Два гола в края спасиха Реал от нов провал (видео) 27 октомври 2020 | 23:53
Реал Мадрид отбеляза два много късни гола и се спаси от загуба при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах). Срещата завърши 2:2, а испанският гранд губеше с два гола до 87-ата минута. Бензема намали, а в допълнителното време Каземиро изравни и донесе точката на "белите".

Маркъс Тюрам бе героят на вечерта за германците. 23-годишният френския нападател отбеляза и двата гола. Синът на бившия съотборник на Зидан Лилиан Тюрам откри резултата в 33-ата минута и се разписа още веднъж в 58-ата минута.

След шокиращата загуба от Шахтьор на старта сега Реал взе поне една точка, тъй като му предстоят два двубоя с Интер. Борусия (М) пък изпусна златна възможност да спечели и да увеличи шансовете си за преодоляване на групата.

В началото на двубоя изглеждаше, че Реал ще контролира събитията на терена. Испанците владееха топката повече, играеха с увереност и търсеха пролуки в защитата на домакините. Отборът на Зидан отправи няколко удара, но без да затрудни Зомер. В 29-ата минута вратарят на германците трябваше да се намесва след хубав удар на Кроос.

Борусия много рядко успяваше да атакува, но в 33-ата минута го направи по отличен начин. Великолепна контраатака завърши с подаване на Плеа към Тюрам, който заби топката в мрежата. Синът на световния шампион с Франция Лилиан Тюрам отбеляза първия си гол в Шампионската лига.

Реал можеше бързо да отговори, но Зомер отрази удар на Асенсио. "Белите" стартиха на високи обороти второто полувреме и отново Асенсио бе близо до гола. След ъглов удар негов удар от воле бе отклонен и топката се удари в гредата.

Гостите създадоха още няколко положения пред вратата на Зомер, но завършващият удар не бе на висота. При една от ситуациите Винисиус получи топката на идеална позиция в наказателното поле, но стреля много далеч от целта.

В същото време при почти всяка контраатака на Борусия защитата на Реал се пропукваше. В 54-ата минута Крамер бе близо до изключителен гол, след като преодоля няколко бранители на съперника. Накрая обаче той не успя да завърши с добър удар.

Няколко минути по-късно германците удвоиха аванса си. След удар на Плеа топката стигна до Тюрам и той я прати в мрежата при добавката. Играчите на Зидан претендираха за засада, но Менди, който много бавно се изтегляше напред, покри и тимът на Зидан се озова в още по-трудна ситуация.

Куртоа предотврати трети гол в 61-ата минута. Нойхауз изведе Плеа сам срещу вратаря, но стражът успя да отрази удара и остави "белите" с някакви надежди. Изнасянето на Реал в предни позиции оставяше много пространства за бързите атаки на съперника. Щиндъл бе следващият, който можеше да се разпише, но диагоналният му удар мина покрай дясната греда на Куртоа.

Зидан опита да промени нещо, като пусна в игра Лука Модрид и Еден Азар, който се появи в игра за първи път от началото на сезона. Белгиецът можеше и да върне Реал в мача, но стреля покрай вратата при първата си възможност.

В следващите минути "белите" не създадоха много, но три минути преди края на редовното време Каземиро върна топката от аутлинията към Бензема и французинът намали на 2:1. В добавеното време Модрич центрира, Рамос отклони топката към Каземиро и той прати топката в мрежата, като спаси точката за Реал.

БОРУСИЯ (М) - РЕАЛ МАДРИД 2:2
1:0 - Тюрам (33)
2:0 - Тюрам (58)
2:1 - Бензема (87)
2:2 - Каземиро (93)

БОРУСИЯ (М): Зомер, Бенсебайни, Елведи, Гинтер, Лайнер, Крамер, Хофман, Нойхаус, Щиндъл, Плеа, Тюрам

РЕАЛ МАДРИД: Куртоа, Менди, Варан, Рамос, Васкес, Валверде, Каземиро, Кроос, Асенсио, Винисиус, Бензема

Патрик Херман Патрик Херман7 Еден Азар7 Еден Азар
90' Каземиро  Каземирогол
89' Каземиро  Каземирожълт картон
87' Карим Бензема  Карим Бенземагол
Флориан Нойхаусжълт картон Флориан Нойхаус  85'
84' Марко Асенсио  Марко Асенсиоизлиза
Патрик Херманвлиза Патрик Херман  Лука Модрич  Лука Модричвлиза
70' Винисиус Жуниор  Винисиус Жуниоризлиза
Маркус Тюрам
33'
58'
87'
Карим Бензема
90'
Каземиро

Добави коментар Коментари (68)

Alex (Гост) 68 отговор
28 октомври 2020 | 09:49

Очаквано под статията само катунски рев. Не стига, че още сте осрани от събота, такива нагли същества като вас няма. Бият ви, еб*т ви и пак се пените. Рейтинг: 15 6

28 октомври 2020 | 02:05

Ще предприема строги мерки срещу Каземиро. Обясних му на грозноватото момче че трябва отсега да си загубим точките, да няма как да ни добутат съдиите извън групите, че ще ми причернее ако видя Байерн Мюнхен, сигурно ще счупят някой рекорд ако ни хванат. Рейтинг: 10 16

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

До Зинедин Зидане (Гост)
28 октомври 2020 | 07:47

Няма, спокойно. Все пак не сте Барселона, за да чупят рекорди срещу вас и да ви бият като кучета. Рейтинг: 19 6

28 октомври 2020 | 01:16

Тея Реал супер жалките, няма да си излязат от групата хахаха. А като ни биха не им се затваряха устите! Рейтинг: 20 19

мадридиста (Гост)
28 октомври 2020 | 07:09

Гледайте си катуна, после ще видим Рейтинг: 15 8

Стефко Жилиев (Гост) 62 отговор
28 октомври 2020 | 00:47

Тъкмо са зарадвах на поредното тото и колко кратка радост пак да са иба в пл.ешивия дебел пъ.рдялник да са иба Рейтинг: 12 7

Бял Парцал (Гост) 61 отговор
28 октомври 2020 | 00:34

Два мача ,една точка.Супер резултат.До миналата година Осминки,тази и в ЛЕ няма да влезем . Рейтинг: 15 20

28 октомври 2020 | 00:19

Катунци като халките ви са хлабави, поне си дръжте човките затворени Рейтинг: 33 12

Георги В. (Гост) 59 отговор
28 октомври 2020 | 00:18

Не знам, ама по-бездарно студио, с по-слаби гост-коментатори от тези в ефира на Макс спорт не съм виждал до сега... а доста съм изгледал за 40 години. Рейтинг: 21 1

Vamos (Гост) 58 отговор
28 октомври 2020 | 00:13

Дори и когато играе зле,Реал винаги се бори до край и отказва да се предава,както и Рафа Надал Рейтинг: 33 16

yorval=&=BMG!! (Гост) 57 отговор

И Въпреки повеждането с 2 голчета, накрая КРАЛските РЕАЛни воини успяват да се докопат до щастливото за тях равенство с 2:2 след попаденията на безличния Бензема и доста добрия КАЗЕМИРО, който резултат бе СВОЕВРЕМЕННО предсказан и точно прогнозиран от мен самия, с което тази група се очертава да бъде най-оспорвана и доста неясна с оглед крайното классиране. Но ако решим да оббобщиме, независимо от доста голямото разочарование от тези 2 мача с Грандовете ИНТЕР и РЕАЛ с допуснатите изравнявания в последните 5 минути на срещите, все пак БМГ може да се поздрави и да се гордее с постижението си, щото игра като равен-с-равен и изобщо не се уплаши от тези големи имена на съвременната ЕВРО-сцена, просто не им стигна като цяло малко повече морална и физическа издържливост, на въпреки всичко ние играем в ЕВРОПА... Рейтинг: 13 6

Георги В. (Гост)
28 октомври 2020 | 00:20

Изобщо няма да има интрига тук. Реал и Интер на 101% се класират напред. Рейтинг: 15 11

пфффф (Гост)
28 октомври 2020 | 07:55

ххахахаха класират са на хуя ми, олигофрен, ревал си заминават, тъпунгер! яж хуя!! Рейтинг: 4 9

Рафаел Гордильо (Гост) 56 отговор
28 октомври 2020 | 00:10

Бог прощава Реал никога Рейтинг: 16 13

Ф Перес (Гост) 55 отговор
28 октомври 2020 | 00:09

Скъпи приятели и симпатизанти, аз обичам да гълтам до последната капка. Рейтинг: 5 11

Венци шкембето (Гост) 54 отговор

Тоз мач и аз немога да го наредя така Рейтинг: 20 1

Да (Гост)
28 октомври 2020 | 22:42

Тая година заради тая измислена карантина ще има много тотаджийски резултати, за съжаление, но отборите требе да избият отнекъде... Рейтинг: 5 0