Гасперини: С Аякс си приличаме 28 октомври 2020 | 02:53
Наставникът на Аталанта Джан Пиеро Гасперини видя доста прилики между своя отбор и Аякс след снощния мач, завършил 2:2. "Бергамаските" губеха с 0:2, на почивката, но с два гола на Дуван Сапата стигнаха до равенството и са втори в групата си в Шампионската лига след Ливърпул.

"Не играхме слабо през първото полувреме, просто не си вкарахме положенията. Аякс използва висока преса и това ни затрудни. Справихме се много добре, за да наваксаме изоставането си. Никога преди не бяхме срещали Аякс и предвид агресивния им стил, това беше важен тест за нас. И двата отбора предприеха риска да оставят свободни пространства, защото залагат на атаката. Има прилика между нас и Аякс. Не в тактическо отношение, а в пресата, скоростта и стремежа към постоянни атаки", каза Гасперини.

CRACK #AtalantaAjax #Zapata #UCL #GoAtalantaGo pic.twitter.com/TCwi8B5i6V "Смених Иличич, защото беше уморен. В този период от двубоя атаките постоянно се редуваха и ни трябваше повече свежест с влизането на Малиновски и Муриел. Съжалявам за пропуснатите положения, но съм доволен от начина, по който играхме", продължи опитният специалист.

"Не ме притеснява, че загубихме два поредни мача в Серия "А". Не е лесно да се раздвояваш между първенството и Шампионската лига, където сега всеки мач е важен. Това не означава, че искаме с лекота да пилеем точки, но очевидно сме фокусирани в по-голяма степен върху Европа", добави Гасперини.
Алехандро Гомес Алехандро Гомес10 Lassina Traore23 Lassina Traore
Дуван Сапата Дуван Сапата91 Antony Matheus dos Santos39 Antony Matheus dos Santos
Луис Муриел Луис Муриел9 Шон Клайбер5 Шон Клайбер
Руслан Малиновски Руслан Малиновски18 Закария Лабиад19 Закария Лабиад
Куинси Промес11 Куинси Промес
Руслан Малиновскижълт картон Руслан Малиновски  90' Antony Matheus dos Santos  Antony Matheus dos Santosизлиза
Закария Лабиад  Закария Лабиадвлиза
Алехандро Гомесизлиза Алехандро Гомес  78'
Луис Муриелвлиза Луис Муриел
Йосип Иличичизлиза Йосип Иличич
Руслан Малиновскивлиза Руслан Малиновски
69' Давид Нерес  Давид Нересизлиза
Куинси Промес  Куинси Промесвлиза
Берат Джимситижълт картон Берат Джимсити  66'
Дуван Сапатагол Дуван Сапата  60'
56' Нусаир Мазрауи  Нусаир Мазрауиизлиза
Шон Клайбер  Шон Клайбервлиза
Дуван Сапатагол Дуван Сапата  54'
38' Lassina Traore  Lassina Traoreгол
30' Душан Тадич  Душан Тадичдузпа
25' Нусаир Мазрауи  Нусаир Мазрауижълт картон
Йосип Иличичжълт картон Йосип Иличич  23'
20' Дейви Клаасен  Дейви Клаасенжълт картон
6' Lassina Traore  Lassina Traoreжълт картон