Серията висеше, но Байерн отново намери начин да стигне до победата (видео) 27 октомври 2020 | 21:48
Европейският клубен шампион Байерн (Мюнхен) постигна 13-а поредна победа в Шампионската лига и втора такава в Група "А", след като надигра с 2:1 като гост Локомотив (Москва). Баварците взеха ранен аванс след гол на Леон Горетцка в 13-ата минута, а след това удариха греда и пропуснаха още едно чисто положение. През по-голямата част от второто полувреме обаче тимът на Ханзи Фликс игра отпуснато и "железничарите" се възползваха от това и изравниха в 70-ата минута чрез Антон Миранчук, след което имаха две възможности дори да обърнат резултата. Байерн обаче успя да стигне до пълния успех и да продължи победната си серия след хубав гол на Йошуа Кимих 11 минути преди края.

В първия кръг баварците дадоха заявка, че отново смятат да стигнат до самия край, след като разбиха с 4:0 Атлетико Мадрид. Московският Локомотив пък взе точка от гостуването си на РБ Залцбург

Бившият нападател на Спартак и Порто Зе Луиш започнаа за първи път като титуляр за Локо. Чорлука и Смолов също стартираха, както и Игнатиев. Ханзи Флик заложи на същия състав, както и при победата над Атлетико. Това означаваше, че Бенжамен Павар и Никлас Зюле, които получиха почивка срещу Айнтрахт (Франкфурт) се завърнаха сред титулярите. Същото важеше и за Толисо, който бе наказан за последния мач в Бундеслигата. Алфонсо Дейвис е контузен, а Серж Гнабри, който се подложи на изолация заради положителен тест за коронавирус, остана на пейката за началото.  Смолов пропусна страхотна възможност да изведе домакините напред още в третата минута, когато изскочи зад отбраната на Байерн и засече от пет метра с глава центриране отляво на Миранчук, но прати топката право в ръцете на Нойер.

В осмата минута и Левандовски имаше добър шанс, след като отклонена топка от корнер стигна до него около близката греда. Полякът опита да засече с глава, кълбото рикошира в рамото му и премина встрани от целта.

Байерн все пак взе ранен аванс. В 13-ата минута Павар много добре центрира от въздуха след дълго подаване на Толисо. Горетцка пък засече с глава на близката греда.

В 25-ата минута Павар направи абсолютното същото центриране от въздуха. Този път Коман засече с крак, но топката срещна левия страничен стълб.

В 57-ата минута баварците бяха много близо до втори гол, но Райкович изчисти на самата голлиния удар на Кимих. Седем минути след това главният рефер отсъди дузпа за Байерн, след нарушение на Куликов срещу Левандовски. След намесата на ВАР обаче решението бе отменено заради засада на Коман в хода на атаката.

В 69-ата минута Коман пропусна стопроцентово положение, след като от осем метра стреля над вратата, а веднага след това Локомотив организира атака, с която стигна до равенството. Игнатиев намери отдясно Зе Луиш, който проби на скорост, след което подаде към Миранчук. Последният засече от движение на близката греда, пращайки топката в десния ъгъл на вратата на Нойер.

Това попадение вдъхнови домакините и в следващите минути Зе Луиш и Миранчук излязоха зад отбраната на Байерн, но направиха пропуски.

В 79-ата минута обаче Байерн си върна преднината. Мартинес намери Кимих около дъгата на наказателното поле. Германският национал си вдигна топката с едно докосване и стреля много прецизно в ъгъла за 1:2.

Рифат Жемалетдиновжълт картон Рифат Жемалетдинов  84'
79' Йошуа Кимих  Йошуа Кимихгол
Владислав Игнатиевизлиза Владислав Игнатиев  76'
Рифат Жемалетдиноввлиза Рифат Жемалетдинов
Фьодор Смоловизлиза Фьодор Смолов  75'
Дмитрий Рибчинскийвлиза Дмитрий Рибчинский
Антон Миранчукгол Антон Миранчук  70'
69' Кингсли Коман  Кингсли Команизлиза
Дъглас Коста  Дъглас Коставлиза
Муриложълт картон Мурило  50'
48' Люка Ернандес  Люка Ернандесжълт картон
Ведран Чорлукаизлиза Ведран Чорлука  46' Томас Мюлер  Томас Мюлеризлиза
Слободан Райковичвлиза Слободан Райкович  Серж Гнабри  Серж Гнабривлиза
Леон Горетцка  Леон Горетцкаизлиза
Хавиер Мартинес  Хавиер Мартинесвлиза
Дмитрий Живоглядовжълт картон Дмитрий Живоглядов  17'
13' Леон Горетцка  Леон Горетцкагол
11 Извършени фалове 15
13'
Леон Горетцка
Антон Миранчук
70'
79'

28 октомври 2020 | 01:13

Никой не разбра защо отмениха тая дузпа, тва с тея видео повторения се превръща във все по-голяма гавра с футбола... Рейтинг: 20 1

Howard Webb (Гост) 11 отговор
28 октомври 2020 | 00:00

Аз ше ги опраа тия...само да се паднат с Ман Юнайтед. Рейтинг: 5 10

Аз (Гост) 10 отговор
27 октомври 2020 | 23:05

Локо игра с огромно желание, смелост и отлична тактика. "Малки" недостатъци в техиката попречиха да вземат точка, класата си е класа, как Кимих вкара... Рейтинг: 17 1

27 октомври 2020 | 22:25

Сега ще отидат да си викант някоя рускиня да я напълнят едно хубаво след победата. Рейтинг: 21 2

27 октомври 2020 | 20:34

Лалалалала, сложили мрежички в Москва, Левандовски опъвал мрежичките. Рейтинг: 1 16

Шампионска Лига

Още четири отбора посягат към 1/8-финала в Шампионската лига 01 декември 2020 | 06:30
Зидан: Контузия от стрес на Азар? Не, той е силен 30 ноември 2020 | 19:28
Конте: Да си представим, че сме в Лига Европа 30 ноември 2020 | 16:44
Клоп разясни какво е състоянието на Тиаго и Александър-Арнолд 30 ноември 2020 | 16:26
Аякс очаквано се справи без проблем с Мидтиланд, Краев игра повече (видео) 26 ноември 2020 | 00:09
Локо (Москва) спъна Атлетико в Мадрид (видео) 26 ноември 2020 | 00:19
Треньорът на Шахтьор се закани: Можем отново да победим Реал Мадрид 01 декември 2020 | 05:27
Борусия (М) загуби защитник за мача с Интер 30 ноември 2020 | 22:39
Начо: Дано Рамос преподпише, много е важен за нас 30 ноември 2020 | 19:01
Байерн остави важни играчи в Мюнхен 30 ноември 2020 | 18:09
Играят тези, които са във форма, не правя ротации, обяви Гуардиола 30 ноември 2020 | 13:09
Де Хеа минава прегледи днес, под въпрос за ПСЖ 30 ноември 2020 | 12:16
Реал М без Азар в Украйна, но Бензема е на линия 29 ноември 2020 | 15:18
Мидтиланд все пак ще приеме Ливърпул на своя стадион 27 ноември 2020 | 14:02
Мидтиланд ще приеме Ливърпул в Дортмунд 26 ноември 2020 | 19:23
Сънародник на Диего пресъздаде емблематичен момент от кариерата му 26 ноември 2020 | 17:50