РБ (Лайпциг) ограничи броя на зрителите на 999 19 октомври 2020 | 14:21

РБ (Лайпциг) стартира участието си в груповата фаза на Шампионска лига срещу Истанбул ББ във вторник пред едва 999 свои привърженици на стадиона. Отборът от Лайпциг вече продаде 8500 билета за мача, но местните власти препоръчаха броят на зрителите да бъде ограничен заради нарастващите случаи на заразени с коронавирус в региона.

От РБ Лайпциг разясниха, че 999-те присъстващи ще бъдат определени на случаен принцип от закупилите билети, а останалите ще получат парите си обратно. От клуба спряха и продажбата на билети за домакинския мач от Бундеслигата срещу Херта в събота, тъй като все още няма яснота колко зрители ще може да присъстват на този мач.