Кариана отново водач във Втора лига след късен обрат в Ловеч (видео) 27 октомври 2020 | 19:20
Кариана (Ерден) спечели по драматичен начин гостуването си на Литекс. Отборът на Веселин Великов надви с 2:1 "оранжевите" и излезе отново на върха във Втора лига. Резултата откри капитанът на домакините Пламен Николов в 67-ата минута, а в 82-ата Николай Дичев изравни от дузпа. В 94-ата минута Борислав Дамянов донесе трите точки за тима от село Ерден.
Кариана има актив от 26 точки, което е с една повече от Локомотив (София). Литекс пък остана осми след третата си поредна загуба, с 14 точки.
Срещата на Градския стадион предложи слаб и скучен футбол преди почивката, когато опасните ситуации пред двете врати трудно биха се преброили дори на пръстите на едната ръка. Началото все пак беше интересно - в шестата минута Дамянов можеше да отбележи, но стражът на "оранжевите" Илия Шаламанов - Тренков спаси. Секунди по-късно Емануил Личев потърси мрежата на Литекс с красив ножичен удар, но топката излезе в аут. Последва дълбока скука, която почти спря времето на ловешкия стадион. В 67-ата минута като от нищото Пламен Николов порази вратата на Кариана. Бившият национал се извиси на десетина метра пред рамката на вратаря Павел Станев и с глава го наказа - 1:0 за хората на Живко Желев.
В 82-ата минута обаче вратарят на Литекс спъна Дамянов и реферът Стефан Павлов отсъди дузпа. Николай Дичев изравни резултата с премерен удар в левия ъгъл - 1:1.
В добавеното време тъч отдясно свари защитата на Литекс неподготвена. Това се оказа решаващо. Топката попадна на крака на Дамянов, който я прати неспасяемо в мрежата - 2:1 за Кариана. Така трите точки отпътуваха за Ерден, а поуките остават за ловчанлии.

Литекс 1:2 Кариана

1:0 Пламен Николов (67)
1:1 Николай Дичев (82 - дузпа)
1:2 Борислав Дамянов (90+4)

Стартовите състави:

Литекс: Шаламанов-Тренков, Сандов, Николов, Минков, Петров, Иванов, Бонев, Димитров, Живков, Митрев, Бауренски.

Кариана: Станев, Цолов, Николов, Дичев, Предев, Личев, Игнатов, Цеков, Дамянов, Мендес, Иванов.

Пламен Николов
67'
82'
Николай Дичев
94'
Борислав Дамянов

Добави коментар Коментари (41)

ееден (Гост) 41 отговор
29 октомври 2020 | 14:18

Ерден има най големият бюджет заедно с Пирин и Локо Сф и хич не е селски отбор а е много симпатичен отбор Рейтинг: 2 0

loko (Гост)
29 октомври 2020 | 16:26

Локо Сф и голям бюджет......хахахах Рейтинг: 0 0

Тнт (Гост) 40 отговор
28 октомври 2020 | 08:29

Толкова злобни физиономии Ерденски не бях виждал. Ще отмъстим за Литекс. САМО ЛОКО сф. Рейтинг: 4 7

... (Гост) 39 отговор
27 октомври 2020 | 23:53

обръщалка ли играха? Рейтинг: 0 0

... (Гост) 38 отговор
27 октомври 2020 | 23:26

Къде били Литекс, едни друсани лепилари все в първа лига им се привиждат. Рейтинг: 1 3

Стойкас Стоилас (Гост)
28 октомври 2020 | 02:45

Тия тая вечер които играха са от Луковит бре мен....няма лепилари,няма шумкари от Етрополския Балкан...те отидоха у голямото село на пъпа му,у Борисовата градина.... Рейтинг: 4 1

Фен на футбола (Гост) 37 отговор
27 октомври 2020 | 22:10

Че НЯМАМЕ ФУТБОЛ в България НЯМАМЕ,НО И ПРОГРАМАТА ТАСА Я ПРАВЯТ ЧЕ ДА ШЧА ДОГОВОРКИ.НАПРЕДИ А ГРУПА ИГРАЯТ В СЪБОТА Б ГР В НЕДЕЛЯ В ЕДИН И СЪЩИ ЧАС. ИМАШЕ "СПОРТ И МУЗИКА" САМО НЯСОЙ ДЕРБИТА БЯХА В РАЗЛИЧНО ВРЕМЕ.ТЕЛЕВИЗИЯТА ПРАВЕШЕ КОМБИНИРАНИ ПРЕДАВАНИЯ ОТ РУСЕ,ПЛОВДИВ,ВАРНА.СЕГА ВСКИЧКО Е ЗА ТВ ПАРИ,НО ВСИЧКО Е ФАЛШИВО. Рейтинг: 2 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Литекс (Гост) 36 отговор
27 октомври 2020 | 20:58

Ще отидете гости на Локо Сф,на Пирин Благоевград и там ще ядете дебелия. Тъпи селяни. Рейтинг: 12 12

неутрален (Гост) 35 отговор
27 октомври 2020 | 20:27

Тия селяните май го удариха на пазаруване на всеки втори мач.Няма да стане така. Рейтинг: 8 9

Норге (Гост) 34 отговор
27 октомври 2020 | 20:26

Що и да си КЛАПАТЕ, КЛАПАТЕ, КЛАПАТЕ.... да се е-ба у селяка - и после ЩО НЕ ЕБЪ, а!!... Това е ЛИТЕКС ПО-ЖИВ ОТВСЯКОГА! Рейтинг: 5 0

27 октомври 2020 | 20:10

На съдията баба му Вела на Великов на дядому се е навела и сега са братовчеди . Рейтинг: 7 7

Mallorcaboy (Гост)

Смешко,ако тези хлапетии искаха да играят на контри щяха да ви вкарат 3-4гола.Знаеш ли колко си да далече от истината,ти и бай ти Милан? Рейтинг: 4 5

jimi (Гост) 29 отговор
27 октомври 2020 | 19:38

Случайно попаднах на този мач, догледах го и потърсих името на съдията, да се убедя дали не е БРАТ НА ТРЕНЬОРА НА ГОСТИТЕ! Изключително просташко и тенденциозно рефериране! Рейтинг: 17 12

27 октомври 2020 | 19:31

Това е Литекс, втория отбор на ЦСКА-Литекс. Не се правете че няма нищо общо межу двата отбора. При положение че всички знаем истината. Неразумни иуроди зашо се срамите да се наречете ЦСКА-Литекс? Рейтинг: 16 7

Пидирунгел (Гост)
27 октомври 2020 | 19:33

Ами то е достатъчно да влезнеш в Уикипедия на страницата на Литекс от Втора лига и цъкай на играчите - всичките са юноши поднаем от ЦСКА-София. Рейтинг: 13 0

ужас (Гост) 27 отговор
27 октомври 2020 | 19:30

голямо бутане пак дузпи фаул за литекс той не го дава и дават тъч Рейтинг: 9 5

Вижоще

БГ Футбол

Тодор Неделев и компания пред Sportal.bg: Никой от нас не се е скатавал! Ще оставим душите си на терена 30 ноември 2020 | 19:08
Валентин Железов ще свири мача между Левски и Локомотив (Пловдив) 30 ноември 2020 | 22:14
Отложиха Етър - Царско село заради сериозния сняг във Велико Търново 30 ноември 2020 | 17:58
Бивш треньор на ЦСКА-София може да изведе Клуж срещу "червените" 30 ноември 2020 | 16:04
Добри новини за Ботев! Тодор Неделев се размина с тежка контузия 30 ноември 2020 | 19:24
Славия вдига контузените 30 ноември 2020 | 06:03
Президентът на УЕФА изпрати съболезнователно писмо в памет на Димитър Ларгов 30 ноември 2020 | 21:50
Любо Пенев: Утре ще бъде още по-лошо 30 ноември 2020 | 18:42
Томаш: Искаше ми се мачът да се играе днес 30 ноември 2020 | 18:33
Пирин си върна треньор от Лудогорец 30 ноември 2020 | 17:50
Лудогорец представи Захари Сираков 30 ноември 2020 | 15:50
Бивш кмет на Пловдив: Вбеси ме бездушната игра на Ботев, Локомотив да се готви за реванш! 30 ноември 2020 | 15:44
Отложиха мач от Втора лига заради снега, Етър - Царско село е под въпрос 30 ноември 2020 | 15:30
Техническа грешка донесе още една заплата на бивши футболисти на Хебър 30 ноември 2020 | 15:08
Бранител на Кариана вече има три оферти 30 ноември 2020 | 15:05
Последният във Втора лига прибира провинил се в Левски 30 ноември 2020 | 14:39