Ботев (Нови пазар) с трудна, но заслужена победа над Устрем (Дончево) 20 септември 2020 | 02:02
Футболистите на Ботев (Нови пазар) спечелиха трудна, но заслужена победа над Устрем (Дончево) - един от водещите тимове в Трета лига – Североизточна аматьорска група. Мача се игра на градския стадион пред около 500 зрители и бе от поредния VI-ти кръг от първенството. Новопазарци започнаха с голямо желание за успешно представяне в двубоя, но още в начало пролича, че това може да се осъществи доста трудно. Гостите с доста класни футболисти владееха играта и чрез Кристиян Димитров, Виктор Христов и Станимир Андонов често се озоваваха в наказателното поле на Добромир Дочков – вратаря на  Ботев (Нови пазар). В 23-та мин. Борислав Балчев (Устрем) от близо 30 метра се опита да изненада вратаря на домакините, но младия страж  подходи хладнокръвно и не позволи коженото кълбо да навести мрежата зад пазената му врата. Минута след това Христо Александров от непосредствена близост центрира с глава, но вратаря на гостите Иван Иванов със сетни усилия изби топката в ъглов удар. В 36-та мин. гостите превзеха вратата на домакините след точното попадение на Кристиян Димитров.

В началото на втората част гостите отново бяха по добрият тим на терена. Те осъществиха доста успешни контраатаки, но все нерезултатни. Ще се запомнят пропуските на Станимир Андонов, Ивайло Минчев и Виктор Христов. Новопазарци също не се примиряваха с негативния за тях резултат и като че ли очакваха своя време за нанасяне на удар по противника. В атака те разчитаха на Митко Митков и Христо Александров, подпомагани често и от Георги Щерев, Преслав Пасев и Калоян Петров.

В 70-та мин. след центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на гостите се озова капитана Йордан Миленов, който с глава възстанови равенството на терена. Пет минути след това поредна контраатака осъществена от Митко Митков по левия фланг - преодоля двама от защитниците на гостите и от аут линията подаде топката към Христо Александров, който от 4-5 метра порази за втори път вратата на Иван Иванов. До края на двубоя двата отбора имаха няколко изгодни за промяна на резултата ситуации, но безрезултатни. В следващия кръг Ботев (Нови пазар) гостува в регионално дерби на Шумен 2007 (Шумен), докато Устрем (Дончево) почива.

Салим САЛИХ

Добави коментар Коментари (6)

чоп (Гост) 6 отговор
20 септември 2020 | 19:24

подцеяването до това води никои не им е виновен на Дончевци.За мен вчера се изложихте.Тези трябваше да ги биете на ходом вчера.Това да ви е за урок.Успех за напред Рейтинг: 0 0

20 септември 2020 | 04:35

Тези сладури толкова бира на масата са наслагали, че май хич не им е било скучно да ритат Рейтинг: 10 2

Паткана (Гост)
20 септември 2020 | 09:27

Браво момчета.Направихте подвиг.Само така и занапред. Рейтинг: 1 0

Трета лига

Локомотив (Мездра) спря Вихър (Славяново) към първото място 18 октомври 2020 | 18:03
Резултати и класиране в Северозападната Трета лига след 11-ия кръг 18 октомври 2020 | 19:27
Черноломец повали Дунав в Русе 19 октомври 2020 | 01:39
Партизан загуби плевенското дерби с мисъл за Левски 18 октомври 2020 | 20:34
Дреновец в еуфория след класика над Eтър II преди историческия мач срещу ЦСКА 1948 18 октомври 2020 | 21:06
Николов: Видя се, че сме по-добър отбор от Вихрен 10 октомври 2020 | 21:52
Кубрат (Кубрат) с втора победа в първенството 18 октомври 2020 | 23:54
Ботев (Нови пазар) открадна точка от лидера Спартак (Варна) 18 октомври 2020 | 23:52
Перун с важна победа, Гранит завърши мача с 9 души 18 октомври 2020 | 21:44
Светкавица (Търговище) превзе отново върха в Североизточната Трета Лига 18 октомври 2020 | 21:41
Треньорът на Локо (Мездра): Искаме да станем един от тимовете, с когото другите отбори да се съобразяват 18 октомври 2020 | 21:21
Николай Боянов: Не съм Моуриньо, но на почивката казах някои неща относно играта ни 18 октомври 2020 | 21:10
Пещера (Галата) разби Локо (Дряново) като домакин 18 октомври 2020 | 20:54
Левски (Лом) продължава без загуба и записа шеста поредна победа на Северозапад 18 октомври 2020 | 20:29
Вихрен и Оборище сътвориха истинска драма с отменен гол, дузина картони и футболист в болница 18 октомври 2020 | 16:21
Черноморец удари Шумен 2007 в Балчик 18 октомври 2020 | 01:36