Олимпиакос повали Марсилия в края (видео) 22 октомври 2020 | 00:12
Резервата Ахмед Хасан Кока се появи в 84-ата минута и се превърна в герой за Олимпиакос в мача срещу Марсилия на старта в група "С" на Шампионската лига. Египетският нападател засече с глава центриране на Матийо Валбуена в добавеното време и донесе успеха с 1:0 на домакините.

Марсилия пропусна своите шансове преди почивката. В началото на второто полувреме гол на Йоргос Масурас беше отменен заради засада. Раенството щеше да е справедливо, но Олимпиакос наказа невнимание в защитата на гостите в края и изтръгна победата.

Олимпиакос участва в турнира за 20-и път и не крие аамбициите си да прескочи груповата фаза. Марсилия пък се завърна в Шампионската лига за първи път от 2013 година. ОМ си остава единственият френски тим, печелил европейската клубна титла, след като Пари Сен Жермен загуби тазгодишния финал срещу Байерн (Мюнхен)

Двата отбора за последно се бяха изправяли един срещу друг в ШЛ през 2011 година, когато си размениха по една победа на чужд терен с по 1:0. През 1994-а пък марсилци елиминираха гръцкия гранд в Купата на УЕФА (3:0 и 2:1).
В състава на Олимпиакос личеше името на Матийо Валбуена, който се изправи срещу отбора на сърцето си. Нисичкият халф връзваше играта на гръцкия тим, а по двата фланга играеха Йоргос Масурас и Лазар Ранджелович. В предни позиции очаквано започна Юсеф Ел Араби.

Старши треньорът на домакините Педро Мартинш не можеше да използва контузения Педро Родригеш, а прилеченият от Уулвърхамптън Рубен Винагре до последно беше под въпрос, но попадна сред резервите.
Марсилия излезе без един от основните си защитници в лицето на Бубакар Камара, който беше наказан. Триото в атака изглеждаше впечатляващо - Флориан Товен, Дарио Бенедето и Димитри Пайе. Морган Сансон, Папе Гей и Валентен Рожие стартираха в халфовата линия.

Вилаш-Боаш изненадващо пренебрегна привлеченият от Байерн (Мюнхен) Микаел Кюзанс, а на пейката останаха още Кевин Строотман и Валер Жермен.
Бенедето опита да изненада Жозе Са с удар от около 30 метра още в първите минути на двубоя, но прати топката в аут. Не след дълго пресата на гостите отново свърши работа и Товен влезе от фланга към центъра, но ударът му не беше точен.

Олимпиакос постепенно изнесе играта по-далеч от половината си. В 10-ата минута Ян М'Вила стреля, но без да затрудни Стив Манданда. Рафиня също пробва да даде аванс на гърците, а Валбуена изпълни няколко статични положения, но те не създдоха проблеми на защитата на ОМ.
След четвърт час Пайе шутира силно, но беше блокиран от Бухалакис. В 21-ата минута Жозе Са не излезе при едно центриране и това предизвика хаос в наказателното поле на Олимпиакос. Топката стигна до Сансон и той не се поколеба да нанесе удар от над 25 метра, като съвсем малко точност го раздели от откриване на резултата.

Домакините се стремяха да не оставят никакви свободни пространства на Пайе и Товен, което лимитира креативността в играта на Марсилия. В 34-ата минута Пайе все пак отправи изстрел в очертанията на вратата, но той не затрудни Жозе Са. В края на полувремето Олимпиакос рядко атакуваше и сякаш пазеше сили за втората част.
Тя започна с коварен удар на Дарио Бенедето и добра намеса на Жозе Са. Малко след това Йоргос Масурас прати топката във вратата на Манданда, но ситуацията беше преразгледана с ВАР и реферът Даниеле Орсато отмени попадението заради засада.

В следващите минути се създаде усещането, че Марсилия не знае как да измисли нещо в атака, а домакините дебнат за грешка, която да накажат. В 69-ата минута Лазар Ранджелович беше близо до гола, но уцели гредата.
Малко след това Манданда по фантастичен начин попречи на Валбуена да открие резултата. Направените от двамата треньори смени внесоха повече скорост в действията на съперниците. Олимпиакос търпеливо чакаше своя миг и той дойде в първата минута на добавеното време, когато Валбуена беше оставен да центрира, а Ахмед Хасан използва лошото позициониране на защитниците в синьо и опъна мрежата.

Във втория кръг Олимпиакос ще гостува на Порто, а Марсилия ще посрещне на "Велодром" Манчестър Сити.

Юсеф Ел Араби Юсеф Ел Араби11 Димитри Пайе10 Димитри Пайе
Ахмед Хасан Кока Ахмед Хасан Кока9 Luis Henrique Tomaz de Lima11 Luis Henrique Tomaz de Lima
Ахмед Хасан Кокажълт картон Ахмед Хасан Кока
85' Pape Gueye  Pape Gueyeизлиза
Кевин Стротман  Кевин Стротманвлиза
Giorgos Masourasизлиза Giorgos Masouras  84'
Ахмед Хасан Кокавлиза Ахмед Хасан Кока
82' Флориан Товен  Флориан Товенизлиза
Валер Жермен  Валер Жерменвлиза
Lazar Randjelovicизлиза Lazar Randjelovic  78'
Константинос Фортунисвлиза Константинос Фортунис
77' Морган Сансон  Морган Сансонизлиза
Микаел Кюзанс  Микаел Кюзансвлиза
Дарио Бенедето  Дарио Бенедетоизлиза
Luis Henrique Tomaz de Lima  Luis Henrique Tomaz de Limaвлиза
76' Димитри Пайе  Димитри Пайеизлиза
Ахмед Хасан Кока
90'

Добави коментар Коментари (1)

... (Гост) 1 отговор
22 октомври 2020 | 10:51

Направиха Бухалакис на марсилезата... и отидоха да дръпнат по един Масурас... Рейтинг: 1 0

Шампионска Лига

Байерн остави важни играчи в Мюнхен 30 ноември 2020 | 18:09
Зидан: Контузия от стрес на Азар? Не, той е силен 30 ноември 2020 | 19:28
Конте: Да си представим, че сме в Лига Европа 30 ноември 2020 | 16:44
Клоп разясни какво е състоянието на Тиаго и Александър-Арнолд 30 ноември 2020 | 16:26
Аякс очаквано се справи без проблем с Мидтиланд, Краев игра повече (видео) 26 ноември 2020 | 00:09
Локо (Москва) спъна Атлетико в Мадрид (видео) 26 ноември 2020 | 00:19
Начо: Дано Рамос преподпише, много е важен за нас 30 ноември 2020 | 19:01
Играят тези, които са във форма, не правя ротации, обяви Гуардиола 30 ноември 2020 | 13:09
Де Хеа минава прегледи днес, под въпрос за ПСЖ 30 ноември 2020 | 12:16
Реал М без Азар в Украйна, но Бензема е на линия 29 ноември 2020 | 15:18
Мидтиланд все пак ще приеме Ливърпул на своя стадион 27 ноември 2020 | 14:02
Мидтиланд ще приеме Ливърпул в Дортмунд 26 ноември 2020 | 19:23
Сънародник на Диего пресъздаде емблематичен момент от кариерата му 26 ноември 2020 | 17:50
Ето какво е казал Видал на съдията, за да си заслужи червен картон 26 ноември 2020 | 16:47
Видал стана като Златан и Виейра, но едва ли е горд 26 ноември 2020 | 15:33
Марко Розе: Още нищо не е решено 26 ноември 2020 | 11:13