ЦСКА 1948 разнищи Славия и се намърда в топ 3, Камбуров все по-близо до рекорда (видео+галерия) 25 октомври 2020 | 14:15
ЦСКА 1948 разгроми Славия с 5:1 и поне временно намери място в топ 3 на efbet Лига. "Червените" изиграха силен мач, като победата за футболистите на Красимир Балъков можеше да бъде и по-изразителна. Мартин Камбуров се отчете с две попадения във вратата на Георги Петков и вече е само на девет от рекорда на легендарния Петър Жеков. Два гола вкара и резервата Ангел Бастунов, а плеймейкърът Васил Шопов промуши веднъж "бялата" врата. За Славия се разписа Емил Стоев в началото на второто полувреме. Двата отбора пробваха да върнат зрителите 25-30 години назад във времето: на терена в целия двубой (титулярни състави и смени) имаше само един чужденец – Филип Антовски от Северна Македония, който има и български паспорт.

В четвъртата минута "червените" пропиляха две положения в рамките на няколко секунди. Първо Гошо Петков отби силен удар на Марио Топузов, а след това играещата легенда на Славия парира добавката на Камбуров.
В осмата минута капитанът на "белите" Димитър Рангелов пробва да застраши рамката на Даниел Наумов, но 22-годишният вратар нямаше проблеми и улови удара по тревата. В 19-ата минута Топузов направи добър рейд отдясно и намери Андон Гущеров на добра позиция пред вратарското поле. Изстрелът на нападателя на ЦСКА 1948 обаче беше блокиран от защитник.
В 33-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Камбуров посрещна центриране от конер между трима в бяло и с глава прониза близкия ъгъл на Петков – 1:0 за ЦСКА 1948.

В 40-ата минута Славия докосна изравняването. Рангелов слаломира към наказателното поле на "червените", след което стреля, но топката се отклони в страничната греда.
В 42-ата минута Шопов матира Петков с удар отляво. Плеймейкърът на ЦСКА 1948 намери близкия ъгъл на вратата след разбъркване в наказателното поле на "белите" - 2:0 за "червените". Така първата част приключи при аванс от два гола за тима на Красимир Балъков. След почивката Славия натисна своя противник и това доведе до намаляване на резултата. В 49-ата минута Калоян Кръстев намери Емил Стоев отдясно, последва финт на халфа и голов удар в мрежата. Последва изстрел с глава на Камбуров, дошъл след меко центриране на Гущеров, но топката мина покрай рамката на Петков. Малко след това вратарят спаси опасен удар на Шопов.
В 53-ата минута Топузов, който изнесе силен мач, беше задържан за фланелката в пеналтерията на славистите - дузпа за ЦСКА 1948. Камбуров застана зад топката и след секунди беше в прегръдките на своите съотборници - 3:1. Така голмайсторът на "червените" вече има 244 попадения в елита и е само на девет от рекорда на "Златната обувка" Петър Жеков.
В 64-ата минута Серкан Юсеин пробва рефлекса на Петков, който успя да отбие удара от средна дистанция. След последвалия корнер обаче Ангел Бастунов изпревари опитния страж на най-стария столичен клуб и с глава покачи на 4:1 за ЦСКА 1948. Това беше първи гол на Бастунов в елита. Скоро след това бившият играч на Кариана (Ерден) постигна и втори. В 81-ата минута той посрещна с глава центриране отдясно на Сашо Александров и прати неспасяемо топката в далечния ъгъл - 5:1 за домакините.

Стартовите състави:

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 3. Пиргов, 21. Василев, 24. Марин, 26. Юсеин, 10. Шопов, 7. Топузов, 99. Гущеров, 11. Д. Александров, 9. Камбуров, 25. Ал. Александров.

Славия: 1. Петков, 83. Попадийн, 17. Терзиев, 38. Гамаков, 19. Антовски, 77. Вълчев, 73. Бенгюзов, 71. Стоев, 11. Кирилов, 9. К. Кръстев, 8. Рангелов.

Лига Европа
кръг, неделя 25 октомври
ЦСКА 1948
5:1краен резулат
Славия
Даниел Наумов Даниел Наумов29 Георги Петков1 Георги Петков
Александър Александров Александър Александров25 Христо Попадийн83 Христо Попадийн
Венцислав Василев Венцислав Василев21 Радослав Терзиев17 Радослав Терзиев
Димитър Пиргов Димитър Пиргов3 Милен Гамаков38 Милен Гамаков
Лазар Марин Лазар Марин24 Филип Антовски19 Филип Антовски
Денислав Александров Денислав Александров11 Венцислав Бенгюзов73 Венцислав Бенгюзов
Ангел Бастуновгол Ангел Бастунов  81'
80' Емил Стоев  Емил Стоевизлиза
Атанас Кабов  Атанас Кабоввлиза
Марио Топузовизлиза Марио Топузов  77'
Даниел Младеноввлиза Даниел Младенов
71' Димитър Рангелов  Димитър Рангеловизлиза
Димитър Стоянов  Димитър Стояноввлиза
Ангел Бастуновгол Ангел Бастунов  63'
61' Венцислав Бенгюзов  Венцислав Бенгюзовизлиза
Мартин Атанасов  Мартин Атанасоввлиза
Христо Попадийн  Христо Попадийнизлиза
Ертан Томбак  Ертан Томбаквлиза
Мартин Камбуровизлиза Мартин Камбуров  57'
Ангел Бастуноввлиза Ангел Бастунов
Мартин Камбуровдузпа Мартин Камбуров  53'
52' Радослав Терзиев  Радослав Терзиевжълт картон
49' Емил Стоев  Емил Стоевгол
Мартин Камбуров
33'
Васил Шопов
43'
49'
Емил Стоев
53'
Ангел Бастунов
63'
81'

Добави коментар Коментари (248)

Божинката (Гост) 248 отговор
26 октомври 2020 | 09:29

Камбуракис, ебах жената ти - има доказатели!!! Рейтинг: 1 4

ONLINEPARI (Гост) 247 отговор
26 октомври 2020 | 09:21

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 2

Цска (Гост) 246 отговор
26 октомври 2020 | 06:55

Литекс и анималс не се чуват. Рейтинг: 7 0

Fen (Гост) 245 отговор
25 октомври 2020 | 22:49

Neznam zashto vsichki fenove na Cska izbqgaha pri Grisha i Stoikas moje bi zashtoto onezi izvadiha pati za emblema i fitbolisti, no sega vsichko si idva na mqstototo . Tozi Cska kooto vsichki narichat chislo igrae samo s bulgari , igrae priqten futbol o vkarva golove i to po 5 na mach. Na Alito velikiq golmaistor mu trqbvat 2 godini da se otpushil. Ta nerazbitam zashto fenovete na Cska sa tolkova naivni ili prodajni i patite li sa vsichko za tqh ili chesta , pobedite i uspehite na istinski Cska. Zamislete se Рейтинг: 6 0

25 октомври 2020 | 21:17

Ххаха изпратиха ги с 5 гола Дебелия вика имахме греда ... ай сиктир и греда имали .. Дебел може да се гордеем вече спокойно с Краев Рейтинг: 9 0

Въртележка-смешка (Гост) 240 отговор
25 октомври 2020 | 20:59

Числото пада от говедарес, после говедарес падат от слабия и накрая слабия пада от числото....така се пълни търбух с тото!!! Рейтинг: 1 11

Крис (Гост) 239 отговор
25 октомври 2020 | 20:41

Това Цска играят много приятен футбол с българи. Само името им е противно, иначе ми харесват. Така се прави. Почнаха на чисто от нулата, малко по-малко пробиха. Този сезон спокойно могат да завършат оп 6, а защо не и да гонят място в Европа. Рейтинг: 16 0

Строител на козирка (Гост)
25 октомври 2020 | 20:53

Кое им е чистото??? Създадени от домуса и с говорител един пълен палячо, който го е страх от сянката му. Рейтинг: 1 14

6 от 6 (Гост) 238 отговор
25 октомври 2020 | 20:30

Дреме ми кое ЦСКА е но тия от 1948 играят с желание и браво радват окото а тия от ЦСКА -София са големи майстори и умреляци а назад, а настрани и после какво да правя. Сега ще изкарат някакви пари а догодина като няма чий ще го дървят. Рейтинг: 16 0

Левскар В.К. (Гост) 237 отговор
25 октомври 2020 | 20:23

ЦСКА 1948 взеха да си бият всеки мач с по 5 гола и то силните отбори в А група : Рейтинг: 14 1

? (Гост)
25 октомври 2020 | 21:04

Само остана и да си също така стриктен в изписването на "ЦСКА-София" и наистина ще си обективен Рейтинг: 5 1

ЦСКА 1948 (Гост) 236 отговор
25 октомври 2020 | 20:09

Истинските армейци ! Литекс ни взе стадиона , но прокобата го застига . Рейтинг: 28 2

Лол (Гост) 235 отговор
25 октомври 2020 | 19:05

Смятайте щом спонсора на кенефлигата всеки ден пуска жалки постове за даден отбор ,то какво ни е нивото на футбола.. а ку.вите на леффски и агата лапат ли лапат на същия .. Рейтинг: 1 19

ЦСКА 1948 (Гост) 234 отговор
25 октомври 2020 | 18:31

БРАВО И НАПРЕД АРМЕЙЦИ КЪМ 32 ТИТЛА Рейтинг: 28 4

Вижоще

efbet Лига

Етър - Царско село: втори опит 01 декември 2020 | 07:11
Отложиха Етър - Царско село заради сериозния сняг във Велико Търново 30 ноември 2020 | 17:58
Гьонов: На "Армията" имаше фенове, които ни обиждаха 01 декември 2020 | 09:50
Познато лице каца на "Огоста" за наследник на Никола Спасов 01 декември 2020 | 09:20
Среща за селекцията в Арда 30 ноември 2020 | 06:27
Славия вдига контузените 30 ноември 2020 | 06:03
Любо Пенев: Утре ще бъде още по-лошо 30 ноември 2020 | 18:42
Томаш: Искаше ми се мачът да се играе днес 30 ноември 2020 | 18:33
Отложиха мач от Втора лига заради снега, Етър - Царско село е под въпрос 30 ноември 2020 | 15:30
И ЦСКА 1948 измисли ново име на ЦСКА-София, възмути се от спестена дузпа 30 ноември 2020 | 13:51
Клубове от efbet Лига вече ухажват звездата на разпадащия се Кариана 30 ноември 2020 | 13:14
ЦСКА 1948 отговори с две снимки на снощната гавра на ЦСКА-София 30 ноември 2020 | 11:50
Любо Пенев може да поеме полски гранд 30 ноември 2020 | 10:14
Бала: Гущеров трябваше да копне топката, класата на Соу повлия 29 ноември 2020 | 21:20
Александър Александров: И двата отбора влязоха малко нервно в мача 29 ноември 2020 | 21:11
ЦСКА-София ликува в "червеното" дерби! (видео и галерия) 29 ноември 2020 | 20:52