Черно море подчини Арда, "моряк" от Мартиника поведе при голмайсторите в efbet Лига (видео) 27 септември 2020 | 20:35
Черно море победи Арда (Кърджали) с 2:0. В герой на мача, игран във варненския квартал "Чайка", се превърна нападателят Матиас Курьор, който се намира в отлична форма. Крилото на "моряците" се разписа 30-ата и 48-ата минута на срещата. По този начин отборът на Илиан Илиев взе важна глътка въздух в маратона на efbet Лига и вече има 8 точки. Арда пък записа първо поражение през сезона и вече мисли за следващия тест – домакинство на шампиона Лудогорец.

В петата минута гостите от Кърджали достиганаха до опасност пред вратата на "моряците". Милен Желев стреля опасно с глава след корнер, но топката се спря във външната страна на мрежата. Последваха много скучни минути. В 29-ата Спас Делев не беше съсредоточен при изпълнението на ъглов удар и докато Николай Киров ръкомахаше на своите момчета, домакините направиха бърза контраатака, която завърши с шут в гредата на Васил Панайотов.След 60 секунди Черно море откри резултата. Панайотов изсипа топката към наказателното поле на Арда, а вратарят Васил Симеонов допусна голяма грешка. Стражът на "сините" излезе напред и опита да изчисти топката, но тя мина под крака му. Това дойде като приятен сюрприз за Курьор, който порази без проблеми празната врата – 1:0 за Морето. Второто полувреме започна по отличен начин за футболистите от Морската столица. Удар с глава на Стефан Велев беше отбит с мъка от стража Симеонов, а Курьор се появи на точното място и довкара топката – 2:0 за "моряците". С това попадение нападателят от Мартиника излезе начело при голмайсторите в efbet Лига – острието на Черно море вече има 8 точни изстрела в своя актив, изпреварвайки Атанас Илиев от Ботев (Пловдив), който е със 7 гола през сезона.

В 60-ата минута тийнейджърът Денислав Ангелов пропусна да направи 3:0 от чиста позиция. Младокът не успя да засече топката непосредствено пред рамката на Арда. В 72-ата минута Иван Тилев можеше да намали резултата, но ударът му мина покрай вратата на Иван Дюлгеров. Така Черно море спечели мача, а Арда регистрира първо поражение в кампанията.

Черно море 2:0 Арда

1:0
Матиас Курьор (30)
2:0
Матиас Курьор (48)

Стартовите състави:

Черно море: Дюлгеров, Попов, Димов, Енчев, Панайотов, Ил. Илиев, Панов, Касми, Велев, Курьор, Ангелов.

Арда: Симеонов, Ганев, Желев, Делев, Коконов, Лозев, Сулака, Ал. Георгиев, Мартинов, Котев, Р. Василев.

Дани Кикивлиза Дани Кики
77' Спас Делев  Спас Делевжълт картон
Денислав Ангеловизлиза Денислав Ангелов  67'
Мехди Букасивлиза Мехди Букаси
64' Милен Желев  Милен Желевизлиза
Ловре Кнежевич  Ловре Кнежевичвлиза
Иван Коконов  Иван Коконовизлиза
Муса Хадад  Муса Хададвлиза
63' Петко Ганев  Петко Ганевжълт картон
51' Радослав Василев  Радослав Василевизлиза
Светослав Ковачев  Светослав Ковачеввлиза
Лъчезар Котев  Лъчезар Котевизлиза
Иван Тилев  Иван Тилеввлиза
Матиас Курьоргол Матиас Курьор  47'
Матиас Курьоргол Матиас Курьор  30'
13' Александър Георгиев  Александър Георгиевжълт картон
Матиас Курьор
30'
47'

Добави коментар Коментари (75)

1926-Пловдив (Гост) 75 отговор
28 септември 2020 | 12:28

Честито Моряци,крайно време беше,жалко,че изтървахте чорбара от Ловеч! Рейтинг: 4 0

ВАРНА (Гост) 74 отговор
27 септември 2020 | 23:40

МОРЯЦИТЕ НАБИРАТ СКОРОСТ БРАВО НА БЪЛГАРСКИТЕ МЛАДИ ФУТБОЛИСТИ Рейтинг: 13 3

Черно Море отбор Велик (Гост) 73 отговор
27 септември 2020 | 23:19

Честита победа Моряци! Само Черно Море! Имаме отбор, треньор, и отлична школа. Рейтинг: 22 2

Спешен си (Гост) 72 отговор
27 септември 2020 | 22:41

Нали ти казвам да побързат със застраховките, че посля няма да стане Рейтинг: 1 1

Кърджали (Гост) 71 отговор
27 септември 2020 | 22:35

Дали ще са толкова отворени когато гостуват на АРЕНА АРДА ??? Да не е като гостуващите фенове на Славия-5 човека Рейтинг: 4 9

1914 (Гост)
27 септември 2020 | 22:45

Абе биха ви момчетата, с юноши и със заплати на половината от вашите. Какъв го търсите още. Хайде лягайте, че утре на полето. Рейтинг: 11 4

Кърджали (Гост)
27 септември 2020 | 22:52

Хахаха аз в България съм на почивка.Парите ги изкарвам на други места Рейтинг: 6 4

Защо (Гост)
27 септември 2020 | 23:22

Какво ще стане. Нещо плашиш или? Не се отваряй манго. Рейтинг: 5 3

ЧЕРНО МОРЕ ВАРНА (Гост) 70 отговор
27 септември 2020 | 22:24

ДОБЪР ФУТБОЛ МОРЯЦИТЕ ВЛИЗАТ ВЪВ ФОРМА СЛЕД КАТО НЯМАХА ПОДГОТОВКА - УСПЕХ ЗА НАПРЕД Рейтинг: 17 4

1913 (Гост) 69 отговор
27 септември 2020 | 22:03

666 много добре видях, кой започна с обидите. И не сравнявай Лудогорец с Арда. Лудогорец от години имат много добре обигран състав и никога в началото, не са коментирали по този начин. Арда вчера ги напълниха с пари и вече станахте голямата работа. Малко по скромно трябва да се кара. Рейтинг: 14 4

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

1913 (Гост) 68 отговор
27 септември 2020 | 21:25

Ботев Враца, напълно си прав. Може да уважаваме отбора на Арда, но няма как да стане с тези фенове. Като четох преди мача какви повърни са избълвали...... Чакайте малко де....къде е Арда и Кърджали, къде е Черно море и Варна. Имайте малко уважение ако искате да ви уважават. Рейтинг: 20 4

666 (Гост)
27 септември 2020 | 21:50

Не се правете на хитри лисици вижте кой обижда...естественно,че ще ви отвърнат вие какво си мислите?Това,че Кърджали е по-малък град не ги прави по-малко хора...като сте от Варна да не сте хванали Господ за шлифера!??! Ей ви Разград по-малък е и от Кърджали,но 9 години е шампион Рейтинг: 6 13

Ботев Враца (Гост) 67 отговор
27 септември 2020 | 21:18

Арда направиха добър отбор...с мнооого пари...Но...Вярват си МАЛКО повече..."фенчетата".Който ръсят простотии и злобеят за всеки един отбор...Но...завършили 4ти.клас..."Нормално"!!!Когато се научат да уважават противника...Тогава може и да успеят!?? Първите 7г.им липсват...А ако си и спортувал...Знаеш да Уважаваш Противника... Рейтинг: 14 6

Рем (Гост)
27 септември 2020 | 22:05

Особено, ако противника е дал футбола в България, първи шампион на България и доста по стойностен отбор от отбора на Аахмед Доган новак в групата никога не играл в Първа дивизия. Рейтинг: 10 4

Курьор (Гост) 66 отговор
27 септември 2020 | 21:06

Абе тези мангали миналата година ги бихме с младшата, сега какъв го дирят, не знам. Рейтинг: 14 6

27 септември 2020 | 20:47

Толкова слаб съдия, като Давидов, не бях гледал. Двамата Илиев1 и 2 го обиждаха, Делев го псуваше, той неадекватен и уплашен. Кому е нужен такъв съдия? Интересно, каква оценка ще получи от дежурният делегат? Рейтинг: 11 2

Черно море (Гост) 62 отговор
27 септември 2020 | 20:44

Арда, Арда, Арда, Арда, Арда,... Циганиии , циганиии кога ще биете черно море?Дебелия Спас Делев в 30 минута е вече гроги не може да диша.Нещастници вашето място във футбола е югоизточна ВРФГ турци мръсни Рейтинг: 14 16

efbet Лига

Левски не знае къде се намира! 10 от Черно море обърнаха "сините" насред "Герена"(видео+галерия) 24 октомври 2020 | 22:06
Бала: Цецо Найденов ни пълни главите с мисли за резултати и хубав футбол 25 октомври 2020 | 14:45
ЦСКА 1948 разнищи Славия и се намърда в топ 3, Камбуров все по-близо до рекорда (видео+галерия) 25 октомври 2020 | 14:15
Венци Стефанов: Добре сме, не се радвайте 25 октомври 2020 | 17:40
Гьонов: Отиваме на "Тича" за победа с атрактивна игра (видео) 25 октомври 2020 | 15:33
Бастунов: За мен е чест да работя с Красимир Балъков 25 октомври 2020 | 16:55
Спасов: Оптимист съм, чакам по-добри времена 25 октомври 2020 | 22:34
Делев: По нищо не отстъпваме на Левски и ЦСКА, целта е да радваме България (видео) 25 октомври 2020 | 20:43
Пешев: Белчев е ял бял хляб тук, мисля, че изпуснахме победата 25 октомври 2020 | 20:38
Киров: Все още сме далеко от добрия ни игрови ритъм 25 октомври 2020 | 19:51
Херо обяви групата на Берое за мача с Етър 25 октомври 2020 | 16:30
Четирима футболисти на Монтана пропускат мача с Лудогорец 25 октомври 2020 | 16:13
Гошо Петков: Бяхме катастрофа, Славия ще има тежка година (видео) 25 октомври 2020 | 15:00
Шопов: Напипахме ритъма и се надявам да го задържим възможно най-дълго 25 октомври 2020 | 14:50
Тарханов: Показахме как не трябва да се играе в защита 25 октомври 2020 | 14:41
Цветомир Найденов: Няма как прекръстеният Литекс да е столичен клуб 25 октомври 2020 | 10:00