Драматично отпадане за Лясков и Олимпия 17 септември 2020 | 22:23
Българският защитник Ангел Лясков беше титуляр за Олимпия (Любляна), а неговият тим отпадна във втория квалификационен кръг на Лига Европа след домакинска загуба от Жрински (Мостар). Словенците на два пъти повеждаха, но бяха елиминирани с 2:3 след продължения.

Лясков игра до края на редовното време, а в началото на продълженията беше сменен от Дражен Багарич. Секунди по-късно Йосип Иванчич вкара победния гол за Жрински.
Джордже Иванович даде преднина на Олимпия в 19-ата минута, но в 51-ата Неманя Билбия изравни. Драмата настъпи в последните 10 минути. Първо дебютиралият днес Андрес Вомбергар отново изведе "драконите" напред, но Билбия прати мача в продължения с попадение в 84-ата минута. В началото на първото продължение Иванчич завърши обрата, а Милош Филипович подаде и за трите попадения на Жрински.

В следващия кръг отборът от Босна и Херцеговина ще играе срещу АПОЕЛ Никозия.

Лига Европа, втори квалификационен кръг:

ОЛИМПИЯ (ЛЮБЛЯНА) - ЖРИНСКИ (МОСТАР) 2:2, 2:3 след прод.
Gal Kurezжълт картон Gal Kurez  120'
113' Томислав Барбарич  Томислав Барбаричжълт картон
112' Anes Masic  Anes Masicжълт картон
Ник Капунизлиза Ник Капун  106'
Gal Kurezвлиза Gal Kurez
100' Slobodan Jakovljevic  Slobodan Jakovljevicжълт картон
96' Josip Ivancic  Josip Ivancicизлиза
Anes Masic  Anes Masicвлиза
92' Josip Ivancic  Josip Ivancicгол
Ангел Лясковизлиза Ангел Лясков  91'
Drazen Bagaricвлиза Drazen Bagaric
Андрес Вомбергаризлиза Андрес Вомбергар  85'
Анте Вукушичвлиза Анте Вукушич
84' Nemanja Bilbija  Nemanja Bilbijaгол
Андрес Вомбергаргол Андрес Вомбергар  81'
78' Марио Тичинович  Марио Тичиновичизлиза
Josip Corluka  Josip Corlukaвлиза
73' Pero Stojkic  Pero Stojkicизлиза
Луис Ибанес  Луис Ибанесвлиза
66' Dinko Trebotic  Dinko Treboticизлиза
Damir Zlomislic  Damir Zlomislicвлиза
Enrik Ostrcизлиза Enrik Ostrc  56'
Michael Pavlovicвлиза Michael Pavlovic
54' Nemanja Bilbija  Nemanja Bilbijaжълт картон
51' Nemanja Bilbija  Nemanja Bilbijaгол
35' Josip Ivancic  Josip Ivancicжълт картон
Uros Korunжълт картон Uros Korun  26'
Matic Finkжълт картон Matic Fink  25'
Джордже Ивановичгол Джордже Иванович  19'
Джордже Иванович
19'
51'
Nemanja Bilbija
Андрес Вомбергар
81'
84'
92'
Josip Ivancic

Добави коментар Коментари (1)

динамо (Гост) 1 отговор
18 септември 2020 | 17:10

хахах Олимпия само с говедата може да се класира,ако играе с тях,нали рогати Рейтинг: 0 0

Лига Европа

Пиоли: Лига Европа не е от голямо значение, но все пак искаме трофея 19 октомври 2020 | 14:20
17 заразени с коронавирус в АЗ Алкмаар преди сблъсъка с Наполи 20 октомври 2020 | 15:29
Луд късмет и 24 дузпи спасиха Милан от голям срам! (видео) 02 октомври 2020 | 00:56
УЕФА Лига Европа се завръща с два български отбора в ефира на БНТ 15 октомври 2020 | 13:37
Хофенхайм ще посрещне Цървена звезда без публика 20 октомври 2020 | 16:10
Лудогорец не включи Дяков и още трима за Лига Европа, Десподов на линия 08 октомври 2020 | 14:12
УЕФА обмисля да наложи "Финалните осмици" в ШЛ и ЛЕ 19 октомври 2020 | 18:58
30% публика на домакинствата на ЦСКА-София в Лига Европа, ясни са и мерките за мачовете на Лудогорец 13 октомври 2020 | 20:16
ЦСКА-София обяви разширения състав за ЛЕ, Томи Юрич аут от него 08 октомври 2020 | 14:05
Съперник на Лудогорец в Лига Европа се подсили с халф от Рен 05 октомври 2020 | 23:50
Смешният гол, с който Риека елиминира Копенхаген (видео) 02 октомври 2020 | 18:15
Феновете на Тотнъм убедени: “Шпорите” ще спечелят групата с отбори от “фермерски първенства” 02 октомври 2020 | 17:23
Лукаку беше избран за Играч на сезона в Лига Европа 02 октомври 2020 | 15:13
Дъндолк с историческо постижение (видео) 02 октомври 2020 | 00:30