредата.

В крайна сметка Порто удържа победата и завоюва 17-ата Купа на Португалия в историята си, като се изравни по отличия със Спортинг (Лисабон). Бенфика продължава да държи рекорда по трофеи в тази надпревара с 26 купи във витрината си.

02 август 2020 | 12:24

Май и тука съм подкрепял червените. Гонене на човек от Порто + дузпа за Бенфика. Рейтинг: 2 0

Европейски футбол

Бейл премина прегледите, ще излезе на Тотнъм около 20 милиона паунда 18 септември 2020 | 10:08
Ливърпул ще представи Тиаго още днес, прави го №3 по заплата 18 септември 2020 | 10:39
Ливърпул може да срещне Арсенал или Лестър за Карабао Къп, очертава се и сблъсък между Челси и Тотнъм 18 септември 2020 | 11:10
Лион предлага Депай на Милан? 18 септември 2020 | 11:04
Рейнджърс срази с 5:0 тим от Гибралтар, феновете бесни 17 септември 2020 | 21:15
Суарес взе изпита си по италиански език 17 септември 2020 | 17:31
Футболист на Монако е заразен с коронавирус 18 септември 2020 | 11:25
Феран Торес: И без Меси Манчестър Сити е страхотен отбор 18 септември 2020 | 06:45
В Дженоа чакат бранител от Челси 18 септември 2020 | 06:35
Отново спрягат Де Шилио за ПСЖ 18 септември 2020 | 05:03
Хамес Родригес пристигнал безплатно в Евертън 18 септември 2020 | 04:10
Защо тъгува Ханзи Флик 18 септември 2020 | 02:44
Сент Етиен с 3 от 3 в Лига 1 18 септември 2020 | 00:02
Стоук съсече Уулвс на "Молиню", Бърнли продължава след дузпи 17 септември 2020 | 23:40
Отборът на Гълъбинов уреди трио от Каляри 17 септември 2020 | 23:34
Динамо (Москва) се сгромоляса в Тбилиси 17 септември 2020 | 22:11