Този път Никозия донесе късмет на Звезда (видео) 01 октомври 2020 | 22:00
Цървена звезда се класира за групите на Лига Европа след трудна победа с 2:1 срещу Арарат-Армения. Тимът от Белград стигна до успеха с попадения на Александър Катай и Диего Фалчинели, а за арменците се разписа Маилсон Лима.

Заради военните действия между Армения и Азербайджан мачът се игра на неутрален терен и по-точно на "ГСП" в Никозия. На същия стадион съвсем наскоро Звезда отпадна след изпълнение на дузпи от Омония в квалификациите на Шампионската лига.
На вратата на Арарат-Армения пазеше сърбинът Стефан Чупич, а в стартовите 11 имаше само един арменец. Наставникът на Цървена звезда Деян Станкович пусна на върха на атаката новото попълнение Диего Фалчинели, а зад него действаха Ел Фарду Бен, Мирко Иванич и Александър Катай.

Сърбите бързо поеха контрола над мача, но не стигаха до чисти голови положения. В 10-ата минута Милан Родич центрира и Фалчинели стреля с глава, но Чупич спаси. В 18-ата Арарат-Армения имаше отличен шанс да поведе, но Алемао се засуети и ударът му не се получи.
В средата на полувремето Канга Гелор изведе Иванич сам срещу Чупич, но вратарят на арменците изби с крак. Скоро след това и Катай можеше да се разпише, но не засече доброто центриране на Ел Фарду Бен.

С всяка изминала минута натискът на Звезда се усилваше. Катай още веднъж стреля неточно от удобна позиция, но точно преди почивката навърза трима футболисти на Арарат-Армения и прати топката в мрежата.
През второто полувреме Цървена звезда сравнитело бързо отбеляза втори гол и очакваше до края да няма проблеми. Попадението в 60-ата минута беше дело на Фалчинели с глава след прекрасно центриране на Иванич. В 72-ата обаче Маилсон Лима намали отблизо и показа, че арменците ще се борят до последно.

В оставащите минути сръбският гранд подходи предпазливо и се стремеше основно да задържа топката. Домакините пък нямаха други положения и не успяха да поднесат изненадата.

Лига Европа, плейофи:

АРАРАТ-АРМЕНИЯ - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 1:2 (0:1)
Маилсон Лимажълт картон Маилсон Лима
81' Ел Фарду Бен Набуан  Ел Фарду Бен Набуанизлиза
Марко Гобелич  Марко Гобеличвлиза
80' Александър Катай  Александър Катайжълт картон
77' Александър Катай  Александър Катайизлиза
Zeljko Gavric  Zeljko Gavricвлиза
Маилсон Лимагол Маилсон Лима  72'
Саргис Шахинянизлиза Саргис Шахинян  70'
Armen Ambartsumyuanвлиза Armen Ambartsumyuan
Алемаоизлиза Алемао  65' Канга Гелор  Канга Гелоризлиза
Yusuf Otubanjoвлиза Yusuf Otubanjo  Niegos Petrovic  Niegos Petrovicвлиза
60' Диего Фалчинели  Диего Фалчинелигол
55' Mirko Ivanic  Mirko Ivanicжълт картон
45' Александър Катай  Александър Катайгол
Диего Фалчинели  Диего Фалчинелижълт картон
29' Милан Родич  Милан Родичжълт картон
0
45'
Александър Катай
60'
Диего Фалчинели
Маилсон Лима
72'

Добави коментар Коментари (1)

koko (Гост) 1 отговор
02 октомври 2020 | 07:00

Звезда пак с българин от западните покрайнини - Панков. Рейтинг: 0 0

Лига Европа

Двама от Тотнъм влязоха в отбора на кръга на Лига Европа 27 ноември 2020 | 23:31
Целеше ли Уинкс гола от над 49 метра, или попадението бе случайност? Отговорът на халфа 27 ноември 2020 | 10:29
Арсенал продължава без грешка (видео) 26 ноември 2020 | 22:23
Моуриньо за гола на Уинкс: Ако бях аз, нямаше да призная, и щях да се боря за наградата "Пушкаш" 27 ноември 2020 | 11:35
Наполи почете Марадона с успех в Лига Европа (видео + галерия) 27 ноември 2020 | 00:33
Дан Петреску: Мхитарян ми призна, че няма дузпа 27 ноември 2020 | 13:13
Спарта наказа Селтик с познат резултат, Минчев влезе в края (видео) 26 ноември 2020 | 22:14
Защитата на Динамо (Загреб) е най-стабилната в Лига Европа 27 ноември 2020 | 17:53
ПСВ направи голям обрат след кошмарно начало 27 ноември 2020 | 00:05
Динамо (З) на крачка от класиране след нов успех срещу Волфсбергер (видео) 26 ноември 2020 | 22:01
Всички резултати и голмайстори в Лига Европа 26 ноември 2020 | 23:56
Беззъбо, безидейно, безпомощно - Лудогорец разбит в Лондон (видео) 26 ноември 2020 | 23:48
Варди спаси Лестър от загуба в голово шоу (видео) 26 ноември 2020 | 22:40
ЦСКА (М) отново изпусна питомното (видео) 26 ноември 2020 | 22:33