Фалстарт за Реал Мадрид (видео + галерия) 20 септември 2020 | 23:50
Шампионът на Испания Реал Мадрид започна защитата на титлата си с нулево равенство при гостуването си на коварния Реал Сосиедад. Срещата беше от втория кръг на Ла Лига, но това беше първи мач за “лос бланкос”. Като цяло мадридският тим беше по-деен и имаше по-добрите положения, но така и не се появи стопроцентов голов шанс.
Зинедин Зидан възложи доверие от първата минута на Мартин Йодегор в партньорство с Лука Модрич и Тони Кроос. В атака Карим Бензема беше обграден от Родриго и Винисиус Жуниор. Наставникът на "чури урдин" Иманол подреди 4-2-3-1 с Александър Исак в атака, подкрепян от Порту, Микел Оярсабал и Андер Баренечея.
Срещата в Сан Себастиан започна в спокойно темпо. Постепенно испанският шампион вдигна оборотите, като Винисиус Жуниор се активизира отляво. В 14-ата минута “лос бланкос” изградиха вертикална атака с няколко паса - Бензема и Тони Кроос направиха двойно подаване и френският нападател шутира по земя - в ръцете на Алекс Ремиро. В 26-ата Винисиус атакува отдясно и потърси прстрелно подаване към Бензема, но шпагат на защитник предотврати изключително голяма опасност.
В 36-ата минута Серхио Рамос се ориентира добри при суматоха след корнер. Капитанът на шампионите отправи удар, при който топката срещна тялото на защитник на домакините. Претенциите за игра с ръка и дузпа не бяха основателни. Минута по-късно вратарят на баските допусна грешка при изнасянето на крак. Бензема се измъкна от засадата, преодоля стража Ремиро, но от малък ъгъл не намери очертанията на вратата.
В 43-ата минута Александър Исак получи чудесна топка лице в лице с вратаря Тибо Куртоа. Белгийският страж успя да спаси с крак. Атаката продължи и завърши с нов изстрел на шведския нападател. Този път топката премина покрай далечната греда.
Втората част започна с чудесна възможност пред домакините. Те развиха добра акция, топката стигна за Бареначея отляво, който от въздуха насочи към диагонала. Топката премина на сантиметри от гредата, а може би по-добрата опция беше паса към Исак. В 53-ата Кроос се устреми напред и изведе Бензема, който беше блокиран при удара от Ариц Елустондо.
В 55-ата Винисиус Жуниор направи двойно с Бензема и извади опасно топката в наказателното поле, но не намери свой съотборник. Две минути по-късно Реал Сосиедад изгради хубава атака на скорост, Микел Оярсабал овладя, но ударът му от дъгата можеше да бъде далеч по-добър. В 62-ата Бензема шутира коварно от дъгата, топката тупна на земята и вратарят Ремиро изби с мъка.
В 78-ата Винисиус имаше много пространство пред себе си отляво, напредна и подаде в наказателното за резервата Марвин, който не си изработи възможност за удар след неудачен финт. В 88-ата домакините развиха хубава атака, топката стигна до Давид Силва, чийто удар беше блокиран от Рафаел Варан. В крайна сметка равенството може да се счита за закономерен резултат.

Йон Баутиста Йон Баутиста25 Каземиро14 Каземиро
90' Винисиус Жуниор  Винисиус Жуниоризлиза
Sergio Arribas  Sergio Arribasвлиза
Андер Гевараизлиза Андер Гевара  89'
Urko Gonzalezвлиза Urko Gonzalez
83' Даниел Карвахал  Даниел Карвахалжълт картон
Андер Баренечеаизлиза Андер Баренечеа  75'
Йон Баутиставлиза Йон Баутиста
Микел Оярсабализлиза Микел Оярсабал  74'
Аднан Янузайвлиза Аднан Янузай
70' Лука Модрич  Лука Модричизлиза
Федерико Валверде  Федерико Валвердевлиза
Родриго  Родригоизлиза
Marvin  Marvinвлиза
69' Мартин Йодегор  Мартин Йодегоризлиза
Каземиро  Каземировлиза
Александър Исакизлиза Александър Исак  63'
Давид Силвавлиза Давид Силва
Айхен Муньосжълт картон Айхен Муньос  33'
29' Ферлан Менди  Ферлан Мендижълт картон

21 септември 2020 | 13:17

Просто нямаме нападател докога с Бензема. Зидан май ще го държи до пенсия някъде до 65г.възраст.Без качествен нападател трудно ще вземем шл Рейтинг: 3 3

21 септември 2020 | 11:14

Резултата не е толкова лош. Реми срещу неудобен съперник с чиста мрежа си е ок, но проблема е в показаното в атака. Липсва всичко. Креативност, удъри и т.н. Зидан вместо да пусне Йович или Майорал направи всичко възможно да загуби две точки пускайки новобранци. Рано е за каквито и да било заключения, но истината е, че нямаме атака,а така не се печелят трофеи. Искам да бъда оптимистично настроен, но като изглезам няколко подобни импотентни отигравания в атака и всичко положително отлита. Ако разчитаме само на защитата и на Рамос да бележи ще е чудо ако спечелим нещо. Надявам се Азар да покаже нещо през този сезон, ако ли не може да ни освободи от присъствието си. Другия длъжник на отбора е постоянно надценявания млад талант Асенсио, но най-важното е Зидан да разчита на Йович Рейтинг: 4 3

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

M (Гост)
21 септември 2020 | 12:07

удЪри трябват дуСпи.Чичко Перес ще си поговори сериозно със съдията ,другия път 2 чврвени за другите и 2 дуспички Рейтинг: 2 7

М (Гост)
21 септември 2020 | 12:28

2 чврвени за другите и 2 дуспички за Пърца корвата става дума Рейтинг: 6 2

Hala Madrid (Гост) 19 отговор
21 септември 2020 | 09:36

Реал изглежда все по-стабилен в защитен план, но не впечатлява, меко казано, в атака. Вчера можеше да вземат мача с нещо като 0-1, но равенството не е напълно незаслужено, защото чистите положения общо бяха две може би за мача. Първото полувреме - тотален контрол и надмощие, Йодегор пред Модрич и Кроос изглеждаха добре, Менди и Винисиус също бяха активни, не така стояха нещата от дясно с Карвахал и специално Родриго, който беше много безличен. Сосиедад спираха атаките сано с фалове първото. Пускането на Марвин, който пипна топката неуспешно три пъти за над 20мин. си беше подигравка към Майорал и Йович, които след като останаха резерви при ситуацията вчера просто не виждам как ще запишат някакви минути за тима, освен в първите кръгове на купата. Валверде игра малко, но изглежда много тежък и тромав. С оглед формата на Азар и Асенсио ще е трудно да се променят нещата драстично в идните мачове. Йодегор ми хареса, специално с Бензема комбинира много добре. Самият французин реално пропусна най-чистите положения, но с оглед на това колко пъти вкара миналия сезон - случва се на всеки. Сосиедад имаха много липсващи вчера, но въпреки това специално второто полувреме стоеше стабилно. Рейтинг: 16 4

21 септември 2020 | 08:28

а е равен на чужд терен срещу груб неудобен защитен и двойно назобен отбор Рейтинг: 11 5

ПЕДЕРАМОС (Гост) 14 отговор
21 септември 2020 | 08:11

РЕВАЛ ШАМПИОНИ САМО АКО БАРСА Е СЛАБА КАКТО МИНАЛИЯ СЕЗОН И СЪДИЙСКИТЕ АВАНТИ ПРОДЪЛЖАТ.ИНАЧЕ ТИТЛА ПРЕЗ КРИВ МАКАРОН. БАРСА ОТ ДРУГА СТРАНА ПАК С ТИЯ АЛБА БУСКЕТСИ И ПИКЕТА И ЛАНГЛЕТА ХИЧ НЕ ГИ ВИЖДАМ ПРЕЗ НОВИЯ СЕЗОН.ЯВНО Е ЧЕ ДОКАТО ТУМОРЪТ БАРТОУМЕУ Е НА ВЛАСТ КЛУБА ЩЕ СТРАДА НЕЗАВИСИМО КОЙ ЩЕ Е ТРЕНЬОР.ИСТИНСКАТА ПРОМЯНА В БАРСЕЛОНА ЩЕ ДОЙДЕ С НОВИЯТ ПРЕЗИДЕНТ И УПРАВЛЕНИЕ.НИКОЙ НЯМА ПОЛЗА ОТ СЛАБ МАДРИД И СЛАБА БАРСА.ОТ ТОВА ГУБИ И ПЪРВЕНСТВОТО ИМ И ЕЛ КЛАСИКО КОЕТО ВЕЧЕ НЕ Е КЛАСИКО АМИ ЕЛ СРЕДНЯСИКО. Рейтинг: 12 16

Де Чезарис (Гост)
21 септември 2020 | 08:22

Много точен и безпристрастен коментар.Адмирации за това.Феновете на двата отбора повечето не всички се ругаят и злобеят а всъщност не гледат трезво че и Барса и Реал са далеч от нивото което трябва да бъдат и ги познаваме.Типичното е че за тях е важно не отборът им как играе и да е добре а противникът им да е зле.Феновете на Реал сега ще натякват това 2 на 8 още година напред а всъщност те са по унизените защото стадионът им от Сантяго Бернабеу се превърна в Берналео. Рейтинг: 10 17

зизу (Гост) 13 отговор
21 септември 2020 | 06:39

Ако Реал стане шампион няма да е било фалстарт Рейтинг: 29 8

звИздата (Гост) 12 отговор
21 септември 2020 | 05:24

спокойно,накрая пак ще има съдийски подаръци през мач в 15 кръга подред и готово,ама в Европа с тоя ВАР,вече няма да е толкова брутално Рейтинг: 28 35

ечи (Гост)
21 септември 2020 | 10:32

ако бяха вкарали вар от 2016 нали се сещаш колко щяха да вземат 3 шл подред!? даже и една нямаше да вземат щот и трите бяха след брутални подпирачки... Рейтинг: 2 10

мечи (Гост)
21 септември 2020 | 10:48

ако бяха вкарали вар от 1992 нали се сещаш Пърца колко ШЛ щяха да вземат!? даже и една нямаше да вземат щот и петте бяха след брутални подпирачки... Рейтинг: 10 3

Големия смех (Гост) 11 отговор
21 септември 2020 | 01:27

идва следващата седмица с евроку.рвичките от Цирк Катун и вечно напускащото аутистче Рейтинг: 32 25

C (Гост)
21 септември 2020 | 02:28

umira. Barca sa po-napred shtoto veche umrqha. Idvat novi vremena. Рейтинг: 5 7

Жалко (Гост) 10 отговор
21 септември 2020 | 00:46

е че никой не се интересува от Реал. Всички говорят и обсъждат Барса. Рейтинг: 16 38

Е как (Гост)
21 септември 2020 | 01:30

никой да не се интересува от Реал а ти четеш и даже коментираш техните статии, шизофреник пр.ъцнал! ХАХ Рейтинг: 37 7

Испания

Барса тушира Юве в Торино, "хеттрик" от отменени голове за Мората (видео + галерия) 28 октомври 2020 | 23:53
Севиля взе минимална победа след над 20 удара (видео) 29 октомври 2020 | 00:13
Куман: Това беше най-силният ни мач 29 октомври 2020 | 01:20
Нов закон в Испания удря по спортните клубове 28 октомври 2020 | 16:58
Ривалдо: ВАР не повлия на Ел Класико 28 октомври 2020 | 17:55
Пике може да напусне Барса след края на сезона по собствено желание 27 октомври 2020 | 20:28
Бензема се присъедини към Гигс и Меси в престижен клуб 28 октомври 2020 | 17:39
Барселона вече има нов президент 28 октомври 2020 | 16:18
ФИФА: Не знаем за никакво споразумение с Барселона 28 октомври 2020 | 14:55
Статистиката, която потвърждава думите на Бензема 28 октомври 2020 | 14:42
Шефът на Ла Лига: Бартомеу потвърди своето невежество за футболната индустрия 28 октомври 2020 | 12:50
Стоичков за Бартомеу: Най-накрая разбирачите си тръгнаха от Барса 28 октомври 2020 | 11:02
Бензема с шокиращ призив: Не подавайте на Винисиус, той играе срещу нас 28 октомври 2020 | 10:44
Джосеп Бартомеу: Решението за оставката е добре обмислено 28 октомври 2020 | 09:06
Симеоне: Искам да виждам този Жоао Феликс във всеки мач 28 октомври 2020 | 04:05
Зидан: Заслужавахме и повече от равенство 28 октомври 2020 | 02:22