Костадинов и Арсенал нанесоха първа загуба на Сочи (видео) 20 септември 2020 | 21:04
Националът Георги Костадинов игра 78 минути за Арсенал (Тула), а отборът му победи Сочи с 3:2 в много любопитен мач от 8-ия кръг на руското първенство. Това беше първо поражение за гостите, които при успех щяха еднолично да оглавят класирането. Сега те са 4-и, а Арсенал е на 12-а позиция, отдалечавайки се от зоната на изпадащите.

Двубоят започна по-добре за Сочи. В 9-ата минута гостите получиха дузпа за игра с ръка на Евгений Луценко след удар на Жоао Жоаозиньо. От бялата точка Кристиан Нобоа откри резултата. Това беше 6-и гол през сезона за еквадореца, който е лидер в голмайсторската листа.

В 21-ата минута Сергей Ткачов изравни с много красиво попадение. Халфът на Арсенал овладя топката пред наказателното поле и с брилянтен изстрел я прати във вратата. В самия край на полувремето Крис Кангва центрира от корнер и Еванс Кангва с глава изведе домакините напред.

Сочи заигра по-оафанзивно през втората част, когато домакините предпочетоха да бранят преднината си. В 65-ата минута защитата на тима от Тула не се справи с едно центриране от ъглов удар и топката стигна до Миха Мевля, който простреля Михаил Левашов.
Радостта на Сочи не продължи дълго, защото само 6 минути по-късно Ткачов отново демонстрира силата на удара си. Този път той бе намерен с подаване от левия фланг и със зрелищно воле донесе победата на Арсенал.

В следващия кръг Костадинов и компания ще приемат Ростов, а Сочи ще е домакин на Краснодар.

Даниил Хлусевичвлиза Даниил Хлусевич
75' Ибрахим Цалагов  Ибрахим Цалаговизлиза
Антон Заболотний  Антон Заболотнийвлиза
Сергей Ткачовгол Сергей Ткачов  71'
69' Ибрахим Цалагов  Ибрахим Цалаговжълт картон
65' Миха Мевля  Миха Мевлягол
54' Кирил Зайка  Кирил Зайкажълт картон
46' Тимофей Маргасов  Тимофей Маргасовизлиза
Кирил Зайка  Кирил Зайкавлиза
Еванс Кангвагол Еванс Кангва  45'
Евгений Луценкоизлиза Евгений Луценко  37'
Валерий Громковлиза Валерий Громко
29' Тимофей Маргасов  Тимофей Маргасовжълт картон
Сергей Ткачовгол Сергей Ткачов  21'
Еванс Кангважълт картон Еванс Кангва  16'
10' Кристиан Нобоа  Кристиан Нобоадузпа