Хеттрик на Преслав Йорданов не бе достатъчен! Берое подчини Пирин след фантастичен обрат (видео+галерия) 21 октомври 2020 | 19:22
Невероятно драматичен двубой със седем гола изиграха Пирин и Берое от 1/16-финалите за Купата на България. Накрая тимът от Първа лига празнуваше след исторически обрат от 1:3 до 4:3 насред Благоевград. Десет минути преди края на срещата "орлетата" водеха с 3:1 след превъзходен хеттрик на Преслав Йорданов (5, 45, 66). Освен това домакините имаха подкрепата на своите фенове на стадион "Христо Ботев", както и психологическото предимство, тъй като гостите пропуснаха дузпа в 50-ата минута при резултат 1:2. Отличен Фал (81, 84) обаче изравни с два късни гола, след което спечели дузпата, която Макута реализира в 91-ата минута и прати заралии на осминафиналите. Именно Гаюс Макута пък бе точен и през първото полувреме за моментното 1:1 в 40-ата минута.

Домакините мечтаеха да отстранят един от лидерите в efbet Лига на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Опитният специалист на гостите Димитър Димитров пък искаше задължителен успех, след като тимът му стартира отлично сезона.
Уорън Фийни заложи на 10 от 11-те, които донесоха победата с 3:2 над Миньор (Перник). Единствено Александър Георгиев се завърна след наказание, като замени Архан Исуф. На вратата бе Франческо Руберто, Александър Дюлгеров, Александър Бастунов, Николай Бодуров и Стилиян Николов бяха защитниците, Конър Хендерсън, Красимир Станоев, Спас Георгиев, Джон-Кристоф Аийна и Станислав Манолев бяха халфовете зад Преслав Йорданов.
Херо направи три промени сред титулярите от 11-те, които започнаха при равенството 1:1 с ЦСКА-София на "Българска армия".

Джуниет Али, Крум Стоянов и Иван Минчев замениха Георги Ангелов, Александър Василев и Стив Фуртадо. Християн Василев бе вратар, а останалите полеви играчи, които започнаха мача, бяха Илиан Хасани, Мезаг, Алексадър Цветков, Макута, Алиун Фал, Октавио и Еривалдо.
Двубоят стартира отлично за "орлетата". Още в 5-ата минута Преслав Йорданов изправи публиката на крака. Таранът на домакините беше точен с глава, след като се възползва от подаване на Аийна и неразчетено излизане на вратаря Василев.
Постепенно гостите взеха инициативата, но играчите на Пирин бяха пределно мотивирани срещу най-силния си съперник от началото на сезона. Вратарят Руберто спаси вратата си в 19-ата минута, а след последвалия корнер Берое отново пропусна да изравни. В 22-ата минута Аийна с глава пък бе да сантиметри от втори гол за благоевградчани.
Малко по-късно Еривалдо удари гредата и пропусна да изравни. Той нахлу в наказателното поле, но силният му изстрел с левия крак се отби в дясната греда на Руберто. В 41-ата минута все пак голмайсторът на гостите Макоута изравни след хубава атака на Берое. Десетката на заралии се разписа с плътен диагонален изстрел за 1:1. Буквално секунди преди края на първата част Преслав Йорданов отново с глава матира Василев и Пирин си върна преднината.

Втората част започна с атаки на гостите, които получиха право да изпълнят дузпа в 50-ата минута, която Николай Бодуров бурно оспорваше. Зад топката застана Иван Минчев, но Руберто парира неговия изстрел и вдигна още повече настроението на трибуните. Веднага след това Берое поиска втора дузпа, но такава не бе отсъдена.

Последваха няколко опасни атаки на гостите, но при светкавична контраатака в 66-ата минута Преслав Йорданов наниза своя първи хеттрик за сезона. Манолев подаде на резервата Антон Карачанаков, който майсторски изведе деветката, а голаджията се разписа. Това бе гол №13 за Йорданов през този сезон, след като има 10 попадения в 10 мача от първенството.Домакините бяха много близо до победата, но и умората започна да си каза думата. Гостите атакуваха, а играчите на Пирин, които не се върнаха в защита, не бяха компактни. Това се оказа решаващо в 81-ата минута. Александър Цветков с хубаво подаване зад гърба на Бодуров изреде Фал, който надбяга защитата и стреля, а Руберто не успя да спаси и Берое намали.
Три минути по-късно отново Фал бе точен за 3:3, което прекърши играчите на Фийни. Този път резервата Лебон стреля след избита от защитата топката, кълбото рикошира в Стилиян Николов и попадна във Фал, който не сбърка и изравни.Мачът отиваше към продължения, когато Фал отново надбяга защитата и бе свален от Руберто в наказателното поле. Реферът Николай Йорданов пак посочи бялата точка. Този път зад кълбото застана Макоута, който хладнокръвно реализира и Берое празнуваше след фантастичен обрат.Пирин може да съжалява, че пропусна уникален шанс да продължи напред. Отборът показа, че в Благоевград ще е много трудно за всички във Втора лига и с този потенциал, който има тима, директно класиране в елита е повече от напълно постижима цел.
Берое пък показа характер и доказа, че е един от най-добрите отбори у нас, като продължава напред, след като се завърна в турнира с нов мач със седем гола. Преди година заралии отпаднаха на осминафиналите в Стара Загора с 3:4 от тима на ЦСКА 1948, който тогава бе във Втора лига.
3:3 Макоута (90+1)

ПИРИН: Франческо Руберто, Александър Дюлгеров, Александър Бастунов, Николай Бодуров, Стилиян Николов, Конър Хендерсън, Красимир Станоев, Спас Георгиев, Джон-Кристоф Аийна, Станислав Манолев, Преслав Йорданов
БЕРОЕ: Християн Василев, Джуниет Али, Мезаг, Алексадър Цветков, Макоута, Алиун Фал, Илиан Хасани, Октавио, Крум Стоянов, Еривалдо, Иван Минчев
Съдия: Николай Колев
Стадион: "Христо Ботев", Благоевград

Добави коментар Коментари (73)

Бероеоле (Гост) 73 отговор
23 октомври 2020 | 20:12

Мача беше на ниво за българското първенство.И стадиончето на макетата кефи,нищо , че имат една трибуна.Имат яка медийна ложа .Персонала екипиран в зелено, бе всичко много професионално изглеждаше за отбор от втората.Рдвам се, че победихме, Берое Рейтинг: 0 0

ONLINEPARI (Гост) 72 отговор
22 октомври 2020 | 18:24

КАК ДА СПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. -----------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 0

Джо1916 (Гост) 71 отговор
22 октомври 2020 | 14:05

Бероец съм, но признавам че съдията ни подпря. Първо с дузпата която Минчев изтърва и след това гола за 3:3 беше с много тънка засада, доста спорна. Все пак браво на Пирин, харесаха ми как играят, но най-много ми харесаха, че при 3:1 за тях не почнаха да бавят времето и не се затвориха. Да това им изигра лоша шега, но е достойно и красиво за зрителите! Чакам с нетърпение гостуванията в Благоевград догодина! Рейтинг: 5 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

пиперлия (Гост)
22 октомври 2020 | 15:01

Не съм пристрастен, но не пиши простотии, че има засада. Играч на Берое отправя удар и след рикошет от играч на Пирин попада в нападателя вкарал гола. Ако беше рикошет от играч на Берое да, относно дузпите, първата не зная защо я свири тоя тупан, но в името на справедливостта не стана гол, колкото до втората тя просто си бе нарисувана и дори вратаря на Пирин бе пожален откъм картон. Рейтинг: 5 0

Това за рикошета (Гост)
23 октомври 2020 | 09:15

е голяма глупост, топката беше насочена към играча на Берое в засада и в крайна сметка стигна до него.. няма значение че се е ударила в крак на играч от Пирин. Рейтинг: 0 1

КОКО БЕРОЕЦА (Гост) 70 отговор
22 октомври 2020 | 00:32

Кво ревете? Засади, съдии ала бала? Аре по една вафла мура и после да има иртишина! САМО БЕРОЕ!!!! Рейтинг: 16 5

Мда (Гост) 69 отговор
22 октомври 2020 | 00:07

Бордюров въобще защита игра ли? Всички голове на Берое през центъра на защитата Рейтинг: 11 3

Бат Ицо (Гост) 68 отговор
22 октомври 2020 | 00:05

Мръсни Шопи сте еййй. Не виждате, че и Лудогорец и Локото и Берое, дори и морето са 100 класи над вас! Търсете вината първо във вас! Рейтинг: 26 3

.... (Гост) 67 отговор
21 октомври 2020 | 23:25

Цар Киро погали една от любимите си коври и изпрати личният си фирмен съдия Рейтинг: 4 12

Хубав мач (Гост) 66 отговор
21 октомври 2020 | 23:19

Треньорът на Пирин: Загубихме от най-силния отбор в България.Това казва всичко за мача Рейтинг: 32 9

Вашето име (Гост) 65 отговор
21 октомври 2020 | 22:50

интересно ми е шефа на фенклуба на Пирин СС какво мисли за мача? интервю? Рейтинг: 14 3

Фен (Гост) 64 отговор
21 октомври 2020 | 22:45

Какъв съдия ви пречи бе "орлета" ? Липсваха ви кислородни маски бе макета! Рейтинг: 24 8

SS (Гост) 63 отговор
21 октомври 2020 | 22:39

Почти толкова брутално като Антверпен -левски Рейтинг: 14 8

Само БЕРОЕ (Гост) 62 отговор
21 октомври 2020 | 22:37

Пирин е отбор за Първа лига.Пожелавам на Пиринци следващия сезон да са част от Първа лига,заслужаватъе го,днес го доказахте с играта си.Успех Ви желая Рейтинг: 55 3

бИрое (Гост) 61 отговор
21 октомври 2020 | 22:06

Благодарим на рефера за фантастичния обрат, реферът беше фантастичен, след мача нашият автобус с марули качи и съдийската бригада. Херо е гоУем тренер, той си идва в такива мачове директно със съдиите. Рейтинг: 21 39

Берое (Гост)

Ти си един комплексиран олигофрен мой човек :D Рейтинг: 16 8

Н8колаи (Гост) 60 отговор
21 октомври 2020 | 22:00

Берое съм но само поздравления за орлетата мястото им е в елита където винаги е било чакаме ви догодина успех Рейтинг: 43 2

БЛАГОЙ (Гост) 59 отговор
21 октомври 2020 | 21:16

Херо нещо мълчи ! Няма - съдията ни отряза , две чисти дузпи не даде ! Нещо за гола от засадата да каже ! Този съдия е едно корумпирано ла.но !!! Рейтинг: 30 19

Л (Гост)
22 октомври 2020 | 07:42

Гледа се момента на подаването олигофрен,чети малко Рейтинг: 6 0

грозната истина (Гост)
21 октомври 2020 | 22:51

само 5-6 човека бяха в засада при 3-тия гол,ама и да не беше това щеше да се играе докато бият Берое Рейтинг: 5 17

21 (Гост)
21 октомври 2020 | 23:06

Как може да има засада, при положение, че топката се отбива от играч на Пирин? Правилата знаеш ли? Рейтинг: 22 3

Zara boys 88 (Гост)
22 октомври 2020 | 08:44

От злоба, със сигурност дори не е видял, че има такъв рикошет, и аз на първо четене си помислих, че ни подпира съдията с гол от засада, но върнах няколко пъти да го гледам положението. Рейтинг: 7 0