Младата генерация на Дортмунд развинти Борусия (М) 19 септември 2020 | 21:21
За шеста поредна година отборът на Борусия (Дортмунд) стартира сезона в Бундеслигата с победа. Този път тимът разби Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:0 пред допуснати само 9300 зрители на “Сигнал Идуна Парк”. Домакините се наложиха след попадения на 17-годишния Джовани Рейна в 35-ата минута и две на 20-годишния Ерлинг Холанд - в 54-ата от дузпа и в 77-ата.  За “жълто-черните” това е втори “чист” успех за седмицата, след като в понеделник надвиха и Дуисбург с 5:0 за Купата на Германия.

Дебют за Дортмунд в елита записаха привлечените това лято Джуд Белингам и Тома Мюние. Англичанинът даже се отчете с асистенция, след като преди това за купата беше вкарал гол. Титуляр за вестфалци беше и Джейдън Санчо, който продължава да е свързван с трансфер в Манчестър Юнайтед. Капитанът Марко Ройс и Юлиан Брант стартираха сред резервите.

Гостите също прибягняха до схема с трима централни защитници. Тъмнокожите нападатели Маркюс Тюрам и Аласан Плеа обаче останаха на пейката за началото.

Срещата започна сравнително равностойно, но нямаше почти никакви положения. Още в 17-ата минута обаче Торган Азар, който действаше като ляв халф-бек в състава на "жълто-черните", напусна заради травма.
Първият изстрел към една от вратите стана факт в 21-вата, когато Холанд засече с глава, но Ян Зомер нямаше никакви проблеми. Три минути по-късно норвежкият голаджия на домакините имаше доста по-добра възможност, но топката беше избита в корнер.
Дортмунд излезе напред в резултата в 35-ата минута, когато Джио Рейна се възползва от подаване на връстника си Белингам и прониза Зомер с шут по диагонала - 1:0.

Последваха няколко остри влизания и напрежението между футболистите се повиши.

Второто полувреме започна отлично за домакините, които стигнаха до дузпа. Това се случи в 54-ата минута, когато Рейна падна на земята след единоборство с Рами Бенсебаини. Наложи се намесата на ВАР, след което реферът посочи бялата точка. Холанд беше точен - 2:0.
Минута по-късно Феликс Паслак пропусна да направи 3:0, след като уцели футболист на Борусия (М), който стоеше на голлинията на опразнената врата.

В 57-ата в игра за гостите се появиха заедно Тюрам и Плеа и това донякъде върна тима в играта.
Отборът на Люсиен Фавър обаче спокойно чакаше своя следващ шанс и той дойде в 77-ата минута. Тогава Санчо пробяга половината терен и изведе Холанд, който с левачката се рззписа за 3:0.
Ерлинг Холандгол Ерлинг Холанд  77'
69' Оскар Венд  Оскар Вендизлиза
Патрик Херман  Патрик Херманвлиза
Jude Bellinghamизлиза Jude Bellingham  67'
Томас Дилейнивлиза Томас Дилейни
57' Hannes Wolf  Hannes Wolfизлиза
Маркус Тюрам  Маркус Тюрамвлиза
Ларс Щиндъл  Ларс Щиндълизлиза
Аласан Плеа  Аласан Плеавлиза
Ерлинг Холанддузпа Ерлинг Холанд  54'
39' Ларс Щиндъл  Ларс Щиндължълт картон
Джовани Рейна
35'
Ерлинг Холанд
54'
77'

Добави коментар Коментари (5)

Mitko (Гост) 5 отговор
19 септември 2020 | 22:02

Тия Дортмунд не спират с талантите, Рейна ще е следващото име, което ще се обсъжда скоро, а е само на 17. Рейтинг: 26 0

yorval-BMG! (Гост) 4 отговор
19 септември 2020 | 21:53

Гарантирано заслужена победа за другата Борусия на Люсиен Фаврето, извоювана с много умна и подходяща за целта тактическа схема, с която успя да подмами и да поизлъже колегата си Марко Розе начело на Мейн-ГЛАДБЕК. Като цяло перфектно и много далновидно изнесен пърформънс от страна на цялостната формация на жълтите от Дортмунд, независимо от спестената от съдията явна ДУЗПА с/у Тюрам, мисля с грубото подкосяване на Хумелс, независимо че топката бе вече доста напред. И това далеч не е 1-та такава, която обикновено требе да се свири в тоз случай. БМГ има още доста да се обиграва като колектив и взаимна хармонична сплав, но с течение на сезона и това ще стане, но въпреки тази очаквана загуба жребчетата показаха завидно самочувствие и убеденост в классата си, което за моя радост рано или късно ще им донесе така нужните успехи, само и само да се възстановят напълно всички качествени титуляри и да се върнат на терена, за да покажат висококлассното си ниво, което са достигнали под прякото рък-во на Марко РОЗЕ. Бъдещето е тяхно, а и още повече скоро наближава и яката надпревара в ШЛ-групи, живот+здраве дотогава! Рейтинг: 9 3

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

От Байерн с любов (Гост)
20 септември 2020 | 20:05

Йорвале,ако бях нен на Гладебах,до сега щях да се гръмна.Ти още не си,което е похвално за теб! Рейтинг: 14 1

yorval-BMG! (Гост) 3 отговор
19 септември 2020 | 19:47

Въпреки всичко това, мачът си е една от ТОП-срещите в Джърманската БЛ, макар и да не се води дерби там, то и 2-та отбора предлагат битка от най-високо качество - което си е истински балсам за очите на истинския фен на тази игра и по-добрият нека да бие... /Ако успее, бира се!/ Рейтинг: 14 5

д (Гост)
19 септември 2020 | 20:49

Къде видя това качество и тази битка бе о.вчар ска,пан Рейтинг: 5 15

yorval-BMG! (Гост)
19 септември 2020 | 21:44

Щом не ти харесва оспорвания двубой м/у 2-те Борусии от Джърманската БЛ, то пусни си за твое лично удоволствие действащия АлбионскиЙ цирКус на Ман4:0ФФските ливади и се наслади на поредното им ФИАС-К.0. със съответно гарантираното им аббонирано поражение от Кристъл Палас... Но кво ли ти разбира празната главва от настоящ мъжки фузбал, който ни демонстрираха двата германски състава - ФАКть, неподлежащ на съмнение, а още по-малко на дискусия. Рейтинг: 5 1

yorval-BMG! (Гост) 2 отговор
19 септември 2020 | 19:44

Амче, може да посочите и изрично да подчертаете, че истинската настоящаЯ БМГ излиза с полу-осакатен състав от който липсват 4 основни титуляри, като и седящите на резервната скамейка Маркиз ТЮРАМ и АЛЛАХСАН Плеа също така излезнаха съвсем наскоро от дълголекувани тежки травми . . . Бира се, другата домакинска Борусия на Фавр е доказан фаворит, след като легендарната гостуваща такава от 2015-та нема РЕАЛизирана пабедка, само 1 хикс мисля оттогава. Но пък независимо от осакатения си откъм титуляри състав традиционно-легендарната БМГ е показала, че е в състояняие да се противопостави на Джърман-Гранда видимо от последния й мач като гост на баЙ-ВАР-4етата Рейтинг: 3 9

NN (Гост) 1 отговор
19 септември 2020 | 18:49

Азар ляв халф-бек?? Хубаво поне, че Джио ще е титуляр. Рейтинг: 9 0

Германия

На ходом Байерн стигна до десетата си победа за сезона (видео) 31 октомври 2020 | 18:23
Неочакван голмайстор осигури равен старт на Дортмунд срещу Байерн (видео) 31 октомври 2020 | 18:47
Вердер с трето поредно равенство, Груев остана резерва 31 октомври 2020 | 18:30
Флик: Доволен съм само от резултата 01 ноември 2020 | 02:37
Малко не достигна на Хофенхайм в Бремен (видео) 25 октомври 2020 | 20:59
Аугсбург влезе в топ 4, а Майнц 05 вече копае дъното (видео) 31 октомври 2020 | 19:13
Гладбах не издържа срещу Реал, но надхитри Лайпциг 31 октомври 2020 | 21:34
"Франс Футбол" отива в историята, каква ще е съдбата на "Златната топка"? 31 октомври 2020 | 15:32
Байерн без Левандовски за гостуването на Кьолн 31 октомври 2020 | 12:20
Шалке отново не победи (видео) 30 октомври 2020 | 23:23
Двама от основните играчи на Байерн са готови за двубоя с Кьолн 30 октомври 2020 | 17:17
Ханзи Флик не е голям оптимист относно Алаба 30 октомври 2020 | 15:53
Ранен червен картон, пропусната дузпа и късен гол на Славия (Пр) - Леверкузен (видео) 30 октомври 2020 | 00:23
Исторически успех за Хофе, “дезертьорът” от миналата седмица с гол (видео) 29 октомври 2020 | 22:59
Нагелсман: Трябва да си вземем поука от последните 20 минути на мача 29 октомври 2020 | 09:54
Фавър: Зенит се защитаваше с 9 човека 29 октомври 2020 | 03:53