Варди изведе Лестър до историческа победа над Арсенал (видео) 25 октомври 2020 | 23:11
Лестър постигна първа победа като гост на Арсенал от 1973 г. "Лисиците" спечелиха с 1:0 в мач, в който надхитриха съперника. Джейми Варди влезе в игра след първия час игра и в 80-ата минута реализира попадение, което се оказа единственото в мача.

Отборът на Брендън Роджърс спечели и третото си гостуване в първенството от началото на сезона и се изкачи на четвърто място в класирането с актив от 12 точки. Тимът изостава само на точка от лидерите Евертън и Ливърпул.

За Лестър това е първа победа при гостуване на Арсенал след 27 мача без успех. Джейми Варди пък реализира 11-ти гол срещу лондончани в 12 мача от Висшата лига, които е играл срещу тях.

Срещата започна с две интересни ситуации. Първо изчистване на Лено прати топката на крака на Мадисън, който опита да вкара от 40 метра, но бе далеч от целта. В четвъртата минута играчите на Артета започнаха да се радват на попадение на Лаказет, но преждевременно. Голът не бе признат поради засада. Французинът не бе в такава, но топката мина покрай Джака и Обамеянг, които бяха зад защитата и влияеха на вратаря.

Следващата по-добра възможност се откри пред Белерин, който се бе включил отлично в атака. Испанецът обаче не успя да вземе правилното решение в наказателното поле и защитата на гостите успя да се справи.

Арсенал определено имаше предимство, а тимът на Брендън Роджърс не създаваше опасности. Удари на Сака и Обамеянг не затрудниха Шмайхел. Постепенно двубоят се превърна в битка, в която Лестър успяваше да ограничи опитите на съперника да атакува, като затваряше добре пространствата.

След почивката идеите на "артилеристите" съвсем изчезваха, а гостите спокойно изчакваха своя момент. След час игра на терена се появи Джейми Варди. Секунди по-късно съдията спести втори жълт картон на Белерин. Испанецът извърши очевидно нарушение срещу Джеймс Джъстин, но реферът прецени, че няма фаул.

В 68-ата минута дойде един от редките моменти, в които нещо се случи пред една от двете врати. Белерин отправи много хубав удар, но топката отиде право към Шмайхел и той отрази изстрела.

Десет минути преди края на редовното време планът на Брендън Роджърс проработи блестящо. Великолепно дълго подаване изведе Юндер зад защитата, а той намери Варди, който с глава заби топката в опразнената врата. В самия край на срещата голмайсторът на Лестър имаше шанс да отбележи и втори гол, но Лено излезе и успя да отрази удара.

Гранит Джакажълт картон Гранит Джака  90'
85' Джеймс Мадисън  Джеймс Мадисънизлиза
Марк Олбрайтън  Марк Олбрайтънвлиза
Киърън Тиърниизлиза Киърън Тиърни  81'
Едуард Нкетиавлиза Едуард Нкетиа
80' Джейми Варди  Джейми Вардигол
75' Харви Барнс  Харви Барнсизлиза
Дженгиз Юндер  Дженгиз Юндервлиза
74' Джони Еванс  Джони Евансжълт картон
67' Джеймс Мадисън  Джеймс Мадисънжълт картон
Букайо Сакаизлиза Букайо Сака  65'
Никола Пепевлиза Никола Пепе
60' Денис Прает  Денис Праетизлиза
Джейми Варди  Джейми Вардивлиза
Александре Лаказетжълт картон Александре Лаказет  57'
52' Wesley Fofana  Wesley Fofanaжълт картон
Давид Луисизлиза Давид Луис  49'
Шкодран Мустафивлиза Шкодран Мустафи
41' Юри Тилеманс  Юри Тилемансжълт картон
32' Кристиан Фукс  Кристиан Фуксжълт картон
0
80'
Джейми Варди

Добави коментар Коментари (23)

Победата е историческа (Гост) 23 отговор
26 октомври 2020 | 12:07

защото Лестър ги нямаше във Висшата лига доста време и просто не са се срещали!Арсенал показа досега доста стабилно представяне и смятам, че ако се даде време на Артета, отбора ще заиграе още по-добре! Рейтинг: 7 2

Armour (Гост)
26 октомври 2020 | 23:59

М не пич,отбора по добре няма да заиграе!И то причините не са една или две,но ето върху какво да помислиш....първо Артета тук се учи на това да е старши треньор,второ В отбора няма баланс,няма и мотивация,и най вече НЯМА достатъчно класа,трето.. Собственика на отбора не инвестира,а държи на самоинвестирането.Така Арсенал не е конкурентно способен на трансферния пазар. Мога и други причини да ти изтъкна но смятам разбра защо Арсенал в този си вид няма как да е постоянен в това да прогресира и показва по добра игра!!! Рейтинг: 1 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Вкаранга (Гост) 22 отговор
26 октомври 2020 | 10:02

Варди не спира да ме кефи. Тоя човек се разкри на стари години, в стил Оливер Бирхоф и Дадо Пършо, и уж всеки сезон му го броят за последния силен, а той сякаш от година на година "отлежава" все повече и става още по-съвършен голмайстор. Рейтинг: 16 0

1 (Гост)
26 октомври 2020 | 10:12

Дадо пършо, ти сериозно ли?! Рейтинг: 3 3

rado (Гост) 21 отговор
26 октомври 2020 | 09:25

Лестър имат нужда от още един качествен нападател и тогава ще могат да се борят за топ4. Рейтинг: 6 0

ONLINEPARI (Гост) 20 отговор
26 октомври 2020 | 09:21

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 2

Мохамед Реза-рязаният (Гост) 19 отговор
26 октомври 2020 | 08:33

За пореден път сме адски посредствени!Може да се направи един филм за Арсенал със заглавие "Десет години посредственост".Махнахме Венгер и назначихме Унай Емери,който в интерес на истината е добър треньор,но не му се получиха нещата.С Фреди също не сполучихме и сложихме Артета.Спечелихме ФА къп,което е добре,но във Висшата лига с тази конкуренция не виждам как ще се доберем до нещо повече от топ 6 и този сезон.Най-вероятно дори пак ще сме извън топ 6.Трябват ни хора с лидерски качества.В момента Давид Луис се явява лидер на отбора и диригент в защита.Пълна трагедия,този и да чисти кенефите не бих го взел!Нямаме ляв бек.От това непостоянство и безхаберие няма да се отървем скоро.Арсенал се превърна в зоо градина! Рейтинг: 17 0

lopez (Гост)

Не знам рязан ли си и къде ама коментара ти е топ ! Евала!Много точно всичко Рейтинг: 5 0

za (Гост) 18 отговор
26 октомври 2020 | 08:28

Старата песен на нов глас на мачовете на АРСЕНАЛ нищо ново скука пасове безброй и няма гол Рейтинг: 15 0

Арсенал (Гост) 17 отговор
26 октомври 2020 | 05:37

Като цяло тва с тая програма е хубаво, ама от една страна и лошо.... Вече минаха Пул, Сити и Лестър, сега идва Юнайтед, лошото е, че аз се надявах на поне 4 точки от тия 3 мача, то до ся 0 точки, доста лошо, като се има предвид, че всеки прави и по няколко грешки със "слабак" в Англия! Рейтинг: 14 3

spurs (Гост)
26 октомври 2020 | 07:56

Пич, няма лесна или трудна програма в момента в Англия. Погледни класирането. Няма топ 4 , топ 6 , топ 8. Има 2-3 отбора максмимум които не са в час но и те могат да те препънат. Останалите просто те бият. Да не мислиш че мач със Саутхемптън напр е по-лесен отколкото с Юнайтед или Челси. Не изпитвам никаква омраза към Арсенал, конкурент като всички останали. Не сте добре и още е рано да се говори за крайното класиране, всичко може да се случи. Но тоя сезон няма да е като другите.Картите са размешани наново и няма гаранция бившите топ 6 отбори да останат някъде назад. И то заслужено Рейтинг: 21 2

mda (Гост) 16 отговор
26 октомври 2020 | 02:32

Арсенал пак се опитаха да ги покрият съдиите, но не се получи. Засега се случва редовното - двата манчетърски отбора и Арсенал са яко бутани от съдиите. Няма картони за тях, позволява им се груа игра. Ама днес не се получи нещо. Рейтинг: 7 14

26 октомври 2020 | 00:46

Отборът на Пепе и неговите братя не успяха да се докопат до победата. Добре дошли в РУАНДА. Рейтинг: 12 3

GoGunners (Гост) 12 отговор
25 октомври 2020 | 23:42

Оффф, явно на Обата не му върви играта напоследък... Лака цял мач игра ръгби и ръкомахаше... А Мустафи за пореден път гледаше от близо но не достатъчно как ни вкарват гол... Много зле и безидейно изглеждахме днес. А предстои мач с Юнайтед, да видим... не ми се мисли, ако Мустафи е титуляр... Салиба защо го няма никакъв? Не трябваше ли той, Мари и Габриел да се въртят? Контузен ли е? COYG! Рейтинг: 8 0

25 октомври 2020 | 23:41

Всички плюят по Артета, но той наистина има път да извърви. Не измисли читава схема за днес, освен тва шиптерите по принцип трябва да бъдат подменени с по-бързи и непредсказуеми футболисти, кухи са доста. Рейтинг: 12 2

Arsenal (Гост)
26 октомври 2020 | 00:22

Ти го каза. Колко е дразнещо да гледаш как някой подава 90% назад, визирам Джака. Може да е всякакъв, но Йозил може да ти даде паса в такъв мач. Лестър си изигра козовете. Още преди гола, имаше няколко опита за подобни атаки, но нищо от Артета. Супер предвидим, дано се бъркам ама нещо взе да му куца работата. Рейтинг: 11 0

топчев (Гост) 10 отговор
25 октомври 2020 | 23:33

Ако все още някой си мисли че с Артета ще прогресираме значи не е добре с главата. Рейтинг: 15 2

otkacheniq (Гост) 9 отговор
25 октомври 2020 | 23:24

tolkova si mogat arsenal... auba ne mu varvi igrata ... nqma izqven leader...edin chovek nqma koito da zadarji topkata mine protivnik i podade..dribal nikakav...samo pass na krak...e nqma kak da stane haha Рейтинг: 6 1

Вижоще

Англия

Уудуърд: Видяхме много върхове с Оле, ще продължим да го подкрепяме всяко лято 04 декември 2020 | 09:49
Гуардиола обяви след колко мача ще се пенсионира 04 декември 2020 | 16:42
Моуриньо: Има разлика между успех и успешна кариера 04 декември 2020 | 23:05
Обамеянг: Нека рестартираме сезона с победа над Тотнъм 04 декември 2020 | 21:33
Союнджу е получил усложнение на контузията си в мача на Лестър срещу Зоря 04 декември 2020 | 10:28
Саутхaмптън поднови договора на Ян Беднарек 04 декември 2020 | 11:46
Хименес се възстановява по план, но е рано за прогнози, твърди мениджърът на Уулвс 04 декември 2020 | 20:15
Шансовете за Рашфорд се увеличават 04 декември 2020 | 16:06
Най-сетне добри новини за Клоп и Ливърпул 04 декември 2020 | 15:00
Наполи опитва да отмъкне млад талант на Челси 04 декември 2020 | 13:07
Дани Ингс поднови тренировки, възможно е да играе още в понеделник 04 декември 2020 | 12:21
Артета и Клоп набелязали халф на Брайтън 04 декември 2020 | 10:57
Моуриньо: Срещу отбори като ЛАСК и Лудогорец някои играчи не се чувстват на място 04 декември 2020 | 02:54
Лестър допусна нова загуба (видео) 03 декември 2020 | 22:16
Груби грешки и 3:3 между ЛАСК и Тотнъм (видео) 03 декември 2020 | 21:52
Рашфорд под въпрос за гостуването на Ман Юнайтед на Уест Хам 03 декември 2020 | 17:11