Волфсбург разби екзекутора на Славия 17 септември 2020 | 23:42
Отборът на Волфсбург постигна разгромна победа с 4:0 като гост на албанския Кукеси в мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

В 21-ата минута след неуспешно изчистване на топката от противников играч топката стигна до Ваут Вегхорст, който я прати в мрежата за 1:0 в полза на своя тим. В 33-ата вратарят на домакините не изби добре топката след центриране и така Максенс Лакроа успя да удвои преднината на “вълците”. Само две минути по-късно Коен Кастеелс запази мрежата си суха, след като спаси удара на Едуарт Рока от бялата точка. В 74-ата Вегхорст се разписа за втори път в мача, а в 89-ата Адмир Мехмеди оформи крайното 4:0 за гостите. Така Кукеси, който отстрани българския Славия в миналия кръг, отпада от турнира, а следващият противник на Волфсбург в него е украинският Десна. Междувременно, португалският Рио Аве надделя при визитата си на босненския Борац (Баня Лука) с 2:0. Португалците победиха след две попадения в последните минути на срещата. Тарантини беше точен в 90-ата, а в 96-ата Никола Жамбор също се отчете с гол. Така Рио Аве ще има трудно изпитание след седмица, когато ще гостува на Бешикташ в Истанбул. В друга среща от кръга Колос (Коваливка) успя да изненада гръцкия Арис и да го победи с 2:1 като гост. Андрий Богданов откри резултата за украинците в 47-ата минута, преди Бруно Гама да изравни за домакините в 55-ата. В 62-ата обаче Денис Антюх вкара победния гол за Колос, който го очаква мач с хърватския Риека в следващия кръг.
Енис Гавазай Енис Гавазай7 Жером Русийон15 Жером Русийон
90' Адмир Мехмеди  Адмир Мехмедигол
74' Ваут Вегхорст  Ваут Вегхорстгол
Йосип Брекало  Йосип Брекалоизлиза
Жоао Виктор  Жоао Викторвлиза
Eduart Rrocaизлиза Eduart Rroca  70'
Godberg Cooperвлиза Godberg Cooper
68' Феликс Клаус  Феликс Клаусизлиза
Жером Русийон  Жером Русийонвлиза
65' Адмир Мехмеди  Адмир Мехмедижълт картон
Besar Musolliизлиза Besar Musolli  59'
Енис Гавазайвлиза Енис Гавазай
Kenan Horicжълт картон Kenan Horic  55'
Emilijano Mustaизлиза Emilijano Musta  46'
Albin Gashiвлиза Albin Gashi
44' Ренато Щефен  Ренато Щефенжълт картон
38' Maxence Lacroix  Maxence Lacroixжълт картон
36' Максимилиан Арнолд  Максимилиан Арнолдизлиза
Яник Герхарт  Яник Герхартвлиза
34' Феликс Клаус  Феликс Клаусжълт картон
33' Maxence Lacroix  Maxence Lacroixгол
Besir Demiriжълт картон Besir Demiri  31'
28' Пауло Отавио  Пауло Отавиожълт картон
21' Ваут Вегхорст  Ваут Вегхорстгол
21'
Ваут Вегхорст
33'
Maxence Lacroix
74'
90'
Адмир Мехмеди

Добави коментар Коментари (1)

TBN (Гост) 1 отговор
18 септември 2020 | 14:21

Какъв екзекутор вие гледахте ли мача им със Славия? Рейтинг: 0 0

Лига Европа

Пиоли: Лига Европа не е от голямо значение, но все пак искаме трофея 19 октомври 2020 | 14:20
17 заразени с коронавирус в АЗ Алкмаар преди сблъсъка с Наполи 20 октомври 2020 | 15:29
Луд късмет и 24 дузпи спасиха Милан от голям срам! (видео) 02 октомври 2020 | 00:56
УЕФА Лига Европа се завръща с два български отбора в ефира на БНТ 15 октомври 2020 | 13:37
Хофенхайм ще посрещне Цървена звезда без публика 20 октомври 2020 | 16:10
Лудогорец не включи Дяков и още трима за Лига Европа, Десподов на линия 08 октомври 2020 | 14:12
УЕФА обмисля да наложи "Финалните осмици" в ШЛ и ЛЕ 19 октомври 2020 | 18:58
30% публика на домакинствата на ЦСКА-София в Лига Европа, ясни са и мерките за мачовете на Лудогорец 13 октомври 2020 | 20:16
ЦСКА-София обяви разширения състав за ЛЕ, Томи Юрич аут от него 08 октомври 2020 | 14:05
Съперник на Лудогорец в Лига Европа се подсили с халф от Рен 05 октомври 2020 | 23:50
Смешният гол, с който Риека елиминира Копенхаген (видео) 02 октомври 2020 | 18:15
Феновете на Тотнъм убедени: “Шпорите” ще спечелят групата с отбори от “фермерски първенства” 02 октомври 2020 | 17:23
Лукаку беше избран за Играч на сезона в Лига Европа 02 октомври 2020 | 15:13
Дъндолк с историческо постижение (видео) 02 октомври 2020 | 00:30