Локомотив (Пд) не допусна изненада във Велико Търново (видео) 20 септември 2020 | 19:41
Локомотив (Пловдив) не допусна изненада в гостуването си на Етър и постигна успех с 3:1 на стадион "Ивайло". Среща бе от 6-ия кръг на efbet Лига. Димитър Илиев (25) изведе пловдивчани напред, а Преслав Боруков (33) изравни. В добавеното време на първата част Диниш Алмейда (45+2) отново даде аванс на "смърфовете". Георги Минчев (86) отбеляза трети гол във вратата на Анатоли Господинов. Червени картони пък получиха Антон Огнянов (79) и Валентино Пулиезе (81). Срещата бе под сериозна въпросителна и имаше огромна вероятност да бъде отложена, след като вчера стана ясно, че няколко играчи и служители на великотърновци са дали положителни проби за COVID-19.

Поради тази причина целият отбор на Етър бе поставен под карантина от РЗИ - Велико Търново. Днес обаче РЗИ взе решение да освободи тима от карантина.

От Локомотив (Пловдив) до последно се готвеха за провеждане на срещата и дори обявиха групата си за мача.

Според разпоредбите на БФС, при 10 заразени в даден клуб, мачът се отлага. В Етър обаче положителните проби са седем - 6 футболисти и 1 служител на клуба.  Извънредно: карантинираха цял отбор от efbet Лига След изтощаващия мач на Локомотив срещу Тотнъм в четвъртък, наставникът на "смърфовете" Бруно Акрапович направи няколко промени в стартовия си състав. На пейката седнаха Лукас Салианс, Бирсент Карагарен и Анте Аралица. На тяхно място в игра видяхме Николай Николаев, Кристиан Илич и Георги Минчев. Последният отбеляза и историческото попадение за пловдивчани във вратата на Тотнъм.

Първите десет минути на двубоя не предложиха нищо интересно пред двете врати, а играта се развиваше главно в центъра на терена. В 15-ата минута лоша комуникация между Мартин Луков и Лукас Масоеро позволи на Преслав Боруков да се отскубне от опеката на защитника. Стражът на Локомотив излезе предвидливо извън наказателното си поле, за да скъси ъгъла за удар пред Боруков. Нападателят на Етър надбяга Масоеро и стреля, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В 18-ата минута Умарбаев изпълни ъглов удар с центриране към втора греда, където Диниш Алмейда игра с глава, но стреля в аут. 19-ата минута гостите от Пловдив бяха близо до гола, но удар на Георги Минчев срещна гредата. Нападателят на Локомотив получи прекрасно подаване в наказателното поле от Димитър Илиев. Минчев се освободи от Георги Купенов още с поемането на топката и се озова очи в очи с Анатоли Господинов. Последва удар на нападателя, който срещна десния страничен стълб на вратата.

В 25-ата минута Локомотив поведе в резултата с гол на своя капитан Димитър Илиев. Николай Николаев намери Парвиз Умарбаев в наказателното поле, таджикът центрира към втора греда, където Митко Илиев стреля с глава от няколко метра. Анатоли Господинов успя да парира удара на нападателя, но при добавката Илиев беше безкомпромисен.
В 32-ата минута Димитър Илиев направи сериозен пропуск пред вратата на Етър след добро подаване на Момчил Цветанов. Чико центрира по земя в наказателното поле, където Илиев пробва да прехвърли технично Господинов. Вместо това топката излезе в аут. Минута по-късно Етър заличи пасива си с гол на Преслав Боруков. Огромна заслуга за попадението има Стелиян Добрев, който се разходи между защитниците на Локомотив. Добрев финтира Умарбаев, след което премина през Алмейда, Масоеро и накрая Петрович, за да пусне пас към Боруков, а нападателят от няколко метра да насочи топката във вратата.
В 39-ата минута Умарбаев стреля в Анатоли Господинов директно от фаул. Веднага след това домакинитеимаха претенции за дузпа. Милчо Ангелов овладя подаване в наказателното поле и шутира мигновено. На пътя на топката се хвърли Милош Петрович, а топката се удари в лакътя му, който бе прибран до тялото.

Във втората минута на добавеното време на първата част Локомотив отново поведе. Умарбаев центрира от ъглов удар, а Диниш Алмейда се извиси над всички и насочи с глава във вратата на Господинов.
Второто полувреме започна с удар от далечна дистанция на Кристиан Илич, който Господинов успя да отрази. В 59-ата минута влезлият на почивката Бирсент Карагарен стреля по земя, но не затрудни стража на Етър. В 70-ата минута Карагарен комбинира с Георги Минчев, а последният заложи на силата, вместо да насочи топката във вратата на Етър. Пет минути по-късно Антон Огнянов постави топката на главата на Преслав Боруков. Нападателят надскочи лесно нисичкия Момчил Цветанов, но ударът му с глава премина над горната греда.

В 79-ата минута Антон Огнянов остави Етър с човек по-малко на терена. Крилото получи втори жълт картон за невъздържана реакция след нарушение срещу Бирсент Карагарен. Това доведе до червен картон за Огнянов, който напусна терена преждевременно.

В 81-ата минута численото равенство на терена беше изравнено. Влезлият в 61-ата минута Валентинто Пулиезе получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение в средата на терена, което ядоса спортният директор на "смърфовете" Георги Иванов-Гонзо, наблюдаващ мача от ВИП ложата. Веднага след този епизод домакините можеха да изравнят, но ударът на Милчо Ангелов попадна право в ръцете на Мартин Луков.

В 86-ата минута Георги Минчев сякаш сложи точка на спора с трети гол във вратата на Господинов. Нападателят получи подаване от Лукас Салинас и от метър и половина нямаше как да сбърка. Така Локомотив се изравни по точки с Лудогорец (12) и заема трета позиция. "Орлите" обаче играят с ЦСКА-София по-късно тази вечер.

ЕТЪР:
Анатоли Господинов, Георги Купенов, Мариян Иванов, Кольо Станев, Иван Скерлев, Милчо Ангелов, Преслав Боруков, Свилен Щерев, Яни Пехливанов, Стелиян Добрев, Антон Огнянов;

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Кристиан Илич, Момчил Цветанов, Николай Николаев, Димитър Илиев, Георги Минчев;

Анте Аралица77 Анте Аралица
90' Анте Аралица  Анте Аралицажълт картон
89' Димитър Илиев  Димитър Илиевизлиза
Кенан Муслимович  Кенан Муслимовичвлиза
88' Георги Минчев  Георги Минчевизлиза
Анте Аралица  Анте Аралицавлиза
86' Момчил Цветанов  Момчил Цветановжълт картон
Георги Минчев  Георги Минчевгол
82' Валентино Пулиезе  Валентино Пулиезечервен картон
Антон Огняновчервен картон Антон Огнянов  79'
Свилен Щеревизлиза Свилен Щерев  74'
Иван Петковвлиза Иван Петков
68' Валентино Пулиезе  Валентино Пулиезежълт картон
61' Christian Ilic  Christian Ilicизлиза
Валентино Пулиезе  Валентино Пулиезевлиза
46' Парвизджон Умарбаев  Парвизджон Умарбаевизлиза
Лукас Салинас  Лукас Салинасвлиза
Николай Николаев  Николай Николаевизлиза
Бирсент Карагарен  Бирсент Карагаренвлиза
Иван Скерлевжълт картон Иван Скерлев  45' Диниш Алмейда  Диниш Алмейдагол
Преслав Боруковгол Преслав Боруков  33'
27' Николай Николаев  Николай Николаевжълт картон
25' Димитър Илиев  Димитър Илиевгол
0
25'
Димитър Илиев
Преслав Боруков
33'
45'
Диниш Алмейда
86'

20 септември 2020 | 23:47

Абе те болярите бая ги бяха нагъзили , ама имаше и странични фактори. Рейтинг: 10 3

VULGAR (Гост)
21 септември 2020 | 13:25

К'ви фактори? И к'во значи нагъзили, след като си тръгват с три гола в кошницата? Че са имали 10 минути импулс от общо 90? Че всички трябва да търпят изблиците на Огнянов или че спести още няколко картона на лилавите мърши? Рейтинг: 1 4

xhaxha (Гост) 59 отговор
20 септември 2020 | 23:24

Тя голяма радост срещу на слабия в групата Рейтинг: 7 5

Само Етър (Гост) 58 отговор
20 септември 2020 | 22:49

Идва времето когато майните и шопите пак ще треперят и ще си тръгват както едно време с по 3-4 шайби..от Търново.. Рейтинг: 9 12

20 септември 2020 | 22:18

никой не казва как съдията п-т изгони антон огнянов за игра рамо в рамо с турскиярезак карагеремюмюн кпйто с врабче да се сблъска ще падне Рейтинг: 11 7

Локо Пловдив (Гост) 56 отговор
20 септември 2020 | 21:17

Много по-класния отбор победи заслужено! Етър обаче се противопоставиха много сериозно и изпуснаха шансовете си! Чест им прави , че въпреки трудностите изиграха мача мъжки и достойно. Пожелавам им успех. Могат! Това, което идиотите от БФС и РЗИ спретнаха преди мача е пълна идиотия! Дано по-скоро се спре тази долнопробна игра с този силно, преувеличен вирус!? Рейтинг: 30 1