Берое бе на път да изпусне победата в Търново, но все пак си тръгна доволен (видео) 26 октомври 2020 | 21:19
Отборът на Берое (Стара Загора) стигна до драматичен успех при визитата си на Етър в последен мач от десетия кръг на efbet Лига. Заралии победиха с 3:2 с късен гол на Гаюс Макута, след като бяха допуснали изравняване от 2:0 и пропусната дузпа.

В началото на мача гостите показаха, че са твърдо решени да си тръгнат с трите точки от Търново и започнаха по-активно двубоят. Удар на Гаюс Макута бе париран от Христо Иванов, но си личеше, че попадението е въпрос на време.

То дойде в 25-ата минута. Тогава Макута бе оставан да центрира необезпокояван и атакуващият халф намери Октавио, който с глава отклони топката във вратата, а Иванов не усля да реагира по-най-добрия начин.

Малко по-късно гостите получиха право да изпълнят дузпа. Ново центриране на Макута и Яни Пехливанов изблъска в гърба Алиун Фал. Зад топката застана Макута, но изпълни по несериозен начин и прати топката покрай вратата.

В началото на втората част двата тима си размениха по едно бързо попадение в рамките на само една минута. Първо Фал покачи на 2:0 в полза на Берое.  Центриране на Александър Василев и нападателят се разписа с глава от близко разстояние.

Веднага след подновяването на играта от страна на домакините, те стигнаха до попадение. Здравко Илиев центрира отдясно и Стелиян Добрев засече топката с глава във вратата на Християн Василев.

В 73-ата домакините стигнаха до изравняване. Центриране отляво намери Преслав Боруков непокрит и младият нападател засече кълбото във вратата за 2:2.

Нещата вървяха натам, че домакините щяха да стигнат до точката, но финалният натиск на гостите даде резултат. Макута изкупи грешката си от изпуснатата дузпа и с мощен удар от границата на наказателното поле даде победата на Берое.

В класирането Берое се завърна на третата позиция в класирането с актив от 18 точки, изпреварвайки ЦСКА 1948. Етър от своя страна остава без победа от началото на шампионата и е на дъното с едва две точки. Спасението вече е на цели девет и бъдещето на търновци в елита започва да става все по-несигурно.

Състави:

ЕТЪР: 1. Иванов, 84. Илиев, 24. Купенов, 70. Станев, 71. Д. Пехливанов, 7. Ангелов, 20. Я. Пехливанов, 44. Кацаров, 16. Добрев, 99. Боруков, 26. Иванов

БЕРОЕ: 1. Василев, 5. Мезаг, 6. Цветков, 10. Макута, 11. Фал, 19. Василев, 20. Фуртадо, 22. Октавио, 25. Ангелов, 29. Еривалдо, 73. Минчев

Иван Михайловвлиза Иван Михайлов
88' Гаюс Макута  Гаюс Макутагол
Даниел Пехливановжълт картон Даниел Пехливанов  86'
84' Александър Цветков  Александър Цветковизлиза
Кукула  Кукулавлиза
Свилен Щеревжълт картон Свилен Щерев  82'
79' Александър Василев  Александър Василевизлиза
Крум Стоянов  Крум Стояноввлиза
Еривалдо  Еривалдоизлиза
Кийлън Лебон  Кийлън Лебонвлиза
Стелиян Добревизлиза Стелиян Добрев  76'
Свилен Щереввлиза Свилен Щерев
Преслав Боруковгол Преслав Боруков  73'
65' Октавио  Октавиоизлиза
Димо Бакалов  Димо Бакаловвлиза
Стелиян Добревгол Стелиян Добрев  55'
54' Алюн Фол  Алюн Фолгол
Мариян Ивановжълт картон Мариян Иванов  50'
Кольо Станевизлиза Кольо Станев  46'
Алдаир Ферейравлиза Алдаир Ферейра
44' Алюн Фол  Алюн Фолжълт картон
36' Александър Цветков  Александър Цветковжълт картон
Яни Пехливановжълт картон Яни Пехливанов  34'
25' Октавио  Октавиогол
0
25'
Октавио
54'
Алюн Фол
Стелиян Добрев
55'
Преслав Боруков
73'
88'
Гаюс Макута

Добави коментар Коментари (57)

Само Етър (Гост) 57 отговор
27 октомври 2020 | 10:02

Болярите ще се спасят, защото Старата Столица е един от малкото истински футболни центрове у нас. Имат страхотна публика, уникален стадион, там където е текло, пак ще тече... А разни еднодневки, днес са тук, утре ги няма - царе, села, цифри на години, да не говорим за отборчета, играещи на картофени ниви, а не на стадион... Само Етър!!! Рейтинг: 9 2

27 октомври 2020 | 03:59

Абе много слаб тоя вратар на Берое!!!веднага Херо да го маха!!!!!! Рейтинг: 16 1

заралия (Гост) 54 отговор
27 октомври 2020 | 01:41

Разбирам, че Перниш не е готов още, НО защо не пускат Ганев?????????????????????? Дайте му шанс на момчето! А и централен защитник трябва да се вземе, даже двама...... Лебон се включи много добре, скоро го очаквам като титуляр. Само Берое!!! Рейтинг: 20 1

27 октомври 2020 | 01:18

Днес Берое играха страшно лежерно,като на тренировка и никой не се тръгваше да се познаваме малко,срещу малко по-класен и що-годе грамотен отбор директно отивахме на Х,че и по-лошо...Вратар трагедия,защитата вярва че ще вкарваме +1 отколкото пуснем,отпред без Фол другите чакат положенията сами да се отбележат! Пак над 15 положения,а само 3 гола?! Рейтинг: 15 2

. (Гост)
27 октомври 2020 | 12:06

кви 15 положения ? 3 смешни гола вкарахте , а можехме да ви напълним с 5,6 и то само второто полувреме : Рейтинг: 1 5

Василев НЕ става (Гост)
27 октомври 2020 | 01:51

за Берое, а Мезаг е голямо дРЪво Херо и другите от щаба слепи ли са? Рейтинг: 10 1

Да мрът май.му.ните (Гост) 52 отговор
27 октомври 2020 | 00:21

На снимката ВИЖДАМ някаква Африканска Дявол- май.м.уна която РАЗПРОСТРАНЯВА Корона-вируси и Африканска ЧУма и КРАДЕ Работата и Парите на БЪлгарските футболисти. Рейтинг: 1 23

Юлиан (Гост)
27 октомври 2020 | 00:44

Идиот. Рейтинг: 13 0

Барба Ганьос (Гост) 51 отговор
26 октомври 2020 | 23:32

В края на сезона Берое и Докото със сигурност, ще са пред изсраното преди 4 години селско отборче, пледиращо, че е наследник на комунистическото отроче, което си натрупало титлите, познайте кога - през социализма. Рейтинг: 19 4

Русе (Гост) 50 отговор
26 октомври 2020 | 23:20

В някои играчи на Берое има толкова класа,че може да бият абсолютно всеки отбор в България. Рейтинг: 37 2

Тц тц тц (Гост) 49 отговор
26 октомври 2020 | 23:16

Един завистлив папагал и един нещастен мазут повръщат под всяка статия за Берое и Херо. Рейтинг: 23 5

Уеs (Гост)
26 октомври 2020 | 23:37

Браво на Берое еее Браво на Херооооооо Бравоооооо добра заплатаааа Бравоооооо. Рейтинг: 9 5

Интерхотел Велико Търново (Гост) 48 отговор
26 октомври 2020 | 23:02

Истината е, че футболистите на Етър не вземат заплати и за да се издържат продават мачове, иначе няма кой да ги ние освен Лудогорец... Жалко за Етър, жалко за Търново! Рейтинг: 5 22

Male male (Гост)
27 октомври 2020 | 09:00

Не те знам Интерпотел ли си, Милан Хотел ли си, Ювентус хотел ли си, ама цопна в лайната. Как да не взимат заплати, като си взимат? Онзи ден им платиха и премията за Тирето. Всичко си е точно Рейтинг: 5 0

Хахахаха (Гост)
26 октомври 2020 | 23:08

Ти пък се понаака с тоя коментар. Рейтинг: 17 2

Младежа (Гост) 47 отговор
26 октомври 2020 | 22:52

Като гледах вчера играта на монтана срещу лудогорец,бая се зачудих аджеба това същият отбор на монтана ли е дето паднаха с 4 гола от подуенските пеперуди и също славия с числото и резултатите от тях на кой да вярвам сега,1948 пада от левски а бият славия с 5 гола,а славия бият алъш вериша,между другото капалъ чаршъ днес работеха ли в подуене след партийното събрание на сина на другаря петко сираков първия шампион по борба и пръв с партийна книжка от спортистите,нямате отърване от комунизма и корените си Рейтинг: 12 5

Хаха (Гост)
26 октомври 2020 | 23:14

Ако си младеж наистина вземи малко да поумнееш докато е време. Какви е тая логика ве много тъпо ве момче. И в махленските мачове не става така както е мислиш ти. Ама ти по физическо бягаше от час да пишеш цигари и за това си изостанал така Рейтинг: 5 3

Литекс с тире (Гост)

Ти гледай сега Левски като смениха треньора как ще отперат тирето и не с тройка като чис;лото ами направо с петица Рейтинг: 3 4

Хлапето (Гост)
27 октомври 2020 | 07:08

Вярваѝ на Лудогорец,те наистина не полягват никога на никоѝ,всичко друго е в киреча. Рейтинг: 2 1

26 октомври 2020 | 22:46

За Берое днес играха 7 българи и не мога да разбера защо се опитват някои да приписват му проблемите на ЦСКА и Лудогорец? Рейтинг: 23 4

. (Гост)
27 октомври 2020 | 12:12

5 бъллгари в стартовия състав + още 2 резерви , 6 чужденци в стартовия + още 2 от пейката ... после не сте били като луноходец ццка и т.н....добре че са ви мангалите да ви правят играта... Рейтинг: 1 0

Путаката (Гост)
27 октомври 2020 | 09:02

Лудогорец взеха да играят с българи и не могат да бият никой, ако не купят като в Монтана. Само да се види статистиката - с АНтверпен имат ли повече от 3 единоборства спемчелени за цял мач с българите или не??? То ако имаше читави българи, и в Шампионската лига щяха да играят с други отбори Рейтинг: 0 0

1945 (Гост)
27 октомври 2020 | 07:11

Е Лудогорец вече започват редовно да играят с 4-5 ,тия от Ловеч са зле. Рейтинг: 4 1

грух (Гост) 43 отговор

Баси пречките бирое Рейтинг: 1 10

Вижоще

efbet Лига

Черно море тресна Славия в интересен мач, Курьор вече с 15 гола (видео) 27 ноември 2020 | 19:20
Бала: Носим името "ЦСКА" - при нас напрежението не е по-малко, отколкото в ЦСКА-София 27 ноември 2020 | 14:15
Етър представи нов спонсор 27 ноември 2020 | 14:50
Тарханов: Осиротяхме в средата на терена 27 ноември 2020 | 19:55
Киров: Мястото, на което сме, трябва да дава самочувствие 23 ноември 2020 | 19:46
Вратарят на Черно море: Има накъде да израствам още 22 ноември 2020 | 17:22
Курьор: Никола Спасов беше моят български баща, тази победа е за него 27 ноември 2020 | 20:30
Илиан Илиев обяви групата на Черно море за Славия 26 ноември 2020 | 17:29
Феновете на Черно море почетоха паметта на Никола Спасов 26 ноември 2020 | 16:54