Времето във Вердер е спряло и Херта се възползва от това (видео) 19 септември 2020 | 18:24
Херта (Берлин) срази Вердер (Бремен) с 4:1 като гост в първия мач на двата тима от новия сезон в Бундеслигата. Гостите бяха пълни господари на терена и заслужено дръпнаха с 3:0 след около час игра, подсигурявайки си успеха. Петер Пекарик (42’), Доди Лукебакио (45’), Матеус Куня (62’) и Джон Кордоба (90') вкараха за тима от Берлин, а Дейви Зелке (69’) се разписа за бременчани. Още при 0:0 нападателят на Херта Кшищоф Пьонтек удари греда.

Така столичани се съвзеха след шокиращото поражение с 4:5 от Айнтрахт (Брауншвайг) за Купата на Германия. В същото време днешните домакини показаха, че с нищо не са се променили от кошмарния за тях минал сезон, в който записаха 19 загуби и едва се спасиха от изпадане.

Новото попълнени на Вердер от Манчестър Юнайтед Таит Чонг стартира като титуляр в състава на Флориан Коофелт, но не се запомни с нищо. Херта натисна още от началото, но успя да нанесе удара си чак в края на първата част. В 42-ата Пекарик беше точен на празна врата, а в 45-ата Лукебакио удвои.

В 62-ата вратарят Иржи Павленка не се намеси добре след удар на Куня и резултатът набъбна на 3:0 за гостите.

Седем минути по-късно Зелке, който е под наем точно от Херта, намали с глава. “Зелените” създадоха още няколко възможности, но до нов гол в тяхна полза не се стигна. В същото време в последната минута новото попълнение на Херта Джон Кордоба докара нещата до 4:1.

Марко Фридъл Марко Фридъл32 Джордан Торунарига25 Джордан Торунарига
Лудвиг Аугустинсон Лудвиг Аугустинсон5 Максимилиан Мителщат17 Максимилиан Мителщат
Дейви Зелкежълт картон Дейви Зелке  90' Джон Кордоба  Джон Кордобагол
81' Никлас Щарк  Никлас Щаркизлиза
Nick Woltemadeвлиза Nick Woltemade
62' Матеус Куня  Матеус Кунягол
61' Кшищоф Пьонтек  Кшищоф Пьонтекизлиза
Джон Кордоба  Джон Кордобавлиза
Юя Осакоизлиза Юя Осако  46'
Леонардо Битенкуртвлиза Леонардо Битенкурт
Максимилиан Егещайнжълт картон Максимилиан Егещайн
45' Доди Лукебакио  Доди Лукебакиогол
42' Петер Пекарик  Петер Пекарикгол
0
42'
Петер Пекарик
45'
Доди Лукебакио
62'
Матеус Куня
Дейви Зелке
69'
90'
Джон Кордоба

Добави коментар Коментари (1)

(Гост) 1 отговор
19 септември 2020 | 23:37

Чудесно! Защото ги спасиха миналия сезон ония козли ли са, ярета ли са... Рейтинг: 0 1

Германия

На ходом Байерн стигна до десетата си победа за сезона (видео) 31 октомври 2020 | 18:23
Неочакван голмайстор осигури равен старт на Дортмунд срещу Байерн (видео) 31 октомври 2020 | 18:47
Вердер с трето поредно равенство, Груев остана резерва 31 октомври 2020 | 18:30
Флик: Доволен съм само от резултата 01 ноември 2020 | 02:37
Малко не достигна на Хофенхайм в Бремен (видео) 25 октомври 2020 | 20:59
Аугсбург влезе в топ 4, а Майнц 05 вече копае дъното (видео) 31 октомври 2020 | 19:13
Гладбах не издържа срещу Реал, но надхитри Лайпциг 31 октомври 2020 | 21:34
"Франс Футбол" отива в историята, каква ще е съдбата на "Златната топка"? 31 октомври 2020 | 15:32
Байерн без Левандовски за гостуването на Кьолн 31 октомври 2020 | 12:20
Шалке отново не победи (видео) 30 октомври 2020 | 23:23
Двама от основните играчи на Байерн са готови за двубоя с Кьолн 30 октомври 2020 | 17:17
Ханзи Флик не е голям оптимист относно Алаба 30 октомври 2020 | 15:53
Ранен червен картон, пропусната дузпа и късен гол на Славия (Пр) - Леверкузен (видео) 30 октомври 2020 | 00:23
Исторически успех за Хофе, “дезертьорът” от миналата седмица с гол (видео) 29 октомври 2020 | 22:59
Нагелсман: Трябва да си вземем поука от последните 20 минути на мача 29 октомври 2020 | 09:54
Фавър: Зенит се защитаваше с 9 човека 29 октомври 2020 | 03:53