Ново голово шоу на Лийдс (видео) 19 септември 2020 | 18:59
В сблъсък между два от новаците във Висшата лига Лийдс спечели с 4:3 срещу Фулъм на “Елънд Роуд“. Мач на отбора на Марсело Биелса за втора поредна седмица завършва при този резултат, но този път “белите” бяха победители. На старта на сезона те отстъпиха с 3:4 на шампиона Ливърпул.

Головото шоу започна още в петата минута, когато Хелдер Коща откри резултата в полза на домакините. Митрович изравни от дузпа в 34-ата минута, но дузпа за Лийдс, реализирана от Клих даде аванс на тима на Биелса преди почивката. Бамфорд и Коща направиха 4:1 в първата част на второто полувреме. Фулъм обаче се върна в мача след попадение на Рийд. Митрович отбеляза второто си попадение в мача в 67-ата минута и интригата се запази до последните секунди.

Атаката на Лийдс създаваше опасности при всяка възможност, а партньорството между Бамфорд и Коща бе на високо ниво. В защита обаче тимът има много неща, върху които да работи.

В първия си домакински мач във Висшата лига от 16 години “белите” започнаха отлично. В петата минута Хелдер Коща откри резултата с прекрасен удар от малък ъгъл. Топката се удари в горната греда и отиде в мрежата. Португалецът се разписа още веднъж за 4:1 в 57-ата минута. Бамфорд, който играеше на върха на атаката, пък вкара при единствената реална възможност, която се откри пред него.

Кебано7 Кебано
90' Кени Тете  Кени Тетежълт картон
88' Александър Митрович  Александър Митровичжълт картон
Матеуш Кличжълт картон Матеуш Клич  82'
Патрик Бамфордизлиза Патрик Бамфорд  70' Харисън Рийд  Харисън Рийдизлиза
Ezgjan Alioskiвлиза Ezgjan Alioski  Марио Лемина  Марио Леминавлиза
67' Александър Митрович  Александър Митровичгол
62' Боби Рийд  Боби Рийдгол
58' Абубакар Камара  Абубакар Камараизлиза
Матеуш Кличдузпа Матеуш Клич  41'
34' Александър Митрович  Александър Митровичдузпа
Елдер Коща
5'
34'
Александър Митрович
Матеуш Клич
41'
Патрик Бамфорд
50'
Елдер Коща
57'
62'
Боби Рийд
67'

Добави коментар Коментари (5)

Bulgarian White Peacocks (Гост) 5 отговор
19 септември 2020 | 21:15

#ALAW Рейтинг: 1 0

Nyakoi (Гост) 4 отговор
19 септември 2020 | 20:49

Много бележат, но и допускат! Един от малкото истински отбори, заради които романтиката в ПЛ ще бъде жива тази година! Само да стегнат защитата и без проблеми ще си гарантират рано, рано мястото и за догодина : Рейтинг: 24 0

Един там (Гост) 3 отговор
19 септември 2020 | 20:25

Браво за първите 3 точки в Премиър Лийг. Заслужена победа бих казал. Но определено не ги чака нищо добро, ако не стегнат защитата. Двама мача, 7 допуснати гола Рейтинг: 8 0

Само така (Гост) 2 отговор
19 септември 2020 | 19:26

Браво важно е тотото да върви Рейтинг: 2 17

Крис (Гост) 1 отговор
19 септември 2020 | 19:15

Шоуто на Биелса! Офанзивен футбол, въпреки ограниченият потенциал дето имат! Рейтинг: 42 1

Англия

Видеоасистентът на Евертън - Ливърпул не познавал правилата и затова пропуснал червения картон 20 октомври 2020 | 11:21
Мбапе: Рашфорд е сред най-опасните нападатели в Англия 20 октомври 2020 | 10:10
Ерера: Манчестър Юнайтед не ми показа любовта, която заслужавах 20 октомври 2020 | 12:06
Два са вариантите на Клоп за заместник на Ван Дайк 20 октомври 2020 | 14:14
Венгер: Моуриньо се държи като в детската градина 19 октомври 2020 | 10:26
"Контра": Може ли контузията на Ван Дайк да предреши битката за титлата в Англия? 19 октомври 2020 | 18:25
Гуардиола за загубения финал, близостта на Сити до трофея в ШЛ и контузията на Ван Дайк 20 октомври 2020 | 16:55
Фенове на Нюкасъл избраха да правят дарения, вместо да гледат "свраките" 20 октомври 2020 | 14:50
Осем новозаразени с COVID-19 във Висшата лига 20 октомври 2020 | 09:51
Ливърпул с интересен избор за заместник на Ван Дайк 20 октомври 2020 | 05:59
Недоволният Фил Джоунс гледа към изхода на "Олд Трафорд" 20 октомври 2020 | 02:48
Адама Траоре готов да преподпише с Уулвърхамптън 20 октомври 2020 | 02:04
Лампард: Играчите не спазиха указанията ми 20 октомври 2020 | 01:24
Уулвърхамптън попари Лийдс с куриозен гол 20 октомври 2020 | 00:03
Головата серия в Премиър лийг приключи 19 октомври 2020 | 21:32
Манчестър Юн с нов капитан в Париж, обявиха го по странен начин 19 октомври 2020 | 20:47