Локо (Москва) не се даде на "червените бикове" (видео) 21 октомври 2020 | 21:47
РБ Залцбург и Локомотив (Москва) не успяха да се победят и завършиха 2:2 в първия мач от Група "А" на Шампионската лига. Двубоят, който се игра пред 3000 зрители, бе доста открит. Гостите поведоха с гол на Едер (19'), но "червените бикове" стигнаха до пълен обрат чрез Доминик Собослай (45') и Златко Янузович (50'). Виталий Лисакович обаче донесе точката на руския тим 1/4 час преди края. По-късно е другият двубой от групата, в който един срещу друг се изправят носителят на трофея Байерн (Мюнехн) и Атлетико Мадрид.

Койта и Дака стартираха в атака за домакините. Доминик Собослай и Енок Мвепу действаха по-крилата,а Окугава и Кристенсен останаха на пейката.

Московчани също излязоха в схема 4-4-2 с Едер и Фьодор Смолов в атака. Поляците Гжегож Криховяк и Мачей Рибус също стартираха, а ветеранът Ведран Чорлука зае мястото си в центъра на защитата. За Луиш остана на скамейката за началото.

Гостите започнаха по-добре. Още в шестата минута Миранчук получи подаване в наказателното поле и стреля ниско към далечната греда, но Станкович реагира добре и спаси. Домакините отговориха с изстрел на Собослай, но тук Гилереме не остана длъжен и също изби.

В 18-ата минута Живоглядов пропусна добра възможност, след като стреля с глава над вратата, но минута след това Локо поведе. Живоглядов отклони с глава центриране от корнер, като изпрати топката назад към Едер, който много добре насочи кълбото към ъгъла - 0:1.

Ред Бул можеше много бързо да изравни. В 23-тата минута Дака излезе очи в очи с Гилерме, но не успя да го преодолее. Домакините все пак наваксаха изоставането си в самия края на първата част, когато Доминик Собослай отправи страхотен изстрел от границата на наказателното поле, след който топката рикошира в напречната греда и влезе във вратата на гостите за 1:1.

РБ Залцбург стигна до пълен обрат в 52-рата минута, когато Златко Янузович стреля по земя от границата на наказателното поле и прати топката до лявата греда. Малко след това Койта пропусна още една възможност за домакините.

1/4 час преди края равенството отново бе възстановено, след като Виталий Лисакович засече с глава на далечната греда центриране на Живоглядов. Топката бе пратена в близкия ъгъл, но Станкович не се намеси добре и въпреки че я докосна, допусна тя да влезе във вратата му.

Noah Okaforвлиза Noah Okafor
80' Даниил Куликов  Даниил Куликовжълт картон
75' Виталий Лисакович  Виталий Лисаковичгол
Mohamed Camaraизлиза Mohamed Camara  73'
Масая Окугававлиза Масая Окугава
69' Едер  Едеризлиза
Зе Луиш  Зе Луишвлиза
Антон Миранчук  Антон Миранчукизлиза
Виталий Лисакович  Виталий Лисаковичвлиза
63' Фьодор Смолов  Фьодор Смоловизлиза
Dominik Szoboszlaiжълт картон Dominik Szoboszlai  41'
19' Едер  Едергол
17 Извършени фалове 16
19'
Едер
Dominik Szoboszlai
45'
Златко Юнузович
50'
75'

Официално: Реал Мадрид без Рамос и Бензема срещу Интер 24 ноември 2020 | 06:44
Гуардиола: Освен Ливърпул, всички играят в глуха защита срещу нас 24 ноември 2020 | 17:25
Каземиро: Седмицата преди мач в ШЛ е напълно различна 24 ноември 2020 | 17:09
Салах може да играе срещу Аталанта 24 ноември 2020 | 15:34
Байерн тренира без няколко играчи 24 ноември 2020 | 15:28
Барселона направи сутрешна тренировка в Киев 24 ноември 2020 | 15:23
Зидан се завръща на един от любимите си стадиони 24 ноември 2020 | 11:55
Лопетеги няма лоши спомени при завръщането си в Краснодар 23 ноември 2020 | 21:10
Индзаги: Предстои ни изпитание срещу силен отбор 23 ноември 2020 | 19:48
Тухел: Целият отбор страда, когато Мбапе и Неймар не вкарват 23 ноември 2020 | 18:22
Санчо е свеж и ще се завърне за мача в ШЛ 23 ноември 2020 | 17:20