ЦСКА-София и Лудогорец с велико шоу на "Армията", Соу с куп пропуски (видео+галерия) 20 септември 2020 | 22:23
ЦСКА-София и Лудогорец изиграха вълнуващ шампионатен мач на "Армията", който завърши 2:2. Алекс Сантана откри резултата в 11-ата минута, а с попадения на Кейта (71) и Юнус Санкаре (74) червените осъществиха пълен обрат.

Последваха куп пропуски на домакините, най-деен в които бе Али Соу, за да се стигне до 83-ата минута, в която Ихиньо Марин оформи крайното 2:2.

През първото полувреме ЦСКА-София също имаше няколко отлични възможности, а веднъж и гредата помогна на Лудогорец след шут на Георги Йомов.

Въпреки че футболистите на Стамен Белчев имаха доста повече положения и като цяло надиграха своя противник, победата можеше да отиде и в актива на разградчани. При 1:0 за орлите Каули изпусна сам срещу вратаря. В заключителните секунди на втората част пък Бусато на два пъти се намеси великолепно, а при третия опит за попадение Сантана не уцели вратата.

Наставникът на домакините Стамен Белчев направи само една промяна в сравнение с 11-те, които започнаха срещу БАТЕ през седмицата. На мястото на Енрике стартира Кейта.

Сред титулярите на разградчани липсваха Ренан, Чибота и Вандерсон, които поради различни пирчини останаха извън групата.

Първият точен удар към една от двете врати отиде в сметката на домакините. Санкаре стреля по земя в 7-ата минута, а Стоянов плонжира и изби.

Лудогорец отговори в 11-ата минута, когато зелените откриха резултата. Тогава те осъществиха добра многоходова комбинация пред наказателното поле на червените. Най-добрият в техните редици - Доминик Янков, успя да чукне топката извеждайки Сантана сам срещу вратаря и бразилският халф реализира след фалцов шут с десния крак.

В 16-ата минута Лудогорец отново атакува опасно. Текпетей преодоля Гълъбов отляво и центрира остро по земя към Кешерю, но таранът на гостите, който се намираше на границата на малкия пеналт, не успя да засече.

Последва опасен набег на Кейта, Моци го побутна в гръб, нападателят падна, а реферът Георги Кабаков реши, че това не е нарушение и не отсъди дузпа.

В 20-ата минута и ЦСКА-София застраши по-сериозно вратата на орлите. Йомов овладя отдясно, влезе навътре към наказателното поле и стреля брилянтно с ляв външен фалц, но Стоянов изби с върха на пръстите си. Само 60 секунди по-късно топовен шут на Йомов от границата на наказателното поле се отби в напречната греда.

В 32-ата минута червените осъществиха още една добра атака. Соу намери Текпетей в наказателното поле, но фланговият футболист стреля слабо и в аут. В 45-ата минута домакините изпуснаха още едно положение. След разбъркване в наказателното поле на Лудогорец топката стигна до непокрития Санкаре, който не улучи вратата от два метра.

Разградчани пропуснаха да нанесат втори удар в 53-ата минута, когато Янков напредна през центъра и изведе Каули сам срещу Бусато, халфът опита да копне топката, но уцели вратаря на червените.

ЦСКА-София отговори с грандиозен пропуск на Соу. Таранът не успя да вкара с глава хронтално от три-четири метра, когато засече центриране отляво, но заби топката в земята, след което тя излезе в аут над напречната греда.

В 67-ата минута Сантана и Янков комбинираха няколко пъти пред наказателното поле на домакините, последва шут на бразилеца, но покрай вратата.

По-настойчивата игра на домакините даде резултат в 71-ата минута, когато Каули не изчисти добре центриране от корнер и свали топката в краката на Кейта, който с удар по земя изравни.

Пълният обрат дойде три минути по-късно, когато Кери стреля, Стоянов изби, Григоре се засуети и позволи Санкаре да му отнеме топката, след което и да отбележи - 2:1 за ЦСКА-София.

В 78-ата минута домакините изпуснаха поредно положение. Кери центрира отляво към Соу, който от метър и половина не уцели с глава вратата. Само три минути по-късно таранът на ЦСКА-София направи още един пропуск. Той се пребори отлично със Сисиньо, излъга Григоре и озовал се на стрелкова позиция фронтално срещу Стоянов шутира в неговите ръце.

Противно на логиката Лудогорец успя да изравни в 83-ата минута. Тогава най-добрият в зелените редици - Доминик Янков, напредна през центъра и намери резервата Марин. Испанецът шутира извън границата на наказателното поле и топката влетя в мрежата на Бусато за 2:2.

Лудогорец дори можеше да спечели срещата в заключителните секунди на даденото от рефера четириминутно продължение. Сисиньо бе изведен отдясно и стреля силно, Бусато изби. Последва добавка, която стражът на червените отново отрази. Топката обаче попадна в Сантана. Бразилецът опита да улучи вратата, на която липсваше Бусато, но не я улучи и мачът завърши 2:2.

От равенството се възползва Берое, който след вчерашната победа над Черно море оглави класирането на efbet Лига.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 2:2

0:1
Алекс Сантана 11
1:1 Кейта 71
2:1 Санкаре 74
2:2 Ихиньо Марин 83

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 28. Гълъбов, 26. Антов, 2. Матей, 18. Мазику, 21. Юга, 3. Жеферсон, 14. Кейта, 13. Санкаре, 30. Йомов, 22. Соу

ЛУДОГОРЕЦ: 27. Стоянов, 4. Сисиньо, 30. Моци, 21. Григоре, 3. Недялков, 12. Анисе, 7. Сантана, 37. Текпетей, 64. Янков, 95. Каули, 28. Кешерю

Томи Юрич Томи Юрич9
90' Доминик Янков  Доминик Янковизлиза
Светослав Дяков  Светослав Дяковвлиза
89' Владислав Стоянов  Владислав Стояновжълт картон
83' Ихиньо Марин  Ихиньо Марингол
Юнус Санкареизлиза Юнус Санкаре  82'
Томи Юричвлиза Томи Юрич
Жул Кейтаизлиза Жул Кейта
Енрике Рафаелвлиза Енрике Рафаел
81' Алекс Сантана  Алекс Сантанажълт картон
Жул Кейтагол Жул Кейта  71'
63' Доминик Янков  Доминик Янковжълт картон
Елвис Ману  Елвис Манужълт картон
Амос Югаизлиза Амос Юга  58' Бърнард Текпетей  Бърнард Текпетейизлиза
Тиаго Родригесвлиза Тиаго Родригес  Елвис Ману  Елвис Манувлиза
Георги Йомовизлиза Георги Йомов
Греъм Керивлиза Греъм Кери
Георги Йомовжълт картон Георги Йомов  56'
34' Сисиньо  Сисиньожълт картон
Жул Кейтажълт картон Жул Кейта  27'
23' Драгош Григоре  Драгош Григорежълт картон
11' Алекс Сантана  Алекс Сантанагол
0
11'
Алекс Сантана
Жул Кейта
71'
Юнус Санкаре
74'
83'
Ихиньо Марин

Добави коментар Коментари (893)

Норге (Гост) 893 отговор
21 септември 2020 | 17:50

ПРОКЛЕТ,.. ПРОКЛЕТ,.. ПРОКЛЕТ,.. ПРОКЛЕТ,.. ПРОКЛЕТТТТ ЧИКИДЖИЯ (!!!!!!) НАХЕНДРИЛ СЕ ДА БИЕ ЧИКИИ НА ВЕЧНА ЗИМА... Това съм аз.. Рейтинг: 1 2

Варан (Гост) 892 отговор
21 септември 2020 | 17:03

Защо криете коментар 894?...защото казва исканата ли или героичния ви е забранил да публикувате критики към некадърния му отбор. Рейтинг: 2 1

Дядо Шишарко (Гост) 891 отговор
21 септември 2020 | 16:09

Нормално съдийство.ЦСКА-не това,а оригинала и Левски цял живот са свикнали с бутане и аванти,и сега като се свири нормално реват.Комунизма свърши бе. Рейтинг: 2 9

. (Гост) 890 отговор
21 септември 2020 | 14:35

Гоуемо шоу. Рейтинг: 3 0

Гост (Гост) 889 отговор
21 септември 2020 | 13:08

Не съм фен на никой отдвата отбора, но с ръка на сърцето си признавам,че направиха добър мач, при това не само за нашите стандарти. Малко горчилка само остана от съдийските отсъждания, личеше си тънкото подпиране на единия отбор. Не разбирам тоя как могат да му лепват етикета "най-добър български съдия" Рейтинг: 21 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Шиши Тотото (Гост) 888 отговор
21 септември 2020 | 12:54

От самолет е видимо, че при говедата са тръгнали Държавни пари. Как като си уж пред Фалит подписваш с нови футболисти ???? Рейтинг: 24 3

Чучулигов (Гост) 887 отговор
21 септември 2020 | 12:51

Оранжеви комплексари не Бойко Борисов би Лацио,ПСВ,ЦСКА Москва,че и бяхте в агитката им но дойдохте като аслани а си тръгнахте като н.срани и Стяуа от която ЦСКА отпада 3 пъти.И Бойко ще е още 4 години. Рейтинг: 7 14

ФАКТ (Гост)
21 септември 2020 | 18:02

Тиквата можеш да си го вземеш у вас за следващите 4 години. Рейтинг: 4 0

Jazzprom (Гост)
22 септември 2020 | 11:05

Чучулигов, това последното, че ББ щял да е още 4 г. можеше и да го пропуснеш. До него всичко беше ОК Рейтинг: 0 0

Дидо (Гост) 886 отговор
21 септември 2020 | 12:36

Кабаков е престъпник! Дано по-скоро има ВАР за да няма подобни издънки на съдиите които продължават тенденционно за определен отбор! Само ЦСКА и КЗЛ Рейтинг: 20 7

тире, число все менте (Гост)
21 септември 2020 | 13:04

Няма цска бе смешник има цска тире софия, но това е литекс. Цска е закрита през 2016 от Ганчев и след това си прекръсти литекс и си го премести в София. Вече сте ловешки боклуци. Рейтинг: 7 16

Норге (Гост) 885 отговор
21 септември 2020 | 12:08

Обобщение на кръга в ефбет лига и последните девет сезона: Докато тиквата е на власт, проксито му домуса ще продължава да си опъва малката пишона чрез футбола. Рейтинг: 8 6

ЦСКА (Гост) 884 отговор
21 септември 2020 | 11:33

ГОЛЯМ К*Р ЗА ИЗМАМАТА ФК ЛИСКА------------------------МИКРЕ ОЛЕ ОЛЕ ОЛЕЕЕЕЕЕ Рейтинг: 8 10

21 септември 2020 | 11:02

Лудогорец ще бъде още много години шампион само двата контейнера от София не могат да го разберат кажете ми драги Уефскари и Сесекари какво са постигнали вашите мизерни отборчета през последните 10 години ??? Рейтинг: 14 18