Лацио се завърна ударно в Шампионската лига (видео) 21 октомври 2020 | 00:05
Лацио се завърна ударно в Шампионската лига, постигайки победа с 3:1 над Борусия (Дортмунд) в първия си мач в група "F". "Орлите" изиграха силен мач и заслужено запсаха първи три точки в актива си. Чиро Имобиле откри още в 8-ата минута, а автогол на Марвин Хитц в 24-ата удвои преднината на домакините на "Олимпико". Ерлинг Холанд върна едно попадение за дортмундци в 71-ата минута, но Жан-Даниел Акпа-Акпро оформи крайното 3:1 в 76-ата минута.

Лацио започна мача по-добре и в 8-ата минута Хоакин Корея проби и подаде за Имобиле в наказателното поле, а той без забавяне стреля във вратата за 1:0.

Гостите обаче бързо можеха да се върнат в мача. В 12-ата минута Томас Дилейи направи страхотен пропуск, като отблизо нацели напречната греда.

Три минути по-късно събитията отново се пренесоха пред Марвин Хитц, който трябваше да се намесва след шут на Имобиле. В 23-ата минута и Корея стреля точно, но слабо и в ръцете на вратаря.

В 24-ата минута Лацио все пак удвои преднината си. При едно центриране от корнер Хитц излезе лошо и топката се отклони от него във вратата му за 2:0.

Борусия вдигна оборотите през втората част и в 50-ата минута Холанд проби мощно, но ударът му бе спасен от Томас Стракоша.

В 71-ата минута норвежецът обаче бе точен. Той получи пас от Джовени Рейна около точката на дузпата и веднага стреля във вратата за 2:1.

Радостта на гостите обаче бе кратка. В 76-ата минута Имобиле получи пас зад защитата и върна към Акпа-Акпро, който отблизо засече за 3:1.

Така Лацио записа първа победа на сметката си в групата. В следващия кръг "Орлите" гостуват на Брюж. Борусия пък тепърва ще трябва да попълва точковия си актив. Дортмунци приемат Зенит на 28 октомври.

Адам Марушич Адам Марушич77 Тома Мюние24 Тома Мюние
Сергей Милинкович-Савич Сергей Милинкович-Савич21 Jude Bellingham22 Jude Bellingham
Марко Пароловлиза Марко Пароло
78' Марко Ройс  Марко Ройсизлиза
Reinier Jesus Carvalho  Reinier Jesus Carvalhoвлиза
Жан-Даниел Акпа-Акпрогол Жан-Даниел Акпа-Акпро  76'
71' Ерлинг Холанд  Ерлинг Холандгол
Сергей Милинкович-Савичизлиза Сергей Милинкович-Савич  67'
Жан-Даниел Акпа-Акпровлиза Жан-Даниел Акпа-Акпро
Хоакин Кореаизлиза Хоакин Кореа
Ведат Мурикивлиза Ведат Мурики
65' Лукаш Пишчек  Лукаш Пишчекизлиза
Юлиан Брант  Юлиан Брантвлиза
61' Джовани Рейна  Джовани Рейнажълт картон
Луис Фелипеизлиза Луис Фелипе  51'
Уесли Хутвлиза Уесли Хут
46' Jude Bellingham  Jude Bellinghamизлиза
Чиро Имобиле
6'
23'
Марвин Хитц
71'
Ерлинг Холанд
Жан-Даниел Акпа-Акпро
76'

21 октомври 2020 | 20:30

Ходи ни местенцето в Серия А. Слагат ни много к.урове,че ми се скадат. Забравих последно какво е в ШЛ. Всичкkи слаби и средняшки тимчета на и6аха в ЛЕ.Дори предния сезон играехме само тото и обръшалки Рейтинг: 1 1

U/R (Гост) 12 отговор
21 октомври 2020 | 19:58

Аз ударно п.оех синия к.уртак! Рейтинг: 1 0

malko rom4e (Гост) 11 отговор
21 октомври 2020 | 19:45

Ц.иганския Ромъ копае дъното в ЛЕ, а отборът на Рим мачка в ШЛ. Обичам да съм така хубаво е6ан. Вечната к.урва на Лацио съм мдаааа! Рейтинг: 4 0

skriniar37 (Гост) 10 отговор
21 октомври 2020 | 17:26

Поздравления от интерист. Гледах ви и изиграхте много добър мач, беше удоволствие да се гледа! Рейтинг: 2 0

21 октомври 2020 | 01:11

Тази вечер "Лацио", намиращ се на 15-о място в италианската Серия А, победи безапелационно намиращия се на трето място в Бундеслигата "Борусия" Дортмунд. Не е чак толкова слабо италианското първенство, нали? :D Рейтинг: 21 1

21 октомври 2020 | 00:11

Чиро чикията вкарал,браво.И аз така ще го набутам на всички лациалчета. Рейтинг: 2 21

Пендел (Гост)
21 октомври 2020 | 00:14

тихо уе Рейтинг: 5 3

Шампионска Лига

Крайни резултати в ШЛ - още два отбора намериха място на 1/8-финалите 25 ноември 2020 | 23:56
Принудителният експеримент на Клоп този път се провали и Аталанта взе реванш (видео) 25 ноември 2020 | 23:55
Ето какво е казал Видал на съдията, за да си заслужи червен картон 26 ноември 2020 | 16:47
Манчестър Сити е на 1/8-финал след много пропуски и един гол (видео) 25 ноември 2020 | 21:51
Аякс очаквано се справи без проблем с Мидтиланд, Краев игра повече (видео) 26 ноември 2020 | 00:09
Локо (Москва) спъна Атлетико в Мадрид (видео) 26 ноември 2020 | 00:19
Мидтиланд все пак ще приеме Ливърпул на своя стадион 27 ноември 2020 | 14:02
Мидтиланд ще приеме Ливърпул в Дортмунд 26 ноември 2020 | 19:23
Сънародник на Диего пресъздаде емблематичен момент от кариерата му 26 ноември 2020 | 17:50
Видал стана като Златан и Виейра, но едва ли е горд 26 ноември 2020 | 15:33
Марко Розе: Още нищо не е решено 26 ноември 2020 | 11:13
Все трябваше да вкараме поне един гол, ядосва се Симеоне 26 ноември 2020 | 10:48
Флик: Основната ни цел бе да се класираме напред 26 ноември 2020 | 04:24
Гасперини: Приятно е да победиш на "Анфийлд" 26 ноември 2020 | 03:46
Клоп: Не се получи хубав мач 26 ноември 2020 | 03:03
Конте: Видяхме разликата между Реал Мадрид и Интер 26 ноември 2020 | 02:21