Греда и изгонен домакин в Пловдив - двете нули не се дадоха на "канарчетата" и "царете" (видео) 11 септември 2020 | 22:50
Ботев (Пловдив) и Царско село завършиха при нулево равенство в късния петъчен двубой от efbet Лига. Срещата предложи слаб футбол и няма да бъде запомнена с нищо конкретно. Най-близо до гола беше Станислав Шопов от "канарчетата", който нацели горната греда в края на първото полувреме. През второто пък домакинът на ботевистите реши да се намесва при спряна игра заради паднал състезател на "царете", което му донесе червен картон. Така отборът на Любослав Пенев продължава да е без загуба и без допуснат гол през сезона. Същевременно футболистите на Ферарио Спасов не успяха да се поздравяват с втори успех и остават само с победата в градското дерби на старта на кампанията.

Мачът започна в бавно и скучно темпо. В 13-ата минута дойде първата опасност пред една от двете врати. Салиф Сисе от гостите стреля към Георги Аргилашки, но топката излезе в аут. След 60 секунди имаше корнер за "канарчетата", след който Иван Бандаловски се оказа на добра позиция, но се размина с центрирането на Тодор Неделев. В 22-ата минута Ивайло Марков от "царете" стреля колкото силно, толкова и неточно - много.

В 25-ата минута Шопов пробва да прехвърли Джони Пласид с техничен удар, но вратарят на Царско село изби топката под гредата. В 30-ата минута десетката на "жълто-черните" потърси отново мрежата, но този път неточно. В 36-ата минута Атанас Илиев засече подаване с глава, но топката тупна до вратата и излезе в аут. Малко след това централният нападател на Ботев навлезе на скорост в пеналтерията на гостите, но шутира покрай целта. В 41-ата минута Пласид вдигна градуса на трибуните, след като се "вкамени" с топката в ръце на границата на наказателното поле, успявайки да спази правилата.В 43-ата минута Шопов разтресе горната греда на вратата на "царете". Той нанесе изстрел отдясно и само дирекът спаси столичани от попадение в тяхната мрежа. Второто полувреме също предложи безлична игра, като първото сериозно положение дойде чак в 76-ата минута при центриране успоредно на голлинията на Пласид, което обаче не беше засечено от никого.

След 180 секунди се разигра екшън, когато Андерсон от хората на Пенев се превиваше, а домакинът на Ботев отиде да му "помогне" да излезе от игрището. Реферът Ивайло Стоянов изгони човекът на "канарчетата", след което последва двуминутно меле, от което се родиха няколко жълти картона. В 88-ата минута резервата в тима на "царете" Емануил Манев застраши мрежата на ботевистите, но Аргилашки успя да спаси удара на Мотора. Така двете нули излязоха "победители" в тази среща в квартал "Коматево".

Ботев (Пловдив) 0:0 Царско село

Стартовите състави:

Ботев (Пд): Аргилашки, Филипов, Бандаловски, Генев, Цикарски, Шоколаров, Еспиноза, Шопов, Неделев, Вутов, Илиев.

Царско село:
Пласид, Кавдански, Марков, Ант. Георгиев, Будинов, Галчев, Андерсон, Даскалов, Мартенс, Родригес, Сисе.

Лъчезар Балтанов Лъчезар Балтанов17 Емануил Манев21 Емануил Манев
Станислав Шоповизлиза Станислав Шопов  82' Андерсон Кордейра  Андерсон Кордейраизлиза
Иван Василеввлиза Иван Василев  Божидар Васев  Божидар Васеввлиза
Тодор Неделевжълт картон Тодор Неделев  81' Андерсон Кордейра  Андерсон Кордейражълт картон
80' Антонио Георгиев  Антонио Георгиевизлиза
Симеон Мечев  Симеон Мечеввлиза
Мишел Еспинозаизлиза Мишел Еспиноза  79'
Лъчезар Балтановвлиза Лъчезар Балтанов
62' Салиф Сисе  Салиф Сисеизлиза
Емануил Манев  Емануил Маневвлиза
Антонио Вутовизлиза Антонио Вутов  61'
Кристиан Добреввлиза Кристиан Добрев
Филип Филиповжълт картон Филип Филипов  54'
35' Мартин Кавдански  Мартин Кавданскижълт картон

12 септември 2020 | 19:16

НАУЧЕТЕ КАК ДА ПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. -----------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 0

12 септември 2020 | 01:39

Куматеву защо мълчи, едно мъди в устата ли държи, хаха :Д Едномъдия покам ви го вкара цялото мъди в коматевските дупенца. Рейтинг: 8 6

Курзавазиньо (Гост) 48 отговор

Добре, при положение, че са толкова "царе", колкото са и "селяни", защо ги наричате с по-неподходящото и по-неподхождащото им от двете, питам аз????? Зверски комплекс за малоценност тресе много яко оглозганото ни общество. Рейтинг: 12 1

11 септември 2020 | 23:56

Да ви пикам на първата лига! 180 минути се зверя в телевизора и гледам как 4 отбора пукат топката на едни зелени поляни, дето и врати да няма, никой няма да разбере. Рейтинг: 23 2

11 септември 2020 | 23:27

Мангалите нямат пари откакто се махна Самуилов и коефициента беше добър Рейтинг: 11 8

1912 (Гост)
12 септември 2020 | 10:24

Мангалите са от другия отбор, бе, тъпак... Рейтинг: 3 3

Вижоще

Феновете на Ботев събраха 280 хил. лева! В ход са нови инициативи за набиране на средства (снимки) 22 октомври 2020 | 10:30
Ботев (Пд) продължава напред за Купата след изразителен успех в Панагюрище, Сисе вкара два (видео) 22 октомври 2020 | 16:48
Петър Пенчев: Доволен съм от представянето на момчетата, за нас е важен този турнир 22 октомври 2020 | 17:03
Тодор Неделев: Вкарахме 4 или 5 гола, не знам 22 октомври 2020 | 17:10
Георги Кабаков ще свири Левски и Черно море 22 октомври 2020 | 16:20
Ботев има нов съвет на директорите - ето кой е председател 21 август 2020 | 10:31
Милко Георгиев: Ставащото с Ботев е гадно! Бела и Вихрен са нищо особено 22 октомври 2020 | 17:25
Двама юноши попаднаха в групата на Ботев (Пд) за мача с Оборище 22 октомври 2020 | 06:18
Дават повече яснота за кампанията "Да живее Ботев Пловдив" на брифинг 21 октомври 2020 | 10:02
Сдружение "Ботев Пловдив" даде отговор на Караславов 21 октомври 2020 | 09:31
Ботев намери вратичка по случая "Желко Петрович", клубът няма да плаща 220 хиляди до края на месеца 20 октомври 2020 | 12:35
Петър Пенчев: Доволен съм от представянето, но не и от резултата 19 октомври 2020 | 22:27
Гол в последните секунди донесе точка на Етър в Пловдив (видео) 19 октомври 2020 | 22:11
Футболни фенове събраха над 200 хиляди лева в кампанията "Да живее Ботев Пловдив" 19 октомври 2020 | 15:54
Ботев (Пд) привлече Салиф Сисе 19 октомври 2020 | 13:05
Ботев (Пд) и Етър с опит да се оттласнат от дъното 19 октомври 2020 | 07:54