РБ Лайпциг с летящ старт в ШЛ (видео) 21 октомври 2020 | 00:20
Отборът на РБ Лайпциг направи летящ старт в Шампионската лига, след като надви с 2:0 турския първенец Истанбул Башакшехир в двубой от група Н, където са още Пари Сен Жермен и Манчестър Юнайтед.

Така германският тим направи заявка за прескачане на първата фаза на най-престижния европейски клубен турнир. Всичко в този двубой се реши в рамките на четири минути през първата част, когато РБ Лайпциг изкова успеха си с две попадения на Анхелиньо съответно в 16-ата и 20-ата минути.

Резултатът в Лайпциг беше открит след грешка на турския тим при изнасянето на топката. Тя попадна у Кевин Кампъл, който с балонно центриране намери Анхелиньо в наказателното поле. Испанецът се справи с двама защитници на Истанбул ББ и откри резултата. Ситуацията почти се повтори четири минути по-късно, когато топката беше отнета в средата на терена. Тя попадна у Кристофър Нкунку, той напредна и подаде към непокрития Анхелиньо в пеналта, който с удар с левия крак я прати в мрежата за крайното 2:0.

РБ Лайпциг - Истанбул Башакшехир 2:0
1:0 Анхелиньо (16)
2:0 Анхелиньо (20)

Добави коментар Коментари (1)

фбр (Гост) 1 отговор
21 октомври 2020 | 02:14

Първия гол, страхотен! Не съм гледал мача, но ми е интересно, дали Нагелсман е сменил позицията на Анхелиньо? Знам, че е техничен и креативен футболист, и дефанзивните функции сякаш не му прилягат. Рейтинг: 4 0

Шампионска Лига

Байерн остави важни играчи в Мюнхен 30 ноември 2020 | 18:09
Зидан: Контузия от стрес на Азар? Не, той е силен 30 ноември 2020 | 19:28
Конте: Да си представим, че сме в Лига Европа 30 ноември 2020 | 16:44
Клоп разясни какво е състоянието на Тиаго и Александър-Арнолд 30 ноември 2020 | 16:26
Аякс очаквано се справи без проблем с Мидтиланд, Краев игра повече (видео) 26 ноември 2020 | 00:09
Локо (Москва) спъна Атлетико в Мадрид (видео) 26 ноември 2020 | 00:19
Борусия (М) загуби защитник за мача с Интер 30 ноември 2020 | 22:39
Начо: Дано Рамос преподпише, много е важен за нас 30 ноември 2020 | 19:01
Играят тези, които са във форма, не правя ротации, обяви Гуардиола 30 ноември 2020 | 13:09
Де Хеа минава прегледи днес, под въпрос за ПСЖ 30 ноември 2020 | 12:16
Реал М без Азар в Украйна, но Бензема е на линия 29 ноември 2020 | 15:18
Мидтиланд все пак ще приеме Ливърпул на своя стадион 27 ноември 2020 | 14:02
Мидтиланд ще приеме Ливърпул в Дортмунд 26 ноември 2020 | 19:23
Сънародник на Диего пресъздаде емблематичен момент от кариерата му 26 ноември 2020 | 17:50
Ето какво е казал Видал на съдията, за да си заслужи червен картон 26 ноември 2020 | 16:47
Видал стана като Златан и Виейра, но едва ли е горд 26 ноември 2020 | 15:33