Аякс пренаписа рекордите след победа с 13 гола (видео) 24 октомври 2020 | 19:25
Аякс постигна най-голямата победа в историята на Ередивизи. Грандът от Амстердам спечели с удивителното 13:0 гостуването си на Венло в мач от шестия кръг на първенството.

Аякс за първи път в историята си вкарва 13 гола в мач от местния шампионат. Предишният рекорд бе успех с 12:1 срещу Витес, постигнат през май 1972.

Тимът на Ерик Тен Хаг водеше "само" с 4 гола на почивката, след като Екеленкамп, Траоре на два пъти и Тадич се разписаха. В 52-ата минута червен картон получи защитникът на домакините Кристиан Кум и след това Аякс се развихри.

Гостите отбелязаха нови девет попадения. След голове на Траоре, Антони, Екеленкамп и Дейли Блинд резултатът бе 0:8 преди да е изминал един час игра. Ласина Траоре вкара още един гол в 65-ата минута, а влезлият като резерва Хунтелаар добави две попадения. Лисандро Мартинес, който също се появи от пейката, и отново Траоре, за когото това бе пети гол в мача, се разписаха, за да се стигне до невероятния резултат.

Ласина Траоре стана първият футболист с пет попадения в един мач от Ередивизи от 1985 г., когато Марко ван Бастен отбеляза 6 попадения в една среща.
Danny Post Danny Post6 Ryan Gravenberch8 Ryan Gravenberch
Evert Linthorst Evert Linthorst21 Antony Matheus dos Santos39 Antony Matheus dos Santos
Yahcuroo Roemer Yahcuroo Roemer19 Куинси Промес11 Куинси Промес
87' Lassina Traore  Lassina Traoreгол
Янис Якумакисизлиза Янис Якумакис  79'
Wassim Essanoussiвлиза Wassim Essanoussi
78' Lisandro Martinez  Lisandro Martinezгол
76' Клаас-Ян Хунтелаар  Клаас-Ян Хунтелааргол
74' Клаас-Ян Хунтелаар  Клаас-Ян Хунтелаардузпа
70' Antony Matheus dos Santos  Antony Matheus dos Santosизлиза
Stan van Djickвлиза Stan van Djick
65' Lassina Traore  Lassina Traoreгол
59' Дейли Блинд  Дейли Блиндгол
57' Jurgen Ekkelenkamp  Jurgen Ekkelenkampгол
Torino Hunteизлиза Torino Hunte  55' Antony Matheus dos Santos  Antony Matheus dos Santosгол
Roy Gelmiвлиза Roy Gelmi
54' Lassina Traore  Lassina Traoreгол
Кристиан Кумчервен картон Кристиан Кум  52'
Зинедин Машахизлиза Зинедин Машах  46' Душан Тадич  Душан Тадичизлиза
Simon Janssenвлиза Simon Janssen  Куинси Промес  Куинси Промесвлиза
Danny Postизлиза Danny Post  Николас Таляфико  Николас Таляфикоизлиза
Yahcuroo Roemerвлиза Yahcuroo Roemer  Lisandro Martinez  Lisandro Martinezвлиза
44' Душан Тадич  Душан Тадичгол
32' Lassina Traore  Lassina Traoreгол
Danny Postжълт картон Danny Post  18'
17' Lassina Traore  Lassina Traoreгол
12' Jurgen Ekkelenkamp  Jurgen Ekkelenkampгол
0
12'
Jurgen Ekkelenkamp
17'
Lassina Traore
32'
44'
Душан Тадич
54'
55'
Antony Matheus dos Santos
57'
59'
Дейли Блинд
65'
74'
Клаас-Ян Хунтелаар
76'
78'
Lisandro Martinez

Добави коментар Коментари (22)

messi (Гост) 22 отговор
25 октомври 2020 | 09:56

аякс са най жалкия одбор на балканите закво се напъват като очевидно ше бият бати смешниците комплексари Рейтинг: 1 23

Ваньо (Гост)
27 октомври 2020 | 19:31

Нямаш вина, че страдаш от олигофрения, но това не означава, че не трябва да се лекуваш! Рейтинг: 0 0

й (Гост)
26 октомври 2020 | 07:58

На балканите ? хахахха Рейтинг: 2 0

NN (Гост) 21 отговор
25 октомври 2020 | 09:37

Бъркате понятието чест. Чест е да играеш винаги до край, особено в първенството. Ами ако Аякс бие само с три на нула и накрая Венло се спаси с голова разлика?? Това ще е много НЕЧЕСТНО спрямо всички останали в първенството. Арогантност ще е спреш да играеш. Рейтинг: 22 0

25 октомври 2020 | 09:52

защото си паляк и нико не му пука за жалкото ти мнение. 13-0 хаха ае спъвай смешник с жалко съчувствие Рейтинг: 10 6

24 октомври 2020 | 23:19

два три нормални гола и останалото бяха някакви грозотии нелепи Но те и другия отбор, като е загубил мотивация и дух така става Ако повторят същия мач, сигурно Аякс ще бие с 2:0 Рейтинг: 6 6

Как не ви е срам? (Гост) 11 отговор
24 октомври 2020 | 23:02

Как не ви е срам да пишете такива комвнтари? Баси тъпия български манталитет! АЯКС им бил виновен, че другите слаби? Андрешковци, че и за морал пишат. Жалкари! Рейтинг: 17 17

tup si batko (Гост)
24 октомври 2020 | 23:24

викаш дай да бият с 80 на нула, барем пишките им пораснат с 2 санта от това. личи си че си олигофрен Рейтинг: 13 10

Как не ви е срам? (Гост)
24 октомври 2020 | 23:35

Ще бият с колкото могат и колкото другите съумеят да се пазят! Само в България когато някой не му се работи са му виновни останалите, които работят! Тъпанарски манталитет! Рейтинг: 30 11

Футбол (Гост) 10 отговор
24 октомври 2020 | 21:54

Българския футбол за нищо не става но националния отбор на България още не губил с 0-13 Англия ни вкара само 6 Рейтинг: 9 4

Винаги може и по-зле... (Гост)
25 октомври 2020 | 06:14

Точно с такъв резултат е най-голямата загуба на националния ни отбор. Рейтинг: 12 1

Да (Гост) 9 отговор
24 октомври 2020 | 21:40

Да Байерн е прав. Спирането да играеш и така нареченото пожалване на съперника отказа да вкарваш голове е равносилно на манипулиране на резултата което е равно на черно тото точка! Никой не им е виновен на другите, че са пълнеж. Рейтинг: 15 15

Байерн (Гост) 8 отговор
24 октомври 2020 | 21:35

Какво да напишат мишкарски фенове на мишкарски отбори. Чест бла бла няма чест моите момчета тази дума е измислена дума , за загубеняци. Ако могат и с 20 трябва да бият. Кой им е виновен на другите, че не могат да играят? какъв чеп търсят в елита като са слабаци? Точно така трябва да се играе до край, за максимален резултар без милост. Милоста при мама и при тате. Съперника сам се унижава като сам не може да се защити, а не ти че го мачкаш. Ние когато можем мачкаме колкото можем и за това се гордея с Байерн. Само смотаняците спират да играят при определен резултат. На Аякс може и да не им трябва мн голова разлика, ама в края тая голова разлика може да изхвърли тези бездарници допуснали 13 гола , за смекта на някой друг. Ако спреш да играеш и да вкарваш умишлено , за мен това е манипулиране на резултат и е подсадимо! Рейтинг: 24 21

AFCA (Гост)
24 октомври 2020 | 22:23

Напълно съгласен, а и Байерн са най-точния пример за бесмилостност. Затова са и толкова уважаван отбор то си им е и в националната индентичност. Рейтинг: 13 4

oshte edin oligofren (Гост)
24 октомври 2020 | 23:27

пОдсадимо ли е,тъпчо? чест било измислена дума,мухльо седи си пред компа и тъпчи кюфтета щото явно мисленето ти куца Рейтинг: 9 1

Байерн (Гост)
24 октомври 2020 | 23:44

Да чест е измиселна дума от жалките човеци няма такова понятие в природата. Хищника винаги атакува най-слабото и лесно животно! На война като идеш също няма правила важно е родината ти да бие как няма значение, да питаме картагенците за честта? чакай те изчезнаха щото Рим който няма чест ги изрина от лицето на земята, нямаха чест ама света беше техен хилядолетия. Натикай си измисленото понятие чест там където слънце не огрява. Значение има само успеха в тоя живот, който не му стиска да направи всичко за него да си стои лузър скрит зад фалша и илюзията наречение чест и морал хахах измислени думи и понятия за загубеняци, за да има с какво да оправдят липсата си на мощ и качества. хаха Рейтинг: 5 9

man un (Гост)
24 октомври 2020 | 23:46

Сади сметка и я пий Рейтинг: 2 3

Oligofren (Гост)
25 октомври 2020 | 00:25

само пълен мухльо който не се е събличал по физическо и единствения му контакт със спорт е да пусне телевизора може да напише такива простотии.думата чест е част от спорта и манталитета на победителите,но както казах наблягай на кюфтетата Рейтинг: 10 3

съд (Гост)
25 октомври 2020 | 00:33

Всичко ок, но самите Байерн наказват, само когато трябва.Твоите изхвърляния не са присъщи на този голям клуб.Не се подвеждай по коментарите, а имай самочувствие на истински привърженик на баварците.Байерн може и да ги броят за арогантни, но винаги са уважавали съперника.Твоето е тъпа фенщина, недостойна за привърженик на един от най-великите клубове в света.Поздрави! Рейтинг: 5 1

Вижоще

Европейски футбол

Кавани успя да се забърка в скандал малко след звездното си представяне, рискува три мача наказание 30 ноември 2020 | 09:45
Раул Хименес е със счупен череп, претърпял е операция 30 ноември 2020 | 11:27
Лампард: Не ни достигна малко магия 30 ноември 2020 | 10:26
Моуриньо: Тотнъм е пони в надбягването с големите коне в Премиър лийг 30 ноември 2020 | 10:18
Арсенал с най-слаб старт от 39 години 30 ноември 2020 | 02:49
Неймар подобри постижение на Ибрахимович 29 ноември 2020 | 05:21
Де Хеа минава прегледи днес, под въпрос за ПСЖ 30 ноември 2020 | 12:16
Артета не е притеснен за поста си 30 ноември 2020 | 11:36
Слуцкий подложи крак на любимия си ЦСКА М (видео) 30 ноември 2020 | 05:39
Уфа разгроми друг от аутсайдерите (видео) 30 ноември 2020 | 05:08
Урал повали Сочи с късен гол (видео) 30 ноември 2020 | 04:41
Спартак (М) настигна Зенит и ЦСКА (видео) 30 ноември 2020 | 04:06