Арда измести ЦСКА-София от тройката, Славия продължава без победа в efbet Лига (видео) 21 септември 2020 | 22:16
Великолепното представяне на Арда в първенството продължи и в мача срещу Славия. Тимът от Кърджали надигра белите с 2:1 като домакин и измести ЦСКА-София от третото място в efbet Лига.

Радослав Кирилов откри за Славия в 39-ата минута, но с попадения на Иван Коконов (73) и Радослав Василев (82) домакините осъществиха пълен обрат.

С този успех Арда събра 12 точки след шест изиграни кръга и продължава да е без поражение в шампионата.

Домакините започнаха по-добре двубоя и изпуснаха няколко отлични положения в началото на мача. В 6-ата минута Спас Делев преодоля Бенгюзов и шутира фалцово с десния крак, но Петков изби в корнер. След неговото изпълнение Ганев стреля с глава, но над вратата.

В 10-ата минута Арда организира контраатака, при която Ковачев изведе Спас Делев очи в очи с Петков, а стражът на белите спаси изстрела на нападателя.

Постепенно Славия изравни играта и на свой ред създаде две добри ситуации. Първо Гамаков засече с глава центриране от корнер, но Симеонов улови. В 31-ата минута пък Филип Кръстев осъществи самостоятелен пробив в наказателното поле на домакините, който завърши с прострелно центриране, но то не намери негов съотборник.

Арда отговори с удар на Делев от двайсетина метра в 35-ата минута, а Петков отново отрази. Секунди по-късно опасен шут на Ковачев профуча покрай лявата греда.

В 39-ата минута белите откриха резултата с първото си реално голово положение. Томбак центрира отдясно към задната греда, където Кирилов надскочи Лозев и с глава простреля Симеонов.
В тази ситуация вратарят на Арда успя да играе с топката, но я чукна в напречната греда и тя влетя в неговата мрежа.

Девет минути след почивката домакините поискаха дузпа. В тази ситуация Леони изпревари Стоев при пас от центъра на терена, играчът на белите го побутна, но реферът Валентин Железов прецени, че съприкосновението е леко и не посочи бялата точка.

Само 120 секунди по-късно, в 56-ата минута, Калоян Кръстев реализира с глава след центриране на Попадийн, но Железов отмени попадението, тъй като прецени, че таранът на гостите е натиснал с ръце Петко Ганев при единоборството във въздуха.

В 73-ата минута Арда изравни чрез Иван Коконов, който вкара петото си попадение от началото на шампионата. Резервата Радослав Василев свали с глава към своя съотборник, той овладя добре и от три метра фронтално срещу вратата реализира хладнокръвно покрай Петков.

Пълният обрат дойде в 82-ата минута, когато Леони проби отляво и намери Василев. Таранът на Арда преодоля Терзиев и останал сам срещу вратаря не сгреши за 2:1.

В заключителните секунди на срещата Славия можеше да стигне до точката, когато резервата Димитър Рангелов шутира от границата на наказателното поле, изстрелът преодоля вратаря на домакините, но Петко Ганев изчисти пред голлинията.

Така белите продължават да са без спечелен шампионатен двубой след шест изиграни кръга, в които имат пет поражения и едно равенство.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - СЛАВИЯ 2:1

0:1
Радослав Кирилов 39
1:1 Иван Коконов 73
2:1 Радослав Василев 82

АРДА: 36. Симеонов, 5. Ганев, 8. Желев, 9. Делев, 10. Ковачев, 17. Коконов, 20. Лозев, 24. Сулака, 25. Леони, 27. Мартинов, 33. Тилев

СЛАВИЯ: 1. Петков, 3. Томбак, 55. Христов, 17. Терзиев, 83. Попадийн, 38. Гамаков, 11. Кирилов, 10. Карабельов, 73. Бенгюзов, 20. Ф. Кръстев, 9. К. Кръстев

Михаил Александроввлиза Михаил Александров
84' Милен Гамаков  Милен Гамаковизлиза
Емил Виячки  Емил Виячкивлиза
Радослав Василевгол Радослав Василев  82'
Румен Руменовжълт картон Румен Руменов  81'
Иван Коконовгол Иван Коконов  73'
71' Емил Стоев  Емил Стоевжълт картон
Светослав Ковачевизлиза Светослав Ковачев  69'
Муса Хададвлиза Муса Хадад
66' Калоян Кръстев  Калоян Кръстевизлиза
Димитър Рангелов  Димитър Рангеловвлиза
Филип Кръстев  Филип Кръстевизлиза
Атанас Кабов  Атанас Кабоввлиза
Иван Тилевизлиза Иван Тилев  59'
Румен Руменоввлиза Румен Руменов
жълт картон   54'
51' Венцислав Бенгюзов  Венцислав Бенгюзовизлиза
Емил Стоев  Емил Стоеввлиза
Милен Желевизлиза Милен Желев  46'
Радослав Василеввлиза Радослав Василев
39' Радослав Кирилов  Радослав Кириловгол
33' Христо Попадийн  Христо Попадийнжълт картон
0
39'
Радослав Кирилов
Иван Коконов
73'
Радослав Василев
82'

Добави коментар Коментари (161)

Seriozno (Гост) 161 отговор
22 септември 2020 | 14:31

ЦСКА има какво да се желае като класа и организация. Но наистина през последните 3 години очевадно се забеляза жестока подиграфка с ЦСКА , тоест през сезон 2018/2019 съдиите ги лишиха от около 12 точски, 2019/2020 същите в черно ги лишиха от около 9 точки и от техни грешки им подариха 2 точки, този сезон от началото съдиите ги лишиха от 6 точки до този момент. Възможно да им свирят една или две дузпи през настоящия шампион за да ги заблудят че грешките им са неволни! Рейтинг: 1 5

22 септември 2020 | 13:09

Не са ви виновни съдиите, виновни са ви куците нападатели. Ако нямахте положения по 5-6 минимум на мач които пропиляват куците коне щях да се съглася с теб че ви ощетяват Рейтинг: 6 0

Стойкас (Гост) 158 отговор
22 септември 2020 | 12:20

Моралния шампион сме ние.Останалите отбори в Ефбет Лига сте Смешни!Ние сме Доминатора!!! Рейтинг: 3 1

Беларуский говедоебач (Гост) 157 отговор
22 септември 2020 | 12:13

Привет, сини другари! Един БАТЕ иска да ви оноди! Рейтинг: 2 3

naso (Гост) 156 отговор
22 септември 2020 | 12:03

в четвъртък ленчето с кой играе за ЛЕ,че не ги намирам в програмата нещо? Рейтинг: 3 3

Куки (Гост)

Ако не бяхте играли с беларуски колхози и малтийски рибари дебютанти служебни с кой щяхте да играете вие???? И всичките ви мачпве в Sf и мани ти ми едните без голмайстора си продаден два дни преди мача а другите без Тримата си най добри Драгун Стасевич капитана и другия национален състезател!! Рейтинг: 3 3

Холдинга (Гост)
22 септември 2020 | 12:23

Беларуските колхози нямат нищо общо с Милсами и Мидтиланд. Као тия колхози хванат всеки един български отбор ще го бият с разлика. ЦСКА не можах да бият. Дори гол не вкараха. Рейтинг: 0 4

Harry Barry (Гост) 155 отговор
22 септември 2020 | 11:41

Мисля, че е глупаво ръководството на ЦСКА да обвинява други фактори за резултатите на отбора, преди да са се вгледали добре и да са анализирали собствените си проблеми. Ако имаха например читави нападатели, който/които да бяха вкарали 30% от пропуснатите от Соу 100% ви положения, резултатите на отбора във всички турнири щяха да са други. Съдията ли му попречи на този бордюр от 3 метра да забоде топката като коч в земята, вместо да скъса мрежата? А за тримата български "таланти" в защита какво да кажем? Един свестен мач, кога? Проблемът на ЦСКА се нарича "Синдром "Любимец 13"". Държат до дупка на доказали се многократно неспособници, които провалят отбора мач след мач с надеждата, че някой ден те ще заиграят футбол. Кой е съгласен например да го оперира доктор, които е доказан некадърник, но "може би" някога ще се научи да оперира, ако му се даде време да се адаприра и да се научи, нищо , че междувремнно доста от пациентите му ще си заминат? Във футбола или можеш или не можеш. Ученето на елементарни футболни умения трябва да е приключило отдавна. Рейтинг: 7 1

22 септември 2020 | 12:16

Всеки футболист може да изпадне в дупка. Нищо общо с лекарската професия, където се полага и клетва. Това е спорт. Но да отбележим, че за Лудогорец винаги се отлагат мсчове. Все едно да отложим операция на смъртноболен, а? Така добре ли е? Значи, едни може да не оперират, а другите винаги трябва да са на смяна? Рейтинг: 0 4

боб (Гост) 154 отговор
22 септември 2020 | 11:33

сините фйеновите припознаха Арда Рейтинг: 3 4

Подуенски смешник (Гост) 153 отговор
22 септември 2020 | 11:28

Ако се чуствате като на ШИШ отзад заБОЧЕни,значи Шиши е зад вас! Само Лееефски! Рейтинг: 4 3

Норге (Гост) 152 отговор
22 септември 2020 | 11:27

Колкото и кръга да изиграе занапред ЦСКА в Европа,ще бъде солидно спонсориран от Уефа за участието си. А онези сини смешници,да лапат на Шиши! Рейтинг: 6 4

Норге (Гост)
22 септември 2020 | 18:06

Но даже и тогава аз - ПАК ЩЕ СЪМ С УШАНКАТА И ......... ............ ПАК ЩЕ СЪМ ЧИКИДЖИЯ.... Рейтинг: 1 0

Норге (Гост) 151 отговор
22 септември 2020 | 11:26

Като ЦСКА приключи след два-три кръга с ЛЕ..ще видите тогава кон боб яде ли! И как набързо ще лапате прахоляка на Белчо отзад. Рейтинг: 7 2

Форумния мишЛЕЕЕФСКИ (Гост) 150 отговор
22 септември 2020 | 11:24

НЕ СПИМ ДА ЗНАЕТЕ,24/7 СМЕ ТУК.ОТ ЗЛОБА ,ЗАВИСТ И УЖАС СЕ ТРЕСЕМ! ОТ ЗАВИСТ ПО ЦСКА! Рейтинг: 2 4

Норге (Гост) 149 отговор

ЦСКА и да слезне до 5-6 място..сезона е дълъг,пак ще сме минимум 2 накрая! Рейтинг: 3 2

22 септември 2020 | 18:04