Червен картон и спорна дузпа донесоха победата на Реал (видео) 27 септември 2020 | 00:03
Реал Мадрид стигна до драматична победа с 3:2 при гостуването си на Бетис. “Белите” поведоха с гол на Валверде в 14-ата минута, но обрат в рамките на две минути домакините постигнаха обрат. След попадения на Манди и Карвальо тимът на Мануел Пелегрини водеше с 2:1 на почивката.

Гостите изравниха в самото начало на втората част, след като Емерсон си отбеляза автогол. Последваха две решения на съдията, които решиха мача. Първо Емерсон получи червен картон за нарушение срещу Йович. След това бе отсъдена много спорна дузпа за Реал, която Серхио Рамос вкара с паненка.

Още във втората минута “белите” пратиха топката в мрежата на домакините. След центриране на Менди отляво Бензема се разписа, но бе в положение на засада и попадението не бе зачетено.

Двубоят започна на доста високо темпо. Бетис опитваше да натиска, а гостите също подходиха агресивно в началото. Менди бе изведен отлично зад защитата в шестата минута. Бранителят финтира и стреля, но покрай вратата.

Тимът на Мануел Пелегрини бе близо до откриване на резултата секунди по-късно. След отлично центриране Санабрия стреля с глава от прекрасна позиция, но Куртоа успя да отрази удара.

В 14-ата минута Реал отбеляза първия си гол за сезона, в основата на който бе Карим Бензема. Французинът се спарви с двама защитници и прекрасно намери в наказателното поле Валверде, за когото не бе проблем да засече топката в мрежата.

Секунди по-късно Серхио Рамос направи огромен пропуск. След центриране на Бензема защитник на домакините отклони топката и тя се озова на крака на капитана на гостите. Той обаче стреля неточно. Бетис отговори с добра атака, в която Хоакин намери Фекир, а той отправи хубав диагонален удар, но топката мина покрай лявата греда на Куртоа.

Домакините продължиха да нападат и нанесоха двоен удар на съперника между 35-ата и 37-ата минута. Първо великолепно центриране на Каналес намери Манди и той с глава прати топката в мрежата за 1:1. Секунди по-късно белгийският вратар трябваше отново видя как кълбото минава покрай него. Вилиам Карвальо получи топката от Фекир и стреля силно. Куртоа отклони леко топката, но не предотврати гола. Португалецът се разписва в два поредни мача за първи път в кариерата си.

Малко преди почивката Бензема стреля, но под натиска на Бартра топката отиде право към Роблес. Проблемите на Реал се увеличиха и от факта, че Тони Кроос имаше някакъв проблем и се наложи да бъде заменен. В самия край на първата част на неговото място се появи Лука Модрич.

За началото на второто полувреме Зидан направи още една смяна. Той извади Йодегор и пусна Иско. “Белите” започнаха вихрено след почивката и атаките им доведоха до положение след положение пред вратата на Роблес. Три минути след почивката гостите изравниха. Карвахал получи топката и имаше пространство отдясно. Той насочи топката към Бензема в наказателното поле, а Емерсон в опита си да я изчисти я насочи към собствената си мрежа. Ситуацията бе разгледана с ВАР поради съмнения за засада на Бензема, но в крайна сметка попадението бе зачетено.

Агресивната игра на гранда от Мадрид продължи и секунди по-късно след удар на Бензема топката се удари в горната греда и тупна зад голлинията, но бе отсъдена засада на французина. Реал имаше сериозно предимство от началото на втората част. Домакините получиха рядка възможност при бърза атака, при която Фекир стреля покрай вратата.

В 64-ата минута Бетис остана с човек по-малко. Бензема изведе великолепно Йович сам срещу Роблес. Емерсон настигна сръбския нападател, леко го бутна, наруши баланса му и той не успя да стреля. Ситуацията бе разглеждана доста време с ВАР. Главният съдият Сантяго Хайме дори отиде лично да я види на един от екраните. След това решението му бе червен картон за Емерсон и фаул за гостите. От прекия свободен удар Серхио Рамос стреля, но топката мина покрай вратата.

Численото преимущество на Реал веднага се усети и в следващите минути “белите” доминираха. Бензема пропусна отлична възможност да изведе тима на Зидан напред, след като бе намерен отлично от Валверде. Френският нападател засече топката, но тя мина покрай дясната греда.

Най-спорната ситуация дойде в десетина минути преди края. Кристиян Тейо и Дани Карвахал се сблъскаха и играчи на двата отбора протестираха за нарушение. Съдията получи информация от за разглеждане на ситуация с ВАР, но се оказа, че се гледа съвсем различна ситуация. Малко по-рано резервата Борха Майорал бе в наказателното поле, но Бартра му попречи да стреля.

На повторенията съдиите видяха, че бранителят на Бетис е играл с ръка. Това обаче се случи, след като Майорал го избута и той падаше. Реферът обаче прецени, че това е дузпа. От бялата точка Серхио Рамос копна топката и я прати в мрежата. Най-спорната ситуация дойде в десетина минути преди края. Кристиян Тейо и Дани Карвахал се сблъскаха и играчи на двата отбора протестираха за нарушение. Съдията получи информация от за разглеждане на ситуация с ВАР, но се оказа, че се гледа съвсем различна ситуация. Малко по-рано резервата Борха Майорал бе в наказателното поле, но Бартра му попречи да стреля.

На повторенията съдиите видяха, че бранителят на Бетис е играл с ръка. Това обаче се случи, след като Майорал го избута и той падаше. Реферът обаче прецени, че това е дузпа. От бялата точка Серхио Рамос копна топката и я прати в мрежата.

До края Реал можеше да отбележи и още един гол, но нямаше проблеми да запази преднината си и да запише първи успех за сезона.

Серхио Каналесжълт картон Серхио Каналес  84'
82' Серхио Рамос  Серхио Рамосдузпа
Марк Бартражълт картон Марк Бартра  81'
Набил Фекиризлиза Набил Фекир  73'
Лорен Моронвлиза Лорен Морон
72' Лука Йович  Лука Йовичизлиза
Борха Майорал  Борха Майоралвлиза
Антонио Санабрияизлиза Антонио Санабрия  69'
Мартин Монтоявлиза Мартин Монтоя
Емерсон Жуниорчервен картон Емерсон Жуниор  67'
Хоакинизлиза Хоакин  63'
Кристиан Тейовлиза Кристиан Тейо
53' Лука Модрич  Лука Модричжълт картон
48' Емерсон Жуниор  Емерсон Жуниоравтогол
46' Мартин Йодегор  Мартин Йодегоризлиза
Иско  Исковлиза
45' Тони Кроос  Тони Кроосизлиза
Лука Модрич  Лука Модричвлиза
42' Даниел Карвахал  Даниел Карвахалжълт картон
Гуидо Родригесжълт картон Гуидо Родригес  40'
Вилиам Карвальогол Вилиам Карвальо  37'
Аиса Мандигол Аиса Манди  35'
14' Федерико Валверде  Федерико Валвердегол
0
14'
Федерико Валверде
Аиса Манди
35'
Вилиам Карвальо
37'
Емерсон Жуниор
48'
82'
Серхио Рамос

Добави коментар Коментари (110)

Боли ме уя селскиПодуянск (Гост) 110 отговор
27 септември 2020 | 15:22

То яс гроп немам. Ма комунягите ми аресаха терористичния акъл и макар безпишков бездетен безженен беззанаят ма напраиха герой на комунягска бугария. И макар съм в казаня на убийците-грабители,но за говяда съм гений Рейтинг: 0 0

иван (Гост) 109 отговор
27 септември 2020 | 15:09

перез е лисица, в действие и този сезон е изпитаната практика: пари за трансфери няма смисъл да се дават след като могат да се купят съдиите и с куцо, кьораво и сакато да станем шампиони. много го боли след 8-те титли на барса и безбройните унижения. Рейтинг: 8 11

27 септември 2020 | 13:48

Апортал в жалките си опити да провокират кликове с поредното "скандално" заглавие. Тази дузпа може да е спофна само в очите на крайно фанатизиран барселонист!!! Рейтинг: 12 10

hehe (Гост) 106 отговор
27 септември 2020 | 13:17

същите като манафите в Англия. вечното подпиране и аванти. Не знам как не ги е срам. как не може да ги набутат и двата отбора в един самолет и като Мюнхен... Рейтинг: 8 10

27 септември 2020 | 12:14

Слаби са и непостоянни затова не ставаха Реал Мадрид шампиони, само копуваха определени мачове и се надяваха Барселона да сгафи, но в Шампиоска си копуваха всичко от осминафинал до финал Рейтинг: 16 12

Краси Радков (Гост) 102 отговор
27 септември 2020 | 12:13

Каквоо? Рейтинг: 0 0

Анонимен (Гост) 101 отговор
27 септември 2020 | 12:07

Великия Реал Мадрид погледнете как са взимали финали през миналото https://youtu.be/5JPIX1GIGo4 Рейтинг: 0 2

ЗИЗУ (Гост) 100 отговор
27 септември 2020 | 11:23

При положение че за 11 години Барса станаха 8 пъти шампион на Испания как така Реал е съдийски отбор Рейтинг: 13 13

RONALDO (Гост)
27 септември 2020 | 12:02

НА ЕЙ ТАКА...ДВЕ ТИТЛИ ЗА 10 ГОДИНИ РЕВАЛА И В ДВЕТЕ СКАНДАЛНО УЧАСТИЕ НА СЪДИИТЕ.БАРСЕЛОНА БЯХА ДОМИНАНТ И ТОВА ГО ПРИЗНАВАТ ДЕСЕТКИ СПЕЦИАЛИСТИ НА ТАЗИ ИГРА..СЕГА ВЕЧЕ НЕ.БАРТОМЕУ ГИ ПРЕВЪРНА В ПОСМЕШИЩЕ.ДОРИ И МИНАЛИЯТ СЕЗОН ПРИ ТАЗИ СЛАБА БАРСЕЛОНА АКО НЕ БЯХА СЪДИЙСКИТЕ АВАНТИ РЕАЛ ПАК НЯМАШЕ ДА СТАНАТ ШАМПИОНИ. Рейтинг: 12 7

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

27 септември 2020 | 12:05

Точно че няма как да спрат Барса чисто футболно и мафиота Перес им купува титли, а и Шампионски лиги. Ако искаш можеш да провериш, че в Испания има книги за футболната мафия Реал Мадрид, а и доста клипове с обирите на Реал Мадрид. Не е случайно, че след всяка победа и купена купа на Реал Мафия се говори и пише как съдиите отново са им помогнали. Вижда се всичко. Рейтинг: 7 7

........ (Гост) 99 отговор
27 септември 2020 | 11:15

Ей за тва рядко гледам Ла лига.... Дузпи, музпи, подпиранки за Реал и Барса, даже и ВАР не помага .... Рейтинг: 6 6

bbb (Гост)
27 септември 2020 | 16:34

zatova kato go nema blater i se osirat na vsqkade Рейтинг: 5 0

ЗИЗУ (Гост) 98 отговор
27 септември 2020 | 11:03

Искам докато съм жив само Реал и Барса да са шампиони на Испания . Ако Бетис стане шампион на Испания аз ще си изхвърля телевизора. Колко ли телевизори са били изхвърлени в Англия когато позволиха на Лестър да стане шампион с честна игра. Рейтинг: 5 11

Аве не си Зизу ти (Гост)
27 септември 2020 | 11:08

по-скоро звучиш кат измисленото леке Кукуман Рейтинг: 11 0

RONALDO (Гост) 97 отговор
27 септември 2020 | 11:01

ЗАТОВА И НЕ ГЛЕДАХ МАЧА ЗАЩОТО ИМАХ ПРЕДЧУВСТВИЕ ЧЕ СЛЕД РАВЕНСТВОТО НА БАЛЕРИНКИТЕ В ПЪРВИЯТ КРЪГ ,ВЕДНАГА ЩЕ СЕ ВЗЕМАТ МЕРКИ И ЩЕ БЪДАТ ПОДБУТНАТИ В СЛЕДВАЩИЯТ ТОЕСТ ВТОРИ КРЪГ ПРИ ЕВЕНТУАЛНО НЕ ДОБЪР РАЗВОЙ НА МАЧА ЗА ТЯХ.ЕДНО ВТОРО РАВЕНСТВО ИЛИ ЕВЕНТУАЛНА ЗАГУБА И ОЩЕ В НАЧАЛОТО НА ПЪРВЕНСТВОТО СЕ ЗАБИВАТ КОЕТО НЯМА КАК ДА БУДЕ ДОПУСНАТО В ИСПАНСКАТА ИМ ФЕДЕРАЦИЯ.ТАКА И СЕ Е ПОЛУЧИЛО ЗА СЪЖАЛЕНИЕ . ПРОСТО НА ФЕНОВЕТЕ НА ИГРАТА В ИСПАНИЯ И НЕ САМО ТРЯБВА ОТСЕГА ДА ИМ Е ЯСНО ЧЕ И ТОЗИ СЕЗОН ЩЕ ИМА ПОДБУТВАНЕ НА КРАЛСКИТЕ М@СТИИ.ИНАЧЕ ТИТЛА НЯМА КАК ДА ВИДЯТ. Рейтинг: 16 10

27 септември 2020 | 19:02

messi..АЗ ОТДАВНА СВЪРШИХ В ТОЗИ НА ТВОЯТА ЧЕ ЧАК ЗАБРАВИХ.ДАЖЕ И ТВОЯ МАЙ ОПЕРДАШИХ.АХАХАХАХАХА ТЪП@К.. Рейтинг: 2 1

ЗИЗУ (Гост) 96 отговор
27 септември 2020 | 10:40

Досега не съм прочел някакво изказване от фенове на Бетис. Оказва се че доста фенове на Барса снощи са гледали този спектакъл. Когато мача се закучи е нормално съдията да удари едно рамо. И на Барса ще им помогнат в някой завързан мач. Испанското първенство не трябва да прилича на английското. Там позволиха на отбор като Лестър да стане шампион. Срамота. Рейтинг: 8 15

27 септември 2020 | 12:08

Тихо бе алжирска мършо. Това си беше още един спектакъл от многото на мафиота Перес. Рейтинг: 7 4

Вижоще

Испания

Барса тушира Юве в Торино, "хеттрик" от отменени голове за Мората (видео + галерия) 28 октомври 2020 | 23:53
Гранада не успя да вкара гол на ПАОК 30 октомври 2020 | 00:22
Иско се дърпа за трансфер през зимата 30 октомври 2020 | 03:59
Фаворитът за нов президент на Барселона иска да върне на "Камп Ноу" Гуардиола, Чави, Иниеста и Пуйол 29 октомври 2020 | 15:47
За 15 минути на терена Пако Алкасер измъкна Виляреал (видео) 29 октомври 2020 | 22:18
Наполи удари лидера в Ла Лига (видео) 29 октомври 2020 | 23:52
Араухо с травма на бедрото след мача с Ювентус 30 октомври 2020 | 05:21
Как Педри от Барселона очарова всички при триумфа в Торино 29 октомври 2020 | 16:50
Ювентус може да вземе Иско 29 октомври 2020 | 16:31
Куман: Това беше най-силният ни мач 29 октомври 2020 | 01:20
Севиля взе минимална победа след над 20 удара (видео) 29 октомври 2020 | 00:13
Ривалдо: ВАР не повлия на Ел Класико 28 октомври 2020 | 17:55
Бензема се присъедини към Гигс и Меси в престижен клуб 28 октомври 2020 | 17:39
Нов закон в Испания удря по спортните клубове 28 октомври 2020 | 16:58
Барселона вече има нов президент 28 октомври 2020 | 16:18
ФИФА: Не знаем за никакво споразумение с Барселона 28 октомври 2020 | 14:55