Левски изригна и разпиля ЦСКА 1948 (видео+галерия) 19 септември 2020 | 22:51
Отборът на Левски разпиля с 3:0 ЦСКА 1948 в дербито от 6-ия кръг на efbet Лига. На стадион "Георги Аспарухов" историческата първа среща между тези два съперника мина почти изцяло под диктовката на "сините", които за 70 минути тотално надиграха новаците в елита. Отново герой за 26-кратните шампионите бе Борислав Цонев, който отбеляза два гола след почивката (56, 63-д) и изработи дузпа, която сам реализира. Синята десетка за два мача вкара три гола, два пъти донесе победата и два пъти бе избран за най-добър на терена. Насиру Мохамед (6) пък вкара първото попадение в мача.

Домакините изиграха най-добрата си среща от много дълго време и зарадваха изстрадалите си през последните месеци фенове, които се забавляваха и изпратиха тима със заслужени аплодисменти. Успехът бе трети поред за Левски, който вече има 10 точки и изостава на четири от новия лидер Берое.
ЦСКА 1948 пък записа най-тежкото си поражение сред първенствата в професионалния футбол. Загубата е втора в този дебютен сезон на тима при най-добрите, като "червените" може да съжаляват, че в края на мача не успяха да върнат поне едно попадение, след като страхотно спасяване на Михайлов и гредата помогнаха на "сините", които обаче преди това пък можеха да вкарат и четвърти гол и поражението да бъде още по-тежко за гостите.
Наставникът на "сините" Георги Тодоров бе направил четири промени от успеха с 2:1 над Етър. Новото попълнение Ради Цонев дебютира при завръщането си на "Герена", а освен него Матео Стаматов, Илия Димитров и Насиру Мохамед също бяха на терена от първата минута. Четиримата замениха Илия Юруков, Орлин Старокин, Здравко Димитров и Станислав Иванов.
Капитанът Николай Михайлов бе вратар, а Ивайло Найденов, Живко Атанасов, Алекс Петков и Стаматов бяха в защита. Ради Цонев и Стайн Спиеринг бяха опорните халфове, докато Борислав Цонев бе плеймейкър. Насиру бе дясно крило, Паулиньо ляво, а Илия Димитров водеше атаката.

Мениджърът на гостите Красимир Балъков пък бе направил две рокади от първата победа през сезона срещу Монтана (2:0). Ангел Бастунов и Георги Русев замениха Даниел Младенов и Васил Шопов.
Даниел Наумов бе под рамката, докато защитниците пред него бяха Александър Александров, Симеон Петров, Венцислав Василев и Лазар Марин. Серкан Юсеин и Ивайло Клементов бяха пред тях, докато Русев, Бастунов и Галин Иванов бяха тримата зад кошмара на "сините" Мартин Камбуров.

"Сините" влязоха по-мотивирани в срещата. Спирингс отправи първия удар в 3-ата минута, но Наумов без проблем спаси. Атаките на домакините продължиха и в 6-ата минута Насиру Мохамед изправи публиката на крака.

Паулиньо финтира защитник и центрира остро към Илия Димитров, който не успя да играе с топката, тя рикошира в лявата греда на Наумов и отиде при Насиру, който от пет метра се разписа, а кълбото отново рикошира в същата греда, но този път влезе в мрежата.
Попадението даде още повече увереност на "сините", които продължиха да атакуват, но без да имат чисти положения. В 20-ата минута Климентов стреля далеч от вратата на Ники Михайлов. Видимо играчите на Левски играеха с по-голям хъс, като се бореха за всяка топка. Братя Цоневи и останалите не спираха да пресират противника във всеки един момент.
В 25-ата Наумов излезе неразчетено от своето наказателно поле и изрита своя съотборник Симеон Петров в гърдите, като бързата реакция на Василев спря Боби Цонев да се разпише на празна врата. Лекарският екип на "червените" трябваше да влиза на терена, за да се погрижи за двамата си футболисти.
Малко след това Георги Русев получи първия жълт картон в мача. Юношата на Левски и Септември беше помилван от съдията Волен Чинков в 33-ата минута, когато заради опасна игра можеше да бъде пратен под душа предварително. Това не се хареса на публиката.

Марин също получи картон, а в 35-ата минута Ники Михайлов направи първото си спасяване в мача.
Най-опасният играч на новаците Галин Иванов бе оставен непокрит от Найденов в наказателното поле. Крилото пое топката и стреля в долния десен ъгъл, но съотборникът му в националния отбор спаси.
След центриране от корнер удар с глава на Бастунов мина встрани от вратата в 45-ата минута.
Следващите секунди Русев рискува отново да получи втори жълт картон. Този път той хвана Спиерингс с ръце.

Именно поради тази причина на почивката Денислав Александров смени Русев.

В 51-ата минута Наумов спаси "червените". Вратарят със страхотна реакция изби удар от фаул на Борислав Цонев, който от същата позиция донесе победата над Етър. Топката отново отиваше в горния десен ъгъл, но стражът изби в ъглов удар.

След брат си и Ради Цонев пробва удар от фаул, който мина много високо от целта. Васил Шопов смени Серкан в 55-ата минута.
Отлична атака на Левски завърши с втори гол в 56-ата минута. Двамата братя Цоневи задържаха топката с подавания между тях, която стигна до Насиру, той подаде на Спирингс, който технично завъртя Шопов в наказателното поле и пусна към връхлитащия Боби Цонев. Синята десетка стреля мощно с левия крак от 20 метра и удвои с красиво попадение.

Голът обърка още повече играчите в червено, които в 63-ата минута губеха вече с 0:3. Изключително активният Боби Цонев бе фаулиран от Петров в наказателното поле и Чинков посочи бялата точка. Именно потърпевшият застана зад топката и не остави шансове на червения вратар.

Публиката на "Герена" започна да се забавлява, след като от много дълго време не беше виждала своя тим да се раздава по този начин.
Голмайсторът на ЦСКА 1948 Андон Гущеров дебютира в елита в 66-ата минута. При следващата атака Паулиньо пропусна да вкара четвърти гол от близка позиция. Завърналият се през седмицата на "Герена" Стивън Петков смени Илия Димитров. Именно новата деветка пропусна да вкара четвърти гол в 73-ата минута, когато Насиру стреля много силно, а той при добавката не уцели вратата.
Веднага след това Ники Михайлов направи най-доброто си спасяване от много дълго време. Центриране на Иванов беше засечено от Гущеров, който от пет метра стреля, а Михайлов показа отличен рефлекс и спаси. Връхлитащият Камбуров вече усещаше поредното си попадение в синята врата, но синият капитан отново реагира и с една ръка изби пред голлинията. В 78-ата минута Галин Иванов пропусна от добра позиция да намали. Крилото стреля силно, но встрани от вратата, след като бе оставен непокрит в наказателното поле.

Георги Тодоров пусна Станислав Иванов и Тома Даске, а героят Боби Цонев и Паулиньо напуснаха под аплодисментите на феновете.

Симеон Петров пък удари гредата в 82-ата минута с глава след центриране от корнер. Тимът на домакините беше видимо изморен след сериозната преса през първите 70 минути. Дани Младенов също влезе в игра.

Още двама играчи от синята школа Илия Юруков и Марин Петков също влязоха на терена, а Левски отново атакува и търсеше четвърти гол в последните минути. Такъв нямаше, но Левски записа най-голямата си победа в първенството на "Герена" от ноември 2019 година, когато надви със същия резултат и Етър.

ЦСКА 1948 остана на десето място с едва шест точки от шест срещи, което едва ли задоволява ръководството и треньорите на клуба.
Другата седмица Левски има тежко гостуване на Ботев (Пловдив), докато "червените" имат две поредни домакинства на Етър и "канарчетата", срещу които ще се опита да се изкачи в класирането.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 1948 3:0
1:0 Насиру (6)
2:0 Б. Цонев (56)
3:0 Б. Цонев (63-д)

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Ивайло Найденов, Живко Атанасов, Алекс Петков, Матео Стаматов, Радослав Цонев, Борислав Цонев, Стайни Спиерингс, Насиру Мохамед, Паулиньо, Илия Димитров

ЦСКА: Даниел Наумов, Александър Александров, Симеон Петров, Венцислав Василев, Лазар Марин, Ивайло Климентов, Серкан Юсеин, Ангел Бастунов, Галин Иванов, Георги Русев,  Мартин Камбуров

Николай Михайлов Николай Михайлов13 Даниел Наумов29 Даниел Наумов
Ивайло Найденов Ивайло Найденов6 Александър Александров25 Александър Александров
Марин Петковвлиза Марин Петков
86' Даниел Младенов  Даниел Младеновжълт картон
85' Галин Иванов  Галин Ивановизлиза
Стивън Петковвлиза Стивън Петков
66' Ангел Бастунов  Ангел Бастуновизлиза
Андон Гущеров  Андон Гущероввлиза
Борислав Цоневдузпа Борислав Цонев  63'
60' Ивайло Климентов  Ивайло Климентовжълт картон
Борислав Цоневгол Борислав Цонев  56'
55' Серкан Юсеин  Серкан Юсеинизлиза
Васил Шопов  Васил Шоповвлиза
50' Серкан Юсеин  Серкан Юсеинжълт картон
46' Георги Русев  Георги Русевизлиза
Денислав Александров  Денислав Александроввлиза
Стайн Спиерингсжълт картон Стайн Спиерингс  36'
34' Лазар Марин  Лазар Маринжълт картон
30' Георги Русев  Георги Русевжълт картон
Насиру Мохамед
6'
Борислав Цонев
56'
63'

Добави коментар Коментари (553)

Левскар (Гост) 553 отговор
22 септември 2020 | 08:58

Насиру има потенциал, ако можем да го задържим ще е добре. До сега не му беше даван много шанс. Жалко, че няма да можем да задържим Спиърингс. Хубаво е ако има един двама по опитни играчи и с младите около тях нещата ще станат. Рейтинг: 0 0

Браво (Гост) 552 отговор
22 септември 2020 | 08:52

Хареса ми желанието. Момчетата играха с хъс. Хареса ми, че се бореха за всяка топка и това, че се опитваха да играят с едно докосване. Мисля, че е добро начало, но се вижда, че има още върху какво да се работи. Все пак мисля, че това е начина. Рейтинг: 1 0

20 септември 2020 | 18:44

Победиха отбор бил доскоро в Б група . Цирка е пълен, Галин Иванов два пъти и Камбуров един път договорено пред вратата биха топката "леко" встрани. Съдията нашари с 5 картона противника за всеки случай, докато уефски риташе грубо в краката без последствия, докато играчите на уефски падаха при всяко докосване като "пребити". Преди дузпата имаше засада на спънатия Цонев. Така че успехът е силно локален около Подуене и много далеч от Европа. Рейтинг: 3 8

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Левски 1914 (Гост)
20 септември 2020 | 19:54

Доброволният еничар, вземи се скрий. Направо ви отнесохме и през повечето време незнаехте къде се намирате. Какъвто отборът такива и шепата лумпени, които го подкрепяха. Рейтинг: 2 0

20 септември 2020 | 13:50

Поздравления на всички фенове било то 50 или 100, които са подкрепяли ЦСКА 1948 вчера, а в последните години са били с отбора по села и паланки. Ако всички цесекари бяха предани и не се полъгаха по микренския сега щяхте да имате уважението на всички агитки. И ние почнахме от В група, но се върнахме макар и само за сезон Ботев Пд също, а вие позволихте на джуджето да ви вземе отбора и да ви раздели. Ами като се срещнат тирето и ЦСКА, кой за кого ще вика?!? Отново поздрави за тези, които не оставиха отбора и не припознаха. п.с. цъкайте минуси колкото щете ; Рейтинг: 14 5

Еее (Гост)
20 септември 2020 | 14:00

Мисленето не е най силната ти страна.А това число е толкова ЦСКА, колкото и жалкия ти отбор,който отдавна го няма. Рейтинг: 7 7

Нефтохимик (Гост)
20 септември 2020 | 14:08

Ние поне не дължим пари, цялата ни история си е при нас и нямаме оранжево ловешки двойник. Айде със здраве. Рейтинг: 8 4

!!! (Гост)
20 септември 2020 | 14:26

Силно се съмнявам, че някой пръвърженик на Нефтохимик може да е толкова глупав и заблуден. Както винаги един от двамата еничарски тролове се прикрива под чужди имена. Рейтинг: 3 3

алито от София (Гост)
20 септември 2020 | 14:54

Много глупав си гагаузино, ако найстина следиш футбола в България щеше да разбереш че ЦСКА игра срещу ЦСКА и завършиха на равно, а нафтата благодарение на Портучанов същесвуваше, когато се загуби и нафтата изветре Рейтинг: 2 3

20 септември 2020 | 18:35

До мазута: какъв Нефтохимик сте, като сте ФК Звездичка?!! Стига сте тровили Бургас и Черно море!! Рейтинг: 1 2

Мърльо каунски (Гост) 546 отговор
20 септември 2020 | 13:21

Едните си мислят че са Цска,другите пък си мислят че са били Цска,истината е че и двете образувания са ментета с числа и създадени по незаконен начин ,едните подмениха Л-С през 1998г чрrез кабинета на крадеца Костов с персоните Софиянски,Марков и Бакърджиев а другите доскоро искаха да стават спонсори на подуяне срещу 10 млн на година.Тези 2 отбора са реално един разделен Рейтинг: 8 5

Л (Гост)
20 септември 2020 | 13:44

опиши и схемата за създаването на литекс тире софия, че гледам си доста компетентен. Рейтинг: 6 3

незапознати припознавачи (Гост)
20 септември 2020 | 14:36

През 1998 г. се изменя Закона за спорта и всички ВСИЧКИ! футболни клубове стават АД административни дружества. Т.е смешно е да си говорим как Левски е спасен 1998 г. при положение, че това важи за всеки един отбор в България. Но, разбира се, нещастните чорбари се опитват да се измъкнат от вината си, затова, че не успяха да спасят четирибуквието, подчинено и създадено от комунистите, по съветски образец и в прослава на чужда армия, а след това припознаха футболен проект от Ловеч, при това отбор, унижил ги с 8:0. Рейтинг: 6 2

ЦСКА *** (Гост)
20 септември 2020 | 14:44

Едните мислят и другите мислят правилно,ама вие лефскарите що се опитвате да мислите Вие имате мозАци! Рейтинг: 3 3

20 септември 2020 | 18:41

До колегата подуянец: комунистическият Динамо - Спартак Сф беше закрит през 1992 година, а не в 1998. Рейтинг: 1 4

Лефски умря (Гост) 545 отговор
20 септември 2020 | 13:15

И да паднем и да бием пак ще се напием, лефски умря гунди заровен с Л.А.Й.Н.А. Рейтинг: 3 12

Циганче от махалата (Гост) 544 отговор

Браво лефски.Ние от махалата всички сме фенове на вас и на реал мадрид.Тука с едни мои приятели имаме фланелки на реал мадрид.Искате ли да ги облечем и да дойдем на герена,да изиграем един мач?Тъкмо ще се хвалите че сте били реал мадрид. Рейтинг: 7 9

- (Гост)
20 септември 2020 | 13:41

вие като сменихте фланелките на литекс с червени парцали кви станахте? Рейтинг: 12 3

Ее (Гост)
20 септември 2020 | 13:56

Литекс е в Б група палячо.Фифа ни призна за наследник на фалиралия ЦСКА, който фалира защото държавата го остави да фалира,а на вас държавата всичко ви дава даром.Дълговете ви са дори по големи от на ЦСКА,Де юре отдавна трябваше да ви няма,Де факто сте на държавна издръжка,за сметка на всички останали. Рейтинг: 3 4

До Ее (Гост)
20 септември 2020 | 16:28

Първо да ти кажа,че такъв отбор като ЦСКА в България не съществува. Има един отбор който има цифри и един друг отбор ЦСКА-СОФИЯ от гр. София. Провери имената на отборите в сайта на БФС за да се увериш. Второ Нито ФИФА,нито УЕФА Ви е признала. Вие сте признати като наследници на ЛИТЕКС и затова играетае в Европа и за това са посочени само 4 титли.. С плащането на емблемата/а дали въбще сте я платили е друг въпрос/ не придобивате правото на наследник на ЦСКА. Придобивате само правото да ползвате тази емблема и определени активи.А ако искахте да сте наследнци то трябваше да платите и пасивите за да бъдете такива, но не го направихте. В едно интервю Майкала се изпусна и благодари на правителството,че е заличило дълг на ЦСКА от 20 милиона.Да допуснем ,че Левски има по-голям дълг, но всеки който има да взима пари от Левски би бил съгласет да предоговаря тази сума да бъде изплащане в продължение на доста години напред отколкото въобще да не вземе нищо . Тоест тъка както Вие постъпихте с фирмите и лица на който дължахте пари. Рейтинг: 3 1

20 септември 2020 | 12:59

Не разбрах с кое цецка играхме вчера? В края на сезона ли ще се разбере? Кофти е да не знаеш с кого играеш. Рейтинг: 12 1

Долу леффффффффскито (Гост)
20 септември 2020 | 14:46

Вие се правите , че не знаете Вие се правите ,че не знаете и кои са Евроидиогите, но и тва си знаете идеално! Рейтинг: 4 5

Готиния (Гост) 541 отговор
20 септември 2020 | 12:57

Това се казва класика Рейтинг: 15 1

ФК Франкенщайн Микре (Гост) 540 отговор
20 септември 2020 | 12:56

Това беше истинското дерби на България! Онова си е Левски-Литекс /София/ Рейтинг: 17 5

КаЛЪФски (Гост)
20 септември 2020 | 13:09

Мдаа, доктор Франкенщайн ти е сложил мозАК май ? Върни се за мозЪк и пак пиши Рейтинг: 5 8

Хахахахаха (Гост)
20 септември 2020 | 14:34

На едно истинско дерби няма как само 40-50 лумпена да подкрепят единият отбор, особено ако това дерби е Левски-ЦСКА. Така че разбирам болката ти, но ходи лапни пак на Агата макарончето и след това бягай да пиеш една топла бира. Рейтинг: 3 3

20 септември 2020 | 14:49