ЛАСК Линц с убедителен успех преди домакинството на Лудогорец 25 октомври 2020 | 18:03

ЛАСК Линц разгроми гостуващия Занкт Пьолтен с 4:0 в среща от петия кръг на австрийското футболно първенство. Така възпитаниците на Доминик Талхамер направиха отлична генерална репетиция преди домакинството на Лудогорец в Лига Европа в четвъртък.

Андреас Грубер откри резултата след центриране от фаул на Петер Михорл в 34-ата минута. Веднага след почивката Йоханес Егещайн изведе в добра позиция в дясно в наказателното поле Райнхолд Ранфтл, който с диагонален удар реализира за 2:0.

Десет минути по-късно Лукас Гръгич направи резултата класически с глава след центриране от корнер от ляво на Грубер. Резервата Томас Гойгингер оформи успеха след самостоятелна акция в 87-ата минута. С успеха ЛАСК се изкачи на третото място в класирането с 10 точки.

Жордан Икоко22 Жордан Икоко
88' Бърнард Текпетей  Бърнард Текпетейизлиза
Жордан Икоко  Жордан Икоковлиза
80' Доминик Янков  Доминик Янковизлиза
Мавис Чибота  Мавис Чиботавлиза
74' Елвис Ману  Елвис Манудузпа
Lukas Grgicчервен картон Lukas Grgic  73'
67' Елвис Ману  Елвис Манугол
Husein Balicизлиза Husein Balic  62'
Йоханес Егещайнвлиза Йоханес Егещайн
Андреас Грюберизлиза Андреас Грюбер
Томас Гойгингервлиза Томас Гойгингер
Оливие Вердонавтогол Оливие Вердон  56'
53' Стефан Баджи  Стефан Баджиизлиза
Каули  Кауливлиза
Peter Michorlжълт картон Peter Michorl  48'
45' Стефан Баджи  Стефан Баджижълт картон
43' Бърнард Текпетей  Бърнард Текпетейжълт картон
Marko Raguzгол Marko Raguz  34'
Lukas Grgicжълт картон Lukas Grgic  27'
Philipp Wiesingerжълт картон Philipp Wiesinger  17'
15' Елвис Ману  Елвис Манугол
Андреас Грюбергол Андреас Грюбер  11'
10' Козмин Моци  Козмин Моцижълт картон