Заха не остави шанс на Фулъм (видео) 24 октомври 2020 | 19:01
Кристъл Палас излезе на пето място във временното класиране на Премиър лийг, след като победи с 2:1 като гост Фулъм в лондонското дерби от шестия кръг на английския шампионат. Жайро Ридевалд (8') и Уилфред Заха (64') се разписаха за "орлите", а Том Кеърни вкара гола за "котиджърс", но това попадение дойде твърде късно за домакините, които остават на дъното на класирането.

Скот Паркър бе направил само една промяна в сравнение с мача с Шефилд Юнайтед - Марио Лемина стартира вместо Иван Кавалейро. Бившият играч на Ливърпул Натаниел Клайн направи повторен дебют за Кристъл Палас. Предишният мач на десния бек с екипа на "орлите" бе през 2012 година. Скот Дан замени контузения Гари Кейхил, а капитанът Лука Миловойевич започна в халфовата линия вместо Джеймс Макартър

Фулъм започна по-добре на "Крейвън Котидж", но Кристъл Палас бе отборът, който откри резултата. В осмата минута Ареола изби удар на Заха, но отбраната на Фулъм след това не успя да изчисти топката. Мичъл намери отново Заха, който по страхотен начин пусна в наказателното поле към Жайро Ридевалд. Последният завърши хладнокръвно отблизо.

В 25-ата минута Фулъм можеше да изравни, но удар на Луукман, който засече центриране на Робинсън отляво, срещна гредата. Няколко минути след това Батшуай прати топката във вратата на Ареола за втори път, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Фулъм владееше топката двойно повече през първата част, но голямата разлика бе Уилфред Заха, който правеше атаките на Палас много по-остри.

В началото на второто полувреме Фулъм опита да се върне в мача, но вместо това домакините получиха нов гол след добра контраатака на "орлите". Таунзенд намери Bатшуай отдясно, след което белгиецът центрира по земя към далечната греда, където Заха засече отблизо - 0:2. Звездата на Палас удари коляното си в страничния стълб и видимо изпитваше болки, но след като получи лекарска помощ, остана на терена.

Две минути преди края Фулъм остана с човек по-малко, след като с помощта на ВАР Греъм Скот показа червен картон на резервата Камара, който игра само 23 минути.

В добавеното време Заха отбеляза новo попадение, което бе отменено заради тънка засада. В 95-ата минута Том Кеърни все пак върна един гол след много хубав изстрел от 25 метра. Това обаче не бе достатъчно за "котиджърс".

Ола Аина Ола Аина34 Натаниел Клайн17 Натаниел Клайн
Oluwatosin 'Tosin' Adarabioyo Oluwatosin 'Tosin' Adarabioyo16 Шейку Куяте8 Шейку Куяте
Абубакар Камарачервен картон Абубакар Камара  88'
85' Жайро Ридевалд  Жайро Ридевалдизлиза
Мамаду Сако  Мамаду Саковлиза
Марио Леминаизлиза Марио Лемина  79'
Харисън Рийдвлиза Харисън Рийд
76' Джефри Шлуп  Джефри Шлупизлиза
Eberechi Eze  Eberechi Ezeвлиза
Рубен Лофтъс-Чийкизлиза Рубен Лофтъс-Чийк  74'
Боби Рийдвлиза Боби Рийд
72' Натаниел Клайн  Натаниел Клайнизлиза
Патрик ван Аанхолт  Патрик ван Аанхолтвлиза
Андре Ангисаизлиза Андре Ангиса  66'
Абубакар Камаравлиза Абубакар Камара
64' Уилфред Заха  Уилфред Захагол
8' Жайро Ридевалд  Жайро Ридевалдгол
0
8'
Жайро Ридевалд
64'
Уилфред Заха
Том Киърни
90'

Добави коментар Коментари (1)

SS-овец (Гост) 1 отговор
25 октомври 2020 | 00:38

Махти,то само маймуни има в Кристъл Палас... Рейтинг: 3 0

Тва е положението (Гост)
25 октомври 2020 | 17:42

В съвременния футбол се ползват играчи, които да носят победи, без да се гледа расата и религията. Кралят на футбола Пеле също е черен. Добре дошъл на планетата Земя. Рейтинг: 0 0

Англия

Уудуърд: Видяхме много върхове с Оле, ще продължим да го подкрепяме всяко лято 04 декември 2020 | 09:49
Артета и Клоп набелязали халф на Брайтън 04 декември 2020 | 10:57
Дани Ингс поднови тренировки, възможно е да играе още в понеделник 04 декември 2020 | 12:21
Груби грешки и 3:3 между ЛАСК и Тотнъм (видео) 03 декември 2020 | 21:52
Союнджу е получил усложнение на контузията си в мача на Лестър срещу Зоря 04 декември 2020 | 10:28
Саутхaмптън поднови договора на Ян Беднарек 04 декември 2020 | 11:46
Моуриньо: Срещу отбори като ЛАСК и Лудогорец някои играчи не се чувстват на място 04 декември 2020 | 02:54
Лестър допусна нова загуба (видео) 03 декември 2020 | 22:16
Рашфорд под въпрос за гостуването на Ман Юнайтед на Уест Хам 03 декември 2020 | 17:11
За първи път от 266 дни: над 10 000 гледаха на живо футбол в Англия 03 декември 2020 | 17:00
Висшата лига подпомага клубовете от долните дивизии с 250 млн. паунда 03 декември 2020 | 15:56
Артета: Ще бъде странно да играем отново пред фенове 03 декември 2020 | 13:38
Вайналдум: В момента практически не тренираме 03 декември 2020 | 13:26
Тотнъм може да вземе Шкриняр, ако предложи 45 милиона 03 декември 2020 | 13:03
Хименес се възстановява бързо и може да бъде изписан през следващата седмица 03 декември 2020 | 12:05
Артета очаква много труден трансферен прозорец за Арсенал 03 декември 2020 | 11:06