Краснодар вкара 7 гола на новак 18 септември 2020 | 22:27
Осмият кръг в руската Премиер лига започна с впечатляващ резултат - 7:2 за Краснодар срещу Химки. "Биковете" показаха, че навлизат във все по-силна форма и нанесоха тежко поражение на новака в елита. По този начин тимът на Мурад Мусаев се изкачи на трето място в класирането с 14 точки, а Химки е в зоната на изпадащите с едва 3 пункта в актива си.

Головата фиеста започна с попадение на Маркус Берг в 19-ата минута. Шведският нападател пропусна дузпа, но при добавката прати топката във вратата на гостите. До почивката два гола вкара другият швед в състава на домакините - Виктор Клаесон. В 23-ата минута той стреля точно под плонжа на вратаря Иля Лантратов, но Химки съумя да отговори подобаващо.
Аршак Корян намали в 27-ата минута с красив далечен удар, а в 42-ата отново той се разписа за 2:2. Този път попадението падна от дузпа, отсъдена за нарушение на Тони Вилена. В самия край на полувремето обаче Реми Кабела асистира на Клаесон, който отблизо не сбърка.

След почивката интригата изчезна много бързо. Вилена се реваншира за грешката си при дузпата и завърши с гол най-красивата атака в целия мач. В 62-ата минута Клаесон върна жеста на Кабела, който стреля до гредата за 5:2. Разгромния резултата оформиха Даниил Уткин и Магомед-Шапи Сулейманов.
"Няма какво толкова да се каже. на терена имаше само един отбор - Краснодар. През първото полувреме донякъде успявахме да се противопоставим, но след това бяхме напълно безпомощни", коментира треньорът на Химки Дмитрий Гунко.

В следващия кръг Краснодар ще гостува на Сочи, а Химки ще посрещне Динамо (Москва).

Игор Смолников Игор Смолников28 Камран Алиев10 Камран Алиев
Магомед-Шапи Сулейманов Магомед-Шапи Сулейманов93 Данил Казанцев63 Данил Казанцев
Максим Кутовой Максим Кутовой67
Магомед-Шапи Сулеймановгол Магомед-Шапи Сулейманов  89'
85' Исламбек Куат  Исламбек Куатизлиза
Данил Казанцев  Данил Казанцеввлиза
Аршак Корян  Аршак Корянизлиза
  влиза
Маркус Бергизлиза Маркус Берг  79'
Максим Кутовойвлиза Максим Кутовой
Виктор Клаесонизлиза Виктор Клаесон  76' Александър Ломовицкий  Александър Ломовицкийизлиза
Магомед-Шапи Сулеймановвлиза Магомед-Шапи Сулейманов  Евгений Гапон  Евгений Гапонвлиза
Реми Кабелагол Реми Кабела  62'
58' Артьом Полярус  Артьом Полярусизлиза
Камран Алиев  Камран Алиеввлиза
Тони Виленагол Тони Вилена  52'
46' Владимир Дядюн  Владимир Дядюнизлиза
Nikolay Signevich  Nikolay Signevichвлиза
Виктор Клаесонгол Виктор Клаесон  45'
42' Аршак Корян  Аршак Коряндузпа
27' Аршак Корян  Аршак Корянгол
Виктор Клаесонгол Виктор Клаесон  23'
Маркус Берггол Маркус Берг  19'
18' Дмитрий Тихий  Дмитрий Тихийжълт картон