Барса не се затрудни на старта, Меси с нов рекорд (видео) 20 октомври 2020 | 23:49
Барселона разгроми с 5:1 Ференцварош в първия си мач от новото издание на Шампионската лига. Лионел Меси откри резултата от дузпа в 27-ата минута и стана първият футболист в историята на турнира, който се разписва в 16 поредни сезона. Другите попадения за Барса бяха дело на Ансу Фати, Филипе Коутиньо, Педри и Усман Дембеле.

При 3:0 в средата на второто полувреме Жерард Пике беше изгонен с директен червен картон, а гостите получиха дузпа, която Игор Харатин реализира. С човек по-малко каталунците вкараха още два гола в края чрез резервите Педри и Дембеле.

Барселона преживя криза на всички нива след позорното 2:8 от Байерн (Мюнхен), но Лео Меси остана на "Камп Ноу", а новият треньор Роналд Куман се опитва да върне самочувствието на футболистите и да извлече максимума от всеки от тях.

Ференцварош се завърна в турнира за първи път от сезон 1995/96. Унгарците са определяни като тотален аутсайдер, не само в групата, но и сред всички участници. Никой не очакваше от Фради сензация тази вечер, но момчетата на Серхий Ребров се представиха сравнително достойно.
Каталунците разочароваха през уикенда, когато загубиха с 0:1 от Хетафе. Това беше първо поражение под ръководството на Куман и играчите се постараха да се реваншират с убедителен успех срещу Ференцварош.

Антоан Гризман остана на пейката за Барса, както и Усман Дембеле. В атака Лионел Меси имаше подкрепата на Ансу Фати и Тринкао, а титуляр бе и Коутиньо. В средата на терена играеха Френки де Йонг и Миралем Пянич, който бе предпочетен пред Серхио Бускетс. Новото попълнение Сержиньо Дест действаше като ляв бек на мястото на контузения Жорди Алба
Гостите от Унгария бяха подредени в интересната схема 4-2-1-3, макар че крайните нападатели Исаел и Олександър Зубков трябваше да вършат и доста работа в дефанзивен план, освен да захранват с подавания звездата Токмак Нгуен. Централна двойка защитници бяха словенецът Миха Блажич и босненецът Аднан Ковачевич.

Двата отбора бяха играли четири пъти помежду си, но никога в официален мач. Барса продължи една успешна серия и няма загуба в откриващ мач в Шампионската лига от 1997 година, когато падна с 2:3 у дома от Нюкасъл.
В началните минути футболистите на Ференцварош се опитаха да владеят по-продължително топката, но това бързо се промени. Първата добра възможност за гол се откри пред Меси, който прехвърли стената от фаул, но Денес Дибуш спаси. Малко по-късно Нгуен напредна на скорост и стреля, но след като флагът за засада беше вдигнат.

В 12-ата минута Меси отново шутира от статично положение, но този път прати топката в аут. В 17-ата аржентинецът отправи техничен удар, който затрудни вратаря на Ференцварош, но той се справи, а после Ковачевич блокира Ансу Фати.
В средата на полувремето една от редките контри на унгарците като по чудо не завърши с гол. Токмак Нгуен изведе Исаел зад защитата, той преодоля Нето, но прати топката в гредата. Коутиньо пък можеше да даде аванс на Барса със силен изстрел от границата на наказателното поле.

В 26-ата минута Меси нахлу в наказателното поле, мина покрай Игор Каратин и беше повален от Ковачевич - дузпа! Дибуш усети посоката на удара на капитана на Барса, но не успя да стигне до топката.
След гола каталунците направиха още няколко опасни атаки, при които обаче сбъркаха с финалните подавания и не се стигна до проблеми за Ференцварош. В 34-ата минута Тринкао намери Фати, който стреля веднага, но Дибуш изби с крак. В 39-ата и самият Тринкао не можа да преодолее вратаря на гостите след хубаво подаване на Меси.

Барса удвои преднината си в 42-ата минута след брилянтна комбинация между Френки де Йонг и Ансу Фати. Нидерландецът матира цялата защита на Ференцварош с елегантен прехвърлящ пас, а Фати продължи топката от въздуха и я прати в далечния ъгъл за 2:0.
Нормално беше домакините да намалят оборотите през второто полувреме, но преди това Филипе Коутиньо вкара красив гол след подаване с пета на Ансу Фати. Първо Меси се разходи в наказателното поле и подаде на младока, а той трикове намери Коутиньо, който стреля до гредата за 3:0.

В 60-ата минута Нгуен изчака подкрепата на Исаел и му подаде, но неговият удар мина високо над вратата. Последва тройна смяна на Куман, като в игра се появиха Усман Дембеле, Жуниор Фирпо и Педри, а напуснаха Тринкао, Сержи Роберто и Ансу Фати.
Отпускането на Барса не остана ненаказано. В 68-ата минута Пике дръпна в наказателното поле откъсващия се Нгуен и получи червен картон, а Игор Харатин превърна отсъдената дузпа в гол. Роналдо Куман веднага предприе още една смяна и извади Коутиньо, за да пусне защитника Роналд Араухо.

Четвърт час преди края Серхио Бускетс замени Пянич, а Барселона просто чакаше мачът да свърши. Гостите пък станаха по-напористи в търсене на втори гол, който да направи последните минути още по-интересни. Попадение обаче падна в тяхната врата. Реализира го младокът Педри след пробив и добро центриране на Дембеле.
Това не беше всичко, защото в 89-ата минута Меси комбинира с непокрития Дембеле и французинът отблизо опъна амрежата. В последните секунди аржентинецът можеше да вкара още един гол, но Дибуш спаси удара му от фаул.

Следващият двубой на Барса в Шампионската лига ще е като гост на Ювентус, а Фереенцварош ще посрещне Динамо (Киев).

Усман Дембеле Усман Дембеле11 Герго Ловренчич8 Герго Ловренчич
90' Adnan Kovacevic  Adnan Kovacevicжълт картон
Усман Дембелегол Усман Дембеле  89'
85' Игор Каратин  Игор Каратинжълт картон
Pedro Gonzales Lopezгол Pedro Gonzales Lopez  82'
77' Endre Botka  Endre Botkaизлиза
Герго Ловренчич  Герго Ловренчичвлиза
Миралем Пяничизлиза Миралем Пянич  76'
Серхио Бускетсвлиза Серхио Бускетс
71' Олександър Зубков  Олександър Зубковизлиза
Ансу Фатиизлиза Ансу Фати  63' Eldar Civic  Eldar Civicизлиза
Pedro Gonzales Lopezвлиза Pedro Gonzales Lopez  Marcel Heister  Marcel Heisterвлиза
Trincaoизлиза Trincao  Аиса Лайдуни  Аиса Лайдуниизлиза
Усман Дембелевлиза Усман Дембеле  Сомалия  Сомалиявлиза
Серхи Робертоизлиза Серхи Роберто  62'
Жуниор Фирповлиза Жуниор Фирпо
Филипе Коутиньогол Филипе Коутиньо  52'
44' Eldar Civic  Eldar Civicжълт картон
Ансу Фатигол Ансу Фати  42'
32' Аиса Лайдуни  Аиса Лайдунижълт картон
Лионел Меси
27'
Ансу Фати
42'
Филипе Коутиньо
52'
70'
Игор Каратин
Pedro Gonzales Lopez
82'
Усман Дембеле
89'

Добави коментар Коментари (55)

Много Интересно Защо? (Гост) 55 отговор
21 октомври 2020 | 21:12

Навремето Lionel Richie, който на български е Лайнъл Ричи, беше Лай*н*ото Ричи! Та много ми е интересно, ама наистина много, защо сега Lionel Messi, който на български е Лионел Меси, не е Лай*н*ото Меси? Рейтинг: 3 1

!!! (Гост) 54 отговор
21 октомври 2020 | 20:37

Казах ли Ви, а омразници - казах ли Ви...?!?!?! Магията на Меси се завърна и отново беше над всички, но не само със снажния си ръст от 2 метра, а и във всеки един аспект от футболното изкуство!!! ЕЯКУЛИРАМ само като го гледам!!! Каква мъжественост - каква осанка само...!!! Магията на БОГ Меси се завърна с гръм и трясък!!! Какво докосване само, какъв поглед над играта, каква техника, каква скорост, каква класа - каква МАГИЯ само...!!! 5-те гола, които вкара БОГ Меси бяха фамозни, а 5-те асистенции, които сам си направи - бяха шедьоври!!! Искрено съжалявам, че моят/нашия БОГ не игра с изрусената брада и/или коса и/или с РОЗОВАТА тениска, но какво да се прави - явно е рано за съвършен оргазъм... Да ТРЕПЕРЯТ следващите ГРАНДОВЕ - Уеска, Елче, Леганес, Леванте, Селта Виго и другите тем подобни КОЛОСИ!!! Магьосникът от Оз им е приготвил и на тях по 5/6 гола с по 5/6 асистенции!!! И моля Ви спрете се с това Байерн, та Байерн, та Байерн...!!! Байерн имаха късмет, че Меси не игра в този мач, тъй като имаше час при фризьора, за ИЗРУСЯВАНЕ на брадата и/или косата, но ако беше играл щеше да им вкара минимум 5/6 гола и сам да си направи 5/6 асистенции...!!! Разбира се, има и моменти когато Меси ИГРАЕ в мача, а пък Барселона пада, но тогава ВИНОВНИ за загуба са ДРУГИТЕ, а моя/нашия БОГ е - невинен...!!! Виновниците са всички ДРУГИ, като се почне от Президента и Съотборниците на БОГ Меси, та до леля Андреина Ароча дьо Рангел, която е чистачката на стадиона и разбира се байчото на стадиона - бай Луис Давид Контрерас...!!! Рейтинг: 3 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

!!! (Гост)

Върна му се настроението на ДОБРОТО МОМЧЕНЦЕ!!! Още една Златна Топка за ДОБРОТО МОМЧЕНЦЕ!!! Рейтинг: 3 1

!!! (Гост)
21 октомври 2020 | 20:38

Като изключим редовните "изнасилвания" на Германия на Световните, доста по-трагичното са головете му - 2006 - 1 гол срещу Сърбия {6:0 общ резултат...} ; 2010 - 0 {Повтарям - 0........} ; 2014 - 1 гол срещу КОЛОСЪТ Босна и Херцеговина, 1 гол срещу ТИТАНИТЕ от Иран, 2 гола срещу БОГОВЕТЕ от Нигерия {Резултат 2:3 - пълен фарс...} Ами след това?! Еми... След това си беше ТРАГИКОМЕДИЯ - Победа срещу Швейцария с 1:0 {гол на Ди Мария...} ; Победа срещу Белгия с 1:0 {гол на Игуайн...} ; Равен срещу Холандия 0:0 и победа с дузпи... - на финала наистина игра добре! Малко/леко така скрито-покрито/прикрито, предпочитайки да извежда/подава вместо ТОЙ да се нагърби да вкарва, но както казах/написах - факт е, че игра доста добре! На световното 2018 - 1 гол ОТНОВО срещу БОГОВЕТЕ от Нигерия... И да го въртим и да го сучем - истината е това!!! А именно - Меси вкарва на слаби отбори {за национален отбор говорим...} и даже и при квалификациите е същото... 4 мондиала ~ 80 мача 21 гола, а за Копата - няма смисъл и да говорим/пишем, че там бяха 2016 НЕДОСЕГАЕМИТЕ Хаити/Панама/Ямайка/Коста Рика/Освалдо Риос/Корайма Торес/Яко фарс - Да уважим и гости като Катар и Япония - все любими на/за Меси... А това, което направи Меси при дузпите с Чили - ще се помни вечно! Най-вече защото е показателно що за човек е... Хубаво - изпуснал си дузпа {на кой ли не се е случвало!?} какво отиваш да ревеш и да се тръшкаш из ъглите...?! Връщаш се като като МЪЖ при СЪОТБОРНИЦИТЕ ти в редичката, която традиционно се "оформя" от двата отбора при дузпи и продължаваш да гледаш, съответно и мотивираш останалите като - ИСТИНСКИ КАПИТАН!!! Трагедията беше пълна при следващата вкарана от Масчерано - дори не гледаше, стоейки с гръб и на едно 5/10 метра от съотборниците си...!!! А това, че е сочен и за най-велик - просто го задължава да не допуска такива неща, и да не слага егоизмът си и личностния си провал с една/първата изпусната дузпа...!!! Меси е сред най-великите в тази велика игра, но голата истина е, че с национала/Аржентина се представя изключително/загадъчно слабо... Сигурно никога няма да разберем причината за това, но това си е голата истина... Рейтинг: 3 1

ONLINEPARI (Гост) 53 отговор
21 октомври 2020 | 20:08

КАК ДА СПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. -----------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 0

sun (Гост) 52 отговор
21 октомври 2020 | 11:28

Трябва да си много глупав футболист, като Пике, че при 3:0 да си изкараш червен картон..... Рейтинг: 6 1

... (Гост) 51 отговор
21 октомври 2020 | 10:27

Добрата новина е че Карлес Аленя е в отбора. Той ще бъде следващият Иниеста само да му се даде шанс Рейтинг: 0 3

Мисля си, (Гост) 50 отговор
21 октомври 2020 | 09:49

Футболът се изроди. Само пари и лъжи. Единствената радост е беден отбор да победи богат. Рейтинг: 5 1

Cirk Messi (Гост) 49 отговор
21 октомври 2020 | 09:18

koeman beshe 100 pati po dobar futbolist davai ronald izgoni lakomoto djudje!!! Рейтинг: 4 9

Cirk Messi (Гост) 48 отговор
21 октомври 2020 | 09:17

messi e edno lakomo djudje izgoni golemite zvezdi sami etoo neimar suarez koltinho za da igrae samo s priqtelite si bredait i grizman buhala nikoga ne sam go haresval sashtiq nagal futbolist kat messi ama buhal v glavata a messi e debel Рейтинг: 4 13

Cirk Messi (Гост) 47 отговор
21 октомври 2020 | 09:13

messi vinagi pravi nqkakvi cirkove i problemi samo mn slab i debel igrach Рейтинг: 4 10

Пешо Пачката (Гост) 46 отговор
21 октомври 2020 | 07:51

Маджарите на викинга Токмак Нгуен лапнаха салчичона на Педри! Хахаха Рейтинг: 6 1

Педермеси (Гост) 45 отговор
21 октомври 2020 | 07:35

След боя до насиране, който яде от Байерн, Педермеско си го изкара на Ференцварош. Рейтинг: 5 26

Visca Barca (Гост) 44 отговор
21 октомври 2020 | 01:10

Хейтърите отново избухват...жалки са! Без лигльото Гризман сме много по-добре на терена! С този състав трябва да излезем в Класикото! Меси за пореден път показа защо е най-великия в историята! 16 поредни сезона с гол в ШЛ, няма друг като него! Рейтинг: 56 14

Б-окръжна (Гост)
21 октомври 2020 | 07:43

Алооо вии играхте с Ференцварош....каква класа , какви гении... следващия мач ще се разбере дали ще става нещо от вас...да не ва опукат и Юве с голяма разлика, че тогава не ми се мисли сигурно ще се искат оставките и на чистачите и стюардите... Рейтинг: 15 18

Хахаха (Гост)
21 октомври 2020 | 07:47

16 години по гол... и 17 гола за една година...само незнам кой е по-великия... Рейтинг: 6 16

21 октомври 2020 | 10:32

Като фенове на Барселона този мач знаехме че Байерн е фаворит и най вероятно ще спечели. След 3 я гол вече беше ясно всичко и на никой от нас не му пукаше дали ще са 3,5 или 8 нямаше значение и не ни е яд. Ако искате да ни ядосате поне се постарайте и кажете за мача с Ливърпул там беше болката на всеки куле! Рейтинг: 4 4