Браво, лъвчета! България посече Сърбия (видео) 08 септември 2020 | 22:50
Младежкият национален отбор на България постигна отлична победа с 2:1 при гостуването си на Сърбия в мач от Група 5 на квалификациите за Евро 2021. Нашите момчета си върнаха на съперника за загубата като домакин от западните ни съседи преди година, като попаденията за нашия тим отбелязаха Илиан Илиев и Калоян Кръстев. В края на мача пък Лука Илич намали след спорно отсъдена дузпа.

Неприятната новина от деня обаче е победата на Полша над Русия с 1:0, което прави достигането ни до втората позиция в подреждането не много лека за постигане, но с с днешната си победа играчите на Александър Димитров показаха, че ще се борят до последния момент.

Наставникът Александър Димитров заложи на вратата на Даниел Наумов, а в защита пред него - Ангел Лясков, Андреа Христов, Валентин Антов и Ертан Томбак. В халфовата линия бяха Илия Юруков, Илиан Илиев и Асен Чандъров. В предни позиции бе Калоян Кръстев, като по двете крила бе подпомаган от Здравко Димитров и Станислав Иванов.

През първата част срещата бе равностойна, като ситуациите пред двете врати не бяха много. Домакините имаха териториално превъзходство, но с изключение на една ситуация в началото на срещата, когато поискаха, но не получиха дузпа, не стигнаха до опасност пред Наумов.

Така се стигна до 45-ата минута на двубоя. Малко преди последния съдийски сигнал за първата част нашите момчета откриха резултата. Илиан Илиев открадна топката от Каменович в половината на Сърбия и след като напредна към вратата с премерен удар не остави шансове на вратаря Илич. Преди да посети мрежата топката се удари и в страничната греда.

В началото на втората част бяхме много близо до удвояване на преднината ни. При един удар от пряк свободен удар на Здравко Димитров гредите на два пъти спасиха сърбите. Марко Илич успя да докосне топката преди тя да се удари в горната, а след това рикошира в гърба му и се спря и от страничния стълб.

В 64-ата минута резултатът вече бе 2:0 в полза на България. Отлична контраатака и пробив отляво на Станислав Иванов завърши с подаване по земя към Калоян Кръстев, който без да се бави прониза за втори път стража на съперника.

В следващите минути Сърбия опита да се активизира и създаде няколко опасности пред Наумов, но българският вратар бе стабилен и спаси. Пет минути преди края на мача обаче домакините получиха право да изпълнят дузпа. При контакт между Асен Чандъров и Желко Гаврич съдията посочи доста спорно бялата точка. Илич бе точен и намали.

В последните минути на срещата българите показаха хладнокръвие и не се притесниха от натиска на съперника. В края на мача сърбите останаха и с човек по-малко, след като Велко Бирманчевич получи втори жълт картон.

В последната секунда на мача можехме да стигнем и до трети гол. При контраатака и центриране отляво резервата Георги Русев засече топката, но кълбото кацна на гроната греда. Така или иначе това бе последното действие в мача и трите точки бяха за нас.

Така вече България има актив от 11 точки в класирането на Група 5 и заема третата позиция в подреждането. Лидер е Русия със 17, а втори е Полша с 16. До края на надпреварата остават три мача за нашите момчета, като два от тях са привидно по-леки - домакинства на вече отпадналите от битката Естония и Латвия. Също така имаме и гостуване на Полша, което може да се окаже решаващо за втората позиция. Ако успеем да се доберем до второто място и сме сред петте най-добри тима от деветте групи, ще спечелим визи за финалите в Унгария и Словения.

Следващият ни мач е домакинство на Латвия на 9 октомври, четири дни по-късно гостуваме на Полша и завършваме на 17 ноември срещу Естония в София.

Квалификации за Евро 2021 до 21 години:

СЪРБИЯ 1:2 БЪЛГАРИЯ
0:1 Илиев (45)
0:2 Кръстев (64)
1:2 Илич (86-д)

Състави:
СЪРБИЯ: 1. Илич, 2. Влалукин, 5. Машович, 6. Нишич, 7. Чумич, 8. Петрович, 14. Бирманчевич, 16. Каменович, 17. Шехович, 18. Ступаревич, 21. Илич

БЪЛГАРИЯ: 1. Наумов, 2. А. Христов, 3. Томбак, 4. Лясков, 6. Антов, 8. Юруков, 10. Иванов, 11. Димитров, 17. Кръстев, 21. Чандъров, 22. Илиев

14 септември 2020 | 08:55

Докато оная пасмина в БФС не се изрине , няма да имаме национали поради следния факт: 1.Добри национални отбори до 19 и 21 с не лошо селектиране , но продължаването в мъжете го определят бат Венци, Домуса и още няколо ...............е и Бобито натиска за синчето! 2.Тъпите ни мениджъри , които работят в източните изостанали футболно държави искат да продават 35 годишни харизани коне!!! Жалко за тия момчета с това БФС!!! Рейтинг: 0 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

ONLINEPARI (Гост) 133 отговор
09 септември 2020 | 19:11

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- P A R I N E O B U X L I V E Рейтинг: 0 0

Eternal mangekyou sharing (Гост) 132 отговор
09 септември 2020 | 11:01

Bravo tigar4eta, samo napred i nagore Рейтинг: 7 0

Thylakoid (Гост) 131 отговор
09 септември 2020 | 10:47

Лошото е, че подобни новини все по-често се превръщат в събитие и сензация. Иначе се радвам де. Браво! Рейтинг: 24 0

Стефан (Гост) 130 отговор
09 септември 2020 | 10:45

отново и при младежите и при големите си пролича , че нямаме треньори и психика , как може в последните минути да се върнеш отзад и по този начин вкарваш вълка в кошарата , оставаха пет минути и ни вкараха гол после имаха и друго положение , няма ли кой да ги научи , че най добрата защита е нападението , но явно и въздух трябва , тази игра е проста но за умни хора , трябва да знаят и как да съхраняват енергията за последните минути иначе винаги ще имаме проблеми Рейтинг: 8 2

Ресторант Ловна среща (Гост) 129 отговор
09 септември 2020 | 10:33

Честит празник, другари!!! Рейтинг: 8 2

Slavia (Гост) 128 отговор
09 септември 2020 | 10:32

Що се отнася за селекционерите на младежките и юношеските ни национали те работят без напраежение и никой не иска от тях класиране на всяка цена и те продължават да са тренери години наред или до голям гаф от рода да падат с 8 или 10 гола и тогава ги сменят. Рейтинг: 6 2

Защо? (Гост) 127 отговор
09 септември 2020 | 10:16

Защо не даваха мач на 150км от границата!? Защо издържаме 564 БНТ канала дето пускат кви ли не простотии а не мач на Bulgaria U21... Рейтинг: 36 0

Емил Кошлуков (Гост)
09 септември 2020 | 10:34

Ти не решаваш какво да се излъчва по БНТ, а аз. Твоя работа е да плащаш редовно данъци! Рейтинг: 13 5

09 септември 2020 | 13:13

Личи си че си необразован. Има статистики,мачове,гола, и асистенци... Да не би баща му да влиза и да му орави асистенциите.....не. Прочети малко и се образовай! Рейтинг: 2 2

Гошо (Гост)
10 септември 2020 | 08:55

Бута го мазния Димитров слуга на нашето,а чандъров е ниво мака Б група, защо го изгониха от уефски дето нямат пари зА баница Рейтинг: 1 0

9.9.2016 (Гост) 123 отговор
09 септември 2020 | 09:32

31-кратният шампион на България и най-успешен роден отбор за всички времена - ЦСКА, официално бе обявен в несъстоятелност и членството му в БФС трябва да бъде прекратено. Решението е взето на датата 9 септември. То подлежи на незабавно изпълнение. По този начин автентичният ЦСКА вече е в миналото и прекратява съществуването си. Рейтинг: 17 16

Левски тире Спартак (Гост)
09 септември 2020 | 11:20

Също прекрати съществуването си,както преди това Левски.Това подобие на отбор което играе на гейарена е на не повече от 30г Рейтинг: 5 2

Смех (Гост) 122 отговор

Посече ми дедовия! Затова сме с нулеви шансове за класиране, иначе, евала на момчетата мноо тичаха, пасове, разнообразна игра, търсеха победата, но и сирбите не бяха много в кондиция, те също са без шансове за класиране Рейтинг: 8 6

Смех ама друг път (Гост)
09 септември 2020 | 20:14

Ако сърбите бяха победили отиваха на 2 или 3 точки зад русия май нещо такова беше така че малко уважение към юношите защото правят това което батковците не могат а именно бият отбори от тяхната класа и в този ред на мисли пак се промъква стария въпрос защо тези младежи не се използват в мъжкия отбор време е страхил попов и тем подобни футболисти да се спира да се викат а да се дава шансове на младите като десподов антов минчев илиев младши крилото на левски иванов и т.н.да не ги изброявам всички Рейтинг: 1 0

09 септември 2020 | 20:16

Трябва да се поправя сега видях класирането с еднакви точки сме но това не променя факта че ги бихме Рейтинг: 1 0

Перо (Гост) 121 отговор
09 септември 2020 | 09:20

09.09.16 урода на БКП беше закрит! Рейтинг: 11 12

: (Гост)
09 септември 2020 | 20:20

Смях за око хваща нали знаеш на изкуствено дишане сте от 10 год поне но понеже сте на държавна издръжка правилата за вас не важът а именно изхвърляне при аматьорите както направиха с цска и то за двапъти по малко дългове отколкото имат в момента левски и все пак имате муцки макар и пълни да говорите Рейтинг: 1 0

Seriozno (Гост) 120 отговор
09 септември 2020 | 09:03

Радвам се че нашите победиха, поне победа за самочуствие , но честно да ви кажа изглежда има шуробаджанащина в избора за юношеските и младежките ни национални отбори. Гледам от време навреме и мачовете от дюф и ми направиха добро впечетеление момчета, които играеха с хъс, имат и много добри качества, но може би понеже играят в скромни отбори затова не попадат в националните отбори! Рейтинг: 19 3

... (Гост)
09 септември 2020 | 09:37

Давай кандидатствай да те вземат за селекционер... Рейтинг: 5 6

Вижоще

Национални отбори

България в четвърта урна за Световното, директно се класира само един 22 октомври 2020 | 23:07
Кралев с коментар за националите, твърди, че имаме много по-качествени футболисти 17 октомври 2020 | 15:42
България с нов селекционер след конгреса на БФС? 16 октомври 2020 | 12:06
Юношеските национали излизат срещу Сърбия 22 октомври 2020 | 16:50
Треньорът на Унгария: Исландия не прилича на България 15 октомври 2020 | 12:41
Джонатан Уилямс: Целта ни е да спечелим групата 15 октомври 2020 | 00:35
Паднахме с още шест места в ранглистата на ФИФА 22 октомври 2020 | 12:18
Дерменджиев: Трябва да се съобразяваме с моментното състояние на българския футбол 20 октомври 2020 | 09:35
Грандиозно! Стоичков е сред най-великите за всички времена! 19 октомври 2020 | 14:06
Балъков: Трябва да се направи абсолютен рестарт на българския футбол (видео) 16 октомври 2020 | 14:22
Фен изпрати прочувствено писмо до Попето 15 октомври 2020 | 17:24
За националния отбор на България или когато корупцията е по-приемлива от нормалността 15 октомври 2020 | 16:06
Райън Гигс: България има доста технични играчи, но трябва търпение 15 октомври 2020 | 00:45
Крушарски съсипа националите: Не ви ли е срам? Това дори не е балет, в Локомотив се режат крака и глави (видео) 15 октомври 2020 | 00:35
Касабов: Това са играчите, с които разполагаме (видео) 15 октомври 2020 | 00:21
Дерменджиев: Имаше желание, не трябва да обвиняваме играчите 15 октомври 2020 | 00:05