Сон и Кейн попиляха Саутхамптън с общо пет гола и четири асистенции (видео) 20 септември 2020 | 15:50
Тотнъм постигна втора поредна победа през седмицата, дошла след обрат в резултата. След като преди няколко дни селекцията на Жозе Моуриньо много трудно надделя над Локомотив (Пловдив), след като изоставаше, сега "шпорите" разпиляха с 5:2 Саутхамптън, въпреки че отново в един момент бяха в ролята на губещи. "Светците" изиграха силно първо полувреме и Дани Ингс откри резултата в 32-рата минута. След това обаче Хюн-Мин Сон и Хари Кейн се разиграха и унищожиха своя съперник. Южнокореецът отбеляза четири гола, а английският национал направи четири асистенции. Кейн успя и да се разпише в 82-рата минута, а Дани Ингс оформи крайния резултат в 90-ата, след като бе точен от дузпа. Така Тотнъм записа първа победа в Премиър лийг през този сезон, докато за Саутхамптън това бе второ поредно поражение.

Мениджърът на лондончани Жозе Моуриньо направи три промени в сравнение със състава, който през седмицата започна срещу Локомотив (Пловдив). Танги Ндомбеле, отбелязал победния гол на "Лаута", започна като титуляр. Хари Уинкс и Лукас Моура също стартираха. Деле Али отново остана извън групата. Същото важеше и за новите попълнения Гарет Бейл, който е контузен, и Серхио Регилон.

Муса Дженепо и Стюaрт Армстронг започнаха за домакините. Титуляр бе и спряганият за трансфер в Тотнъм Дани Ингс.
Още в третата минута Хари Кейн прати топката във вратата на "светците", след като засече от въздуха между двама бранители в червено. Попадението обаче бе отменено след намесата на ВАР заради тънка засада на Сон.
В десетата Че Адамс имаше страхотен шанс, след като му бе оставена възможност да стреля силно от десетина метра, но Юго Лорис успя да избие с една ръка и да спаси отбора си от попадение.
В 15-ата минута Дани Ингс изскочи зад отбраната на Тотнъм. Лорис излезе извън наказателното поле, за да се опита да изчисти. Топката рикошира в нападателя, който след това я изпрати в опразнената врата. И това попадение бе отменено, тъй като топката рикошира в лакътя на Ингс.
Двата отбора продължиха да търсят гол. Шут на Дженепо от границата на наказателното поле разтресе гредата, а втори гол на Кейн бе отменен заради засада, в която бе Лукас Моура.

В 32-рата минута резултатът най-сетне бе открит официално. Уокър-Питърс отправи страхотно дълго подаване към Дани Ингс, който си пое топката по превъзходен начин и стреля в далечния ъгъл, отбелязвайки изключителен гол.

В добавеното време на първото полувреме Тотнъм изравни. Танги Ндомбеле много добре задържа топката в центъра, въпреки че двама съперници се опитаха да му отнемат. След това халфът продължи отляво към Кейн, който центрира към Сон на отсрещния фланг. Южнокореецът стреля в далечния ъгъл за 1:1.
В самото начало на второто полувреме Кейн и Сон повториха комбинацията и направиха пълен обрат. Този път Ло Селсо намери английския национал с хубаво подаване през центъра. Кейн веднага продължи към Сон, който използва скоростта си и матира Маккарати с изстрел с левия крак.
В 64-тата минута Сон и Кейн за трети път препарираха отбраната на Саутхамптън. Английският национал изведе Сон със страхотно прехвърлящо подаване, след което Сон отново се озова очи в очи с Маккарти и стреля точно в ъгъл, оформяйки своя хеттрик.
В 74-тата минута Ло Селсо отново намери Кейн, който този път бе по левия фланг, откъдето центрира много добре към Сон. Южнокореецът вкара четвъртия си гол без никакъв проблем.
В 82-рата минута Кейн добави към четирите си гола и една асистенция, довкарвайки топката, след като тя бе рикоширала в гредата след удар на Ламела.

В 90-ата минута Саутхамптън получи дузпа за игра с ръка на Дохърти. Дани Ингс бе точен от бялата точка, отбелязвайки втория си гол днес, с който оформи крайния резултат.

Дани Ингсдузпа Дани Ингс  90' Джовани Ло Селсо  Джовани Ло Селсожълт картон
84' Хари Кейн  Хари Кейнизлиза
Стивън Бергвайн  Стивън Бергвайнвлиза
82' Хари Кейн  Хари Кейнгол
Че Адамсизлиза Че Адамс  80'
Шейн Лонгвлиза Шейн Лонг
79' Мат Дохърти  Мат Дохъртижълт картон
73' Хюн-Мин Сон  Хюн-Мин Сонгол
Джак Стивънсжълт картон Джак Стивънс  68'
Стюарт Армстронгизлиза Стюарт Армстронг
Nathan Tellaвлиза Nathan Tella
64' Хюн-Мин Сон  Хюн-Мин Сонгол
61' Лукас Моура  Лукас Моураизлиза
Ерик Ламела  Ерик Ламелавлиза
Ориол Ромеуизлиза Ориол Ромеу  55'
William Smallboneвлиза William Smallbone
47' Хюн-Мин Сон  Хюн-Мин Сонгол
46' Танги Ндомбеле  Танги Ндомбелеизлиза
Джовани Ло Селсо  Джовани Ло Селсовлиза
45' Танги Ндомбеле  Танги Ндомбележълт картон
Дани Ингс
32'
45'
Хюн-Мин Сон
47'
Хюн-Мин Сон
64'
Хюн-Мин Сон
73'
Хюн-Мин Сон
82'
Хари Кейн
Дани Ингс
90'

Добави коментар Коментари (21)

spurs (Гост) 21 отговор
21 септември 2020 | 11:26

Песимистите казват- Саутхемптън е отбор който се бори да не изпадне, нищо не се е случило, Спърс извадиха късмет , нищо не играят, Моу е бита карта. Оптимистите казват - в тоя отбор има много потенциал и рано или късно ще заиграе. И може да се окаже че тоя мач е началото-второто можеха да вкарат 7-8 гола .Истината за мен малко над средата- Моу не е точния треньор за ТЕЗИ играчи. Не знам дали би бил и Почетино. Но едно е сигурно че този състав с Бейл освен това , който ще се раздаде на 100% за Спърс, това е ясно, може да бие всеки не само в Англия . Да се надяваме че Моу няма да насе-е нещата. Кейн, Сон, Бейл, Ле Селсо, Ламела, Ндомбеле , Деле, Бергвайн,това е огромна сила в офанзивен план, дори може би забравям някой. Отзад е малко по-бедно откъм опции но има достатъчно. И един Лорис който е бетон ! Слабото място за мен е треньора, но може и да бъркам Рейтинг: 2 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

123 (Гост) 20 отговор
20 септември 2020 | 20:42

E to v PLOV im beshe po truden macha na teq beztitlenici.... Рейтинг: 1 9

Лико (Гост) 19 отговор
20 септември 2020 | 19:41

Тия двамата се разхождаха цял мач в Пловдив!Както и целият отбор едва ли играха срещу бисерите и на 20% от възможностите си! Рейтинг: 9 1

murder incorporated ltd (Гост) 18 отговор
20 септември 2020 | 19:25

Какъв Матич бе , тоя е опънал ръчната от има няма 4 години, доиграва си кариерата, ако има кой да му се върже, нагледахме се на такива идиоти! Рейтинг: 0 0

ONLINEPARI (Гост) 17 отговор
20 септември 2020 | 18:24

КАК ДА СПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. -----------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 2

Светец (Гост) 16 отговор
20 септември 2020 | 17:13

Защо саутхямптън играха без защита Рейтинг: 9 2

Arsenal FC (Гост) 15 отговор
20 септември 2020 | 16:54

След днешният мач, трябва да призная - Локото са много по-стойностен отбор от Саутхямптън! Рейтинг: 26 5

!! (Гост)
20 септември 2020 | 17:34

То може да се окаже че Локото са по-добри и от вас по тая логика . Ама това няма да е някаква изненада Рейтинг: 20 1

do Arsenal FC (Гост)
20 септември 2020 | 17:53

Пич, защо под статии за Арсенал няма тъпи коментари на фенове на Тотнъм а под статии за Тотнъм си се появил ти.. Имаш ли разумно обсянение.. Защото само диагноза няма да помогне Рейтинг: 16 0

20 септември 2020 | 16:52

Някой беше написал, че Кейн и Левандовски само можели от дузпи да вкарват, че са консуматори и никога не подават. А сега този, който "изповръща" това мнение какво ще каже след 2-та мача? Рейтинг: 36 0

neutralen (Гост) 13 отговор
20 септември 2020 | 16:40

Ако Моу ги нареди тия играчи които има на разположение плюс Бейл , не ми се мисли. Ще са в тройката със сигурност. Дори имат и много качествена дълбочина на състава. Топ отбор. Въпрос на време е според мен машината да заработи Рейтинг: 40 3

KУP ЗA CПOPTAЛ (Гост)
20 септември 2020 | 18:41

Имат нужда от резервен нападател от отменя Харито. Говорише се, че Ерилсен ще напуска Интер. Ако е вярно и си го върнат,ще е добре. И евентуално един център защитник. Рейтинг: 0 3

6666 (Гост)
21 септември 2020 | 04:40

Без защита не може. Имаме двама читави защитника с две горе-долу резерви. Ще видим Регуилон де, не го броя. За четири позиции. Инак ако слуховете за ЕРиксен са верни и той и Бейл се впишат добре, средата и атаката стават безусловно топ световно ниво Рейтинг: 0 0

Доминикан (Гост) 12 отговор
20 септември 2020 | 15:59

Честито на тия дето си ги имат във фентазито! Рейтинг: 18 2

Туриста (Гост)
20 септември 2020 | 16:19

Да им... Лелина. Предния кръг ги имах и 2мата - 4 точки, махнах ги сега 46 точки. Рейтинг: 8 2

.. (Гост)

Все едно да кажеш, Барса без Меси и Суарес.. Байерн без Лева и още някой и тн. Нормално да си слаб без звездите си Рейтинг: 9 1

joTo (Гост)
20 септември 2020 | 16:18

От къде се пръквате толкова глупави?! Специално ли се обучавате, пропускате години житейска адаптация? Това да не може да мислиш логически е по зле от това да не си ходил на даскало бе... Рейтинг: 9 0

K G (Гост)
20 септември 2020 | 16:21

Ама са там, представи си като дойде и Бейл сега! Рейтинг: 7 0

Вижоще

Англия

Тотнъм с убедителна победа в първия мач на Бейл като титуляр (видео) 22 октомври 2020 | 23:52
Анчелоти: Пикфорд съжалява за контузията на Ван Дайк 22 октомври 2020 | 16:46
Клоп: Мане има контузия и изпитва болки, но може да играе 22 октомври 2020 | 11:27
Манчестър Сити ще бъде без Фернандиньо повече от месец 22 октомври 2020 | 09:22
Клоп: Ако бях наистина умен, щях да напусна Ливърпул през лятото 22 октомври 2020 | 14:23
Хамес Родригес се контузи и ще липсва за Евертън 22 октомври 2020 | 15:56
Микел Артета разкри причината за изваждането на Йозил от състава 22 октомври 2020 | 09:31
Манчестър Сити иска да задържи Ерик Гарсия 22 октомври 2020 | 09:14
Не стана зрелище, но постигнахме целта си, доволен е Клоп 22 октомври 2020 | 05:23
Гуардиола е доволен от резервите 22 октомври 2020 | 04:47