Астън Вила си намери майстора (видео) 23 октомври 2020 | 23:55
Сензационното начало на сезона за Астън Вила и четирите поредни победи накараха феновете на клуба от Бирмингам да мечтаят, но днес съставът на Дийн Смит беше свален на земята от Лийдс. С хеттрик на Патрик Бамфорд новакът в Премиър лийг постигна впечатляващ успех с 3:0 на "Вила Парк" и вече е трети в класирането, изпреварвайки по голва разлика шампиона Ливърпул.

Лийдс демонстрира най-доброто от стила на Марсело Биелса - безмилостна преса, много движение и постоянни атаки. Гостите бяха по-добрият отбор през цялото време, но не успяха да поведат преди почивката. След нея обаче таранът Бамфорд се развихри и вкара три гола за 19 минути. Това е втори хеттрик в кариерата на 27-годишния футболист, а първият беше с екипа на Мидълзбро срещу сегашния му тим.
През първото полувреме и Вила имаше своите шансове. Удар на Джак Грийлиш в 27-ата минута беше блокиран от защитник на Лийдс, а Оли Уоткинс не нанесе достатъчно качествен изстрел от удобна позиция. Пред другата врата пропуски направиха Родриго и Бамфорд.

В 55-ата минута гостите организираха перфектна атака по левия фланг и Родриго нанесе силен удар, избит от Емилиано Мартинес. Пръв до топката стигна Бамфорд и откри резултата. В 67-ата минута нападателят на Лийдс получи пас от Матеуш Клих и с много прецизен удар под гредата удвои аванса на отбора си.
След този гол стана ясно, че Астън Вила ще загуби мача. Домакините действаха твърде разпиляно и можеха да понесат още по-тежка загуба. В 74-ата минута Елдер Коща комбинира с Бамфорд, той намери позиция за удар между четирима съперникови играчи и оформи хеттрика си.

В края Уоткинс можеше да вкара почетен гол за Вила, но стреля покрай гредата. Бирмингамци остават втори в класирането с 12 точки, а начело е Евертън с 13, но и мач по-малко.

Пабло Ернандес19 Пабло Ернандес
90' Матеуш Клич  Матеуш Кличжълт картон
83' Елдер Коща  Елдер Кощаизлиза
Raphinha  Raphinhaвлиза
79' Родриго  Родригоизлиза
Пабло Ернандес  Пабло Ернандесвлиза
74' Патрик Бамфорд  Патрик Бамфордгол
Джак Грийлишжълт картон Джак Грийлиш  69'
67' Патрик Бамфорд  Патрик Бамфордгол
Махмуд Хасан-Трезегеизлиза Махмуд Хасан-Трезеге  66'
Бертран Траоревлиза Бертран Траоре
55' Патрик Бамфорд  Патрик Бамфордгол
Тайрън Мингсжълт картон Тайрън Мингс  53'
21' Pascal Struijk  Pascal Struijkизлиза
Jamie Shackleton  Jamie Shackletonвлиза
10' Pascal Struijk  Pascal Struijkжълт картон
0
55'
Патрик Бамфорд
67'
74'

Добави коментар Коментари (15)

BulgarianWhitePeacocks (Гост) 15 отговор
24 октомври 2020 | 16:01

Супер мач направихме, тези симуланти от Вила гледаха мача от близо !!! Рейтинг: 7 0

Бай Онзи (Гост) 14 отговор
24 октомври 2020 | 13:45

Евала на Лийдс , фен на Ливърпул съм. Този сезон ще е интересно : Рейтинг: 8 0

.,., (Гост) 13 отговор
24 октомври 2020 | 11:20

Равностоен мач,в който защитата на Вила беше трагична.Два пъти оставят голамайстора на Лийдс да си развява коня пред вратата по 20 сек.Еми баце,това във футбола се наказва. Рейтинг: 4 0

Lulu (Гост) 12 отговор
24 октомври 2020 | 11:09

А добро утро ВШ! Вие какво си мислехте? Рейтинг: 6 0

Хахаха (Гост) 11 отговор
24 октомври 2020 | 10:19

Пул.ските от.репки пак си мислят че всичко се върти около тях но тази година такъв рев ги чака че им е бедна фантазията Рейтинг: 6 10

Lulu (Гост)
24 октомври 2020 | 11:24

Мухъл, то си личи около коо се върти света, щом тук споменаваш отбор, който не участва в мача!! С други думи пълниш коментарите в статиите за други отбори с мисли за Ливърпул. Следователно не могат да ти излязат от главата. Само не ми е ясно 2:7 - 0:3 ......4:3 ....как се връзва? Рейтинг: 6 3

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Хахахаа (Гост) 10 отговор
24 октомври 2020 | 10:10

Балона се спука... Рейтинг: 10 1

Крис (Гост) 9 отговор
24 октомври 2020 | 09:50

Биелса добре ги е научил. Личи си, че отдавна е треньор там и без особен потенциал играят страшен футбол, масиран и в двете фази. Преса, натискане по крилата, модерна работа. Много симпатичен отбор. Дано финишират в топ 10. Рейтинг: 30 0

1 (Гост) 8 отговор
24 октомври 2020 | 09:40

Лийдс бие Вила, Вила бие Пуул, Пуул бие Лийдс. Голямо менкане, хе хе.... Рейтинг: 9 0

Лудия (Гост) 7 отговор
24 октомври 2020 | 09:36

Леле тия Лийдс какъв футбол играят! Кефя им се максимално, а Лудия е един от най-добрите треньори в света. Рейтинг: 35 1

... (Гост) 6 отговор
24 октомври 2020 | 06:35

Дете,на татко Карло,само обувките можеш да лъскаш. Рейтинг: 3 8

Вкаранга (Гост) 5 отговор
24 октомври 2020 | 01:20

Лудия кърти! Лийдс играят страхотен футбол, а Биелса май така ги юрка, че тия при 3:0 играеха все едно падат с толкова. Не симпатизирам на Лийдс, но се радвам, че такъв традиционен клуб се върна в ПЛ. Чакам с нетърпение завръщането на още Нотингам, Дарби Каунти и Шефийлд Уенздей! Рейтинг: 57 0

Юве (Гост)
24 октомври 2020 | 09:20

Като цяло не съм фен на англ,футбол,но Лиидс ми оставиха приятни впечатления с играта си при Мартин О Нийл когато играеха Видука,Алан Смит,Х.Кюел и др.и мачовете в ШЛ с Барса.Много се радвам,че се върнаха най накрая във висшата лига и то за момента се представят достойно за новак Рейтинг: 15 0

LUFC (Гост)
25 октомври 2020 | 11:40

Лека корекция, не сме играли под ръкводството на Мартин О' Нийл, бъркаш го с Дейвид О' Лиъри, бяха златни времена! Рейтинг: 3 0

Един там (Гост) 4 отговор
24 октомври 2020 | 00:10

Браво, Лийдс! Страхотна победа над противник, който този сезон се представя отлично. Жалко, че предният кръг загубихме от Уувърхямптън. Класирането сега щеше да е друго, но уви. Следващият кръг ни предстои тежък двубой с Лестър Рейтинг: 50 1

cha (Гост) 3 отговор
24 октомври 2020 | 00:08

пул щели да станат шампиони .шампиони по бране на дренки ще са!!! Рейтинг: 16 26

24 октомври 2020 | 00:01

тия и те щяха шампиони да стават с това 7:2 жалко, че ще отпаднат а ако останат 16, 17 място за разлика от другите шампиони Евъртън които ще са отново в челната петнайсетица. Нямам търпение да им видя жалките лица след като Пул отново спечелят поредна титла. Най вече искам да видя оня смешник Анчелоти дето е същия абонат на Пул като отбора от дърводелци който води. Веднъж Пипо я добута 2007 типичнnо с 12 метрова засада да може и татко карло да каж, че я спечели ама 2005 така го клатихме както от години друсаме Евъртън. Рейтинг: 18 32

123 (Гост)

Те и при 20 отбора пак са сигурен изпадащ ! Миналата година им се размина накрая,но тази няма ще се запознаят с чемпиъншип отново ! Рейтинг: 8 5

Пич (Гост)
24 октомври 2020 | 00:03

Неграмотен! Рейтинг: 4 2

Carlo (Гост)
24 октомври 2020 | 02:32

Всъщност "оня смешник Анчелоти", който е абонат на Пул, има 7 победи и 5 загуби срещу Пул Рейтинг: 15 7

Bbb (Гост)
24 октомври 2020 | 00:51

Колко сте прости верно... хаха е такива паляци ми оправят вечерите. Вила няма да са в топ 6, но ще са далеч от изпадане. И Лийдс и Вила ще са близко в крайното класиране. Виланите нямаха ден, иначе са два напълно равностойни отбора. А относно Евертън, с тази игра, ритъм, треньор и футболисти, както и финансовата мощ, ще са този сезон един от топ претендентите за топ 4 Рейтинг: 14 5

Англия

За първи път от 266 дни: над 10 000 гледаха на живо футбол в Англия 03 декември 2020 | 17:00
Рашфорд под въпрос за гостуването на Ман Юнайтед на Уест Хам 03 декември 2020 | 17:11
Вайналдум: В момента практически не тренираме 03 декември 2020 | 13:26
Груби грешки и 3:3 между ЛАСК и Тотнъм 03 декември 2020 | 21:52
Хименес се възстановява бързо и може да бъде изписан през следващата седмица 03 декември 2020 | 12:05
Артета очаква много труден трансферен прозорец за Арсенал 03 декември 2020 | 11:06
Висшата лига подпомага клубовете от долните дивизии с 250 млн. паунда 03 декември 2020 | 15:56
Артета: Ще бъде странно да играем отново пред фенове 03 декември 2020 | 13:38
Тотнъм може да вземе Шкриняр, ако предложи 45 милиона 03 декември 2020 | 13:03
Лампард: Оливие Жиру е пример за младите в Челси 03 декември 2020 | 10:50
Солскяер: Разочароващо е, че не успяхме да се класираме, но съдбата ни остава в наши ръце 03 декември 2020 | 10:20
Солскяер призна, че може би е трябвало да замени Фред на почивката 03 декември 2020 | 09:43
Оливие Жиру влезе в историята на Челси 03 декември 2020 | 05:17
Бразилска магия пречупи Ман Юнайтед (видео) 02 декември 2020 | 23:54
Жиру изригна с 4 гола, Челси разкъса Севиля (видео) 02 декември 2020 | 23:51
Микел Артета: Не вкарваме в най-важните моменти 02 декември 2020 | 18:23