Лестър показа голова мощ и оглави класирането (видео) 20 септември 2020 | 22:53
Лестър победи с 4:2 гостуващия Бърнли и излезе начело в Премиър лийг благодарение на по-добрата си голова разлика от Евертън, Арсенал, Ливърпул и Кристъл Палас, които също имат по 6 точки. "Лисиците" получиха ранен гол, но след това изцяло доминираха и заслужено стигнаха до успеха.

За Лестър това беше втори мач, след като на старта хората на Брендън Роджърс разгромиха Уест Бромич с 3:0. Бърнли пък дебютира през сезона и поведе още в 10-ата минута, когато Крис Ууд се пребори за топката в наказателното поле и с хубав диагонален шут простреля Каспер Шмайхел
Домакините отговориха бързо. В 20-ата минута Джейми Варди комбинира с Тимоти Кастане, а привлеченият от Аталанта белгиец комбинира с Харви Барнс и той се разписа за 1:1.

Малко след почивката центриране на Кастане отдясно рикошира в крака на Ерик Питерс и топката се оказа неспасяема за Ник Поуп. Автоголът на Питерс беше повратният момент в мача, след който Лестър не изпусна инициативата.
В 61-ата минута Айосе Перес демонстрира отлична техника на малко пространство и намери непокрития Джеймс Джъстин, който вкара дебютния си гол в Премиър лийг. В 73-ата Джими Дън центрира и Дуайт Макнийл върна едно попадение, но Денис Прает реши всичко с мощен шут под гредата в 79-ата минута.

В следващия кръг "лисиците" ще гостуват на Манчестър Сити, но преди това им предстои мач с Арсенал за Купата на Лигата.

Денис Праетгол Денис Прает  79'
73' Jimmy Dunne  Jimmy Dunneгол
70' Джей Родригес  Джей Родригесизлиза
Матей Видра  Матей Видравлиза
Айосе Пересизлиза Айосе Перес  62'
Джеймс Мадисънвлиза Джеймс Мадисън
Джеймс Джъстингол Джеймс Джъстин  61'
Ерик Питерсавтогол Ерик Питерс  50'
40' Робърт Брейди  Робърт Брейдиизлиза
Ерик Питерс  Ерик Питерсвлиза
Нампали Мендижълт картон Нампали Менди  25'
Харви Барнсгол Харви Барнс  20'
10' Крис Ууд  Крис Уудгол
8' Джей Родригес  Джей Родригесжълт картон
0
10'
Крис Ууд
Харви Барнс
20'
50'
Ерик Питерс
Джеймс Джъстин
61'
73'
Jimmy Dunne
Денис Прает
79'

Добави коментар Коментари (3)

ЛЕСТЪР FEN (Гост) 3 отговор
21 септември 2020 | 00:09

Първите два мача на Лестър в първенството бяха тържество на атакуващия футбол, 7 гола в двамача 6 точки и първо място, макар че днес бяхме поизоставили защитата и въпреки по добрата игра на Лестър мача както можеше да завърши 5, 6 на 2, така можеше да завърши и 4:4. Интересно ми е как, ще играеме срещу някой от по-силните отбори, затова с интерес очаквам мача с Арсенал, който наближава. Рейтинг: 7 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

KУP ЗA CПOPTAЛ (Гост) 2 отговор
20 септември 2020 | 23:27

Ами ако се окаже, че Бен Чилуел не е толкова добър извън Лестър? Също както ония с кубичната глава от Манчестър Юнайтед. Рейтинг: 6 0

Англия

Тотнъм с убедителна победа в първия мач на Бейл като титуляр (видео) 22 октомври 2020 | 23:52
Анчелоти: Пикфорд съжалява за контузията на Ван Дайк 22 октомври 2020 | 16:46
Клоп: Мане има контузия и изпитва болки, но може да играе 22 октомври 2020 | 11:27
Манчестър Сити ще бъде без Фернандиньо повече от месец 22 октомври 2020 | 09:22
Клоп: Ако бях наистина умен, щях да напусна Ливърпул през лятото 22 октомври 2020 | 14:23
Хамес Родригес се контузи и ще липсва за Евертън 22 октомври 2020 | 15:56
Микел Артета разкри причината за изваждането на Йозил от състава 22 октомври 2020 | 09:31
Манчестър Сити иска да задържи Ерик Гарсия 22 октомври 2020 | 09:14
Не стана зрелище, но постигнахме целта си, доволен е Клоп 22 октомври 2020 | 05:23
Гуардиола е доволен от резервите 22 октомври 2020 | 04:47