Ман Сити проспа едно полувреме, но след това всичко си дойде на мястото (видео) 21 октомври 2020 | 23:56
Манчестър Сити стартира успешно новия сезон в Шампионската лига, след като победи с 3:1 у дома Порто в двубой от Група С. Тимът на Джосеп Гуардиола, който и тази година тръгва с големи амбиции в турнира, изигра слабо за стандартите си първо полувреме, което завърши при резултат 1:1 след гол на Луис Диас (14') и попадение от дузпа на Серхио Агуеро (20'). След почивката обаче "гражданите" заиграха далеч по-добре и заслужено стигнаха до успеха след голове на Илкай Гюндоган (65') и Феран Торес (73').

Джосеп Гуардиола бе направил две промени в сравнение с мача с Арсенал. Ерик Гарсия замени Нейтън Аке в центъра на зашитата, а Гюндоган започна на мястото на Фил Фодън. Серхио Агуеро излезе като титуляр във втори пореден мач.

Фабио Вейра и Маланг Сар започнаха за Порто, като за десния бек това бе дебют. Привлечените под наем съответно от Ливърпул и Уест Хам - Марко Груич и Фелипе Андерсон, останаха на пейката за началото.

Гостите рядко имаха шанс да играят с топката в първите минути, но именно Порто поведе в резултата. В 14-ата Урибе пресече едно подаване малко след централната зона, след което намери Луис Диас, който направи страхотен рейд от около 40 метра, преодоля Гарсия и Кансело и стреля много прецизно в далечния ъгъл за 0:1.

Само три минути след това обаче се стигна до дузпа в полза на Сити. Гюндоган проби в наказателното поле и стреля, а топката срещна гредата. Впоследствие Пепе изблъска Стърлинг, който се опита да направи добавка, и главният рефер посочи бялата точка. След това обаче ВАР отдели дълго време, за да прегледа дали Гюндоган не извършва нарушение срещу вратаря на гостите. Такова изглеждаше, че има, но в крайна сметка то не бе отсъдено и дузпата остана. Агуеро изпълни и въпреки че Маркесин бе близо до това да спаси, топката се озова във врата му за 1:1.

Веднага след това Порто можеше да си върне преднината. Пресата на гостите даде резултат и Едерсон сгреши с подаването, предоставяйки топката на Оливейра. Последният обаче стреля над вратата.

Сити не успя да надгради над своя гол, а минута преди края "гражданите" отново бяха близо до това да допуснат ново попадение, но Уокър изчисти от голлинията, след като центриране на Марега рикошира в Диас и се насочи към вратата на Едерсон.

Сити започна значително по-добре втората част. Един изстрел на Гюндоган бе блокиран, а удар с глава на Родри премина встрани. В 65-ата минута обаче Гюндоган изведе домакините напред след много добре изпълнен пряк свободен удар от 22 метра.

В 73-тата минута Сити реши всичко в своя полза с трети гол. Изработиха го две от резервите на Гуардиола в този мач - Фил Фодън и Феран Торес. Първо испанецът подаде към Фодън отляво, след което талантливият англичанин му върна. Пепе опита да се намеси, но Торес го финтира елегантно и стреля много добре в горния десен ъгъл.

До края гредата лиши домакините от четвърти гол след изстрел на Родри.

Фернандиньовлиза Фернандиньо
84' Пепе  Пепежълт картон
80' Маланг Сар  Маланг Саризлиза
Evanilson  Evanilsonвлиза
77' Zaidu Sanusi  Zaidu Sanusiизлиза
Илкай Гюндогангол Илкай Гюндоган  65'
55' Луис Диас  Луис Диасизлиза
Wilson Manafa  Wilson Manafaвлиза
Жоао Канселожълт картон Жоао Кансело  36'
Бернардо Силважълт картон Бернардо Силва  34'
Кайл Уокържълт картон Кайл Уокър  28'
Серхио Агуеродузпа Серхио Агуеро  20'
14' Луис Диас  Луис Диасгол
15 Извършени фалове 4
14'
Луис Диас
Серхио Агуеро
20'
Илкай Гюндоган
65'
Феран Торес
73'

Добави коментар Коментари (4)

ГЕНЕТИЧНОТО НЕДОРАЗУМЕНИЕ (Гост) 4 отговор
22 октомври 2020 | 09:10

ДОБРЕ ЧЕ НЕ ПАДНАХА ЧЕ ТОЯ ПЛЕШИВИЯ ЛЬОХМАН ЩЕШЕ ДА РЕВЕ ЧЕ ИСКА 300 МИЛИОНА ИНЖЕКЦИЯ ЗА ЗАЩИТНИЦИ ВЕ Рейтинг: 1 4

PSG (Гост) 3 отговор
22 октомври 2020 | 08:21

Грандовете шахтьор и аталанта. С редица значими трофеи и все полу или четвъртфиналисти в шл. Само да те светна, че миналия сезон шахтьор падна 5/6-0 от интер. Аталанта пък в периода си в шл миналата година едвам си излязоха от групите. Рейтинг: 0 2

фбр (Гост)
22 октомври 2020 | 14:19

Аталанта ''едвам'''излязоха от групата и ''едвам'' стигнаха 1/4 финал, който загубиха в добавеното време от финалиста ПСЖ. Като казваш ''подкупи'', знаеш ли кой президент, на кой отбор, е разследван в момента за подкуп на служители от ФИФА?....Насър Ал-Хелайфи - президент на ПСЖ Рейтинг: 0 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

mda (Гост) 2 отговор
22 октомври 2020 | 00:54

Сити все пак са от същото наркоманско градче като манафите. Трябва и на тях да се пуска фандък. Така до осмина или четвъртфиналите... Рейтинг: 2 6

хмх (Гост) 1 отговор
22 октомври 2020 | 00:25

Фен съм на Пеп и Сити, но съдията днес закла Порто. Неотсъдено нарушение при първия гол срещу вратаря на Порто, последван от несъществуваща дузпа срещу Стърлинг и измислен фал на дъгата на наказателното при положението за втория гол на Сити. Рейтинг: 12 4

PSG (Гост)
22 октомври 2020 | 00:34

Е какво очакваш. Един път сити не са били в група на смъртта, платиха си да не ги извадят от шл. То сляп да си, ще видиш кой подкупва уефа. Рейтинг: 6 3

омг (Гост)
22 октомври 2020 | 01:51

Ква ''група на смъртта'' ве, гащник? Миналия сезон бяха с Аталанта и Шахтьор, които профани като тебе си мислят, че са отбори аутсайдери. Рейтинг: 3 2

да (Гост)
22 октомври 2020 | 01:19

Хаха, срещу Стърлинг имаше нарушение. Не виждаш ли, че Пепе го настъпва с левия крак? Ще ти извади очите! При фаула срещу Гюндоган, посягането е отзад, а това е НАРУШЕНИЕ. Коментатора на репортажа за малко да се разплаче, че Сити са победили. Рейтинг: 5 3

Livo (Гост)
22 октомври 2020 | 09:49

Как несъществуваща дузпа бе Пепе с 2 метра засилка му скочи върху пръстите на крака. Рейтинг: 1 1

mda (Гост)
22 октомври 2020 | 11:55

поредната симулация на Стърлинг... Само некви дебили и слепци виждат дузпа тука Рейтинг: 0 0

Шампионска Лига

Байерн остави важни играчи в Мюнхен 30 ноември 2020 | 18:09
Зидан: Контузия от стрес на Азар? Не, той е силен 30 ноември 2020 | 19:28
Конте: Да си представим, че сме в Лига Европа 30 ноември 2020 | 16:44
Клоп разясни какво е състоянието на Тиаго и Александър-Арнолд 30 ноември 2020 | 16:26
Аякс очаквано се справи без проблем с Мидтиланд, Краев игра повече (видео) 26 ноември 2020 | 00:09
Локо (Москва) спъна Атлетико в Мадрид (видео) 26 ноември 2020 | 00:19
Начо: Дано Рамос преподпише, много е важен за нас 30 ноември 2020 | 19:01
Играят тези, които са във форма, не правя ротации, обяви Гуардиола 30 ноември 2020 | 13:09
Де Хеа минава прегледи днес, под въпрос за ПСЖ 30 ноември 2020 | 12:16
Реал М без Азар в Украйна, но Бензема е на линия 29 ноември 2020 | 15:18
Мидтиланд все пак ще приеме Ливърпул на своя стадион 27 ноември 2020 | 14:02
Мидтиланд ще приеме Ливърпул в Дортмунд 26 ноември 2020 | 19:23
Сънародник на Диего пресъздаде емблематичен момент от кариерата му 26 ноември 2020 | 17:50
Ето какво е казал Видал на съдията, за да си заслужи червен картон 26 ноември 2020 | 16:47
Видал стана като Златан и Виейра, но едва ли е горд 26 ноември 2020 | 15:33
Марко Розе: Още нищо не е решено 26 ноември 2020 | 11:13