Резервата Рашфорд вдъхнови Юнайтед с хеттрик (видео) 28 октомври 2020 | 23:53
Манчестър Юнайтед стигна до убедителна победа с 5:0 срещу РБ Лайпциг на "Олд Трафорд". Двубоят не бе толкова лесен за отбора на Оле Гунар Солскяер, но се промени, когато в средата на второто полувреме на терена се появиха Маркъс Рашфорд и Бруно Фернандеш.

Грийнууд откри резултата в 21-ата минута, а Рашфорд се разписа на два пъти в рамките на 4 минути през втората част. Марсиал от дузпа направи резултата 4:0 преди Рашфорд да оформи хеттрика си в самия край.

"Червените дяволи" са лидер в група Н на Шампионската лига с актив от 6 точки и са в отлична позиция. Германците, които са полуфиналист от миналото издание на турнира, имат 3 точки.

"Червените дяволи" бързо поеха инициативата и започнаха да притискат съперника. Още в петата минута хубав удар на Фред бе отразен от Гулачи. Германците не бяха пристигнали на "Олд Трафорд", за да се защитават през цялото време, но имаха проблеми с атаките на домакините.

В 21-ата минута Погба проби през центъра и изведе Грийнууд, който откри резултата. Ситуацията бе разгледана с ВАР и преценката бе, че няма засада и попадението бе признато.

Голът накара РБ Лайпциг да се активизира и тимът на Нагелсман бързо можеше да отговори. Де Хеа обаче се справи със силен удар на Нкуку. Последваха още няколко атаки на гостите, с които Юнайтед се справи.

След като поведоха, "червените дяволи" отстъпиха инициативата на съперника, а това продължи и в началото на втората част. Въпреки това домакините бяха близо до удвояване на преднината си в 51-ата минута.

Атака на английския тим доведе до разбъркване в наказателното поле. Защитата на Лайпциг успя да избие топката, но играчите на Юнайтед имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Конате. Топката стигна до Грийнууд, който си изработи пространство за изстрел, но Гулачи успя да го отрази.

Играта след почивката бе накъсана, а германците опитваха да изравнят, но реално не създаваха положения. В игра се появиха Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд и играта на Ман Юнайтед доби различен вид. Португалецът изведе Марсиал, но французинът не успя да отклони топката.

След това дойде периодът на Рашфорд. Английският национал реши мача с два бързи гола. Фернандеш го изведе с великолепно подаване и нападателят прати топката в мрежата. Страничният съдия вдигна флага, но след разглеждане с ВАР голът бе признат, тъй като Рашфорд бе зад централната линия, когато топката бе изпратена напред.

Малко по-късно той отново бе в прегръдките на съотборниците си. Топката бе открадната близо до наказателното поле на Лайпциг, Рашфорд преодоля Упамекано и със силен удар не остави шансове на Гулачи.

След това развитие играчите на Солскяер продължиха да нападат, а защитата на съперника нямаше отговор на Рашфорд. Той бе близо до хеттрик в 84-ата минута, след като развинти няколко бранители на германците, но в крайна сметка ударът му бе блокиран.

Атаките към Гулачи не спираха и Марсиал бе съборен в наказателното поле. В този момент се видя какъв е духът в съблекалнята на "червените дяволи". Рашфорд отстъпи изпълнението на Марсиал, вместо да търси хеттрик, а обичайният изпълнител Бруно Фернандеш също не тръгна да бие. Французинът бе точен от бялата точка и направи резултата 4:0.

До края все пак остана време Рашфорд да стигне до заслужен хеттрик. Той се възползва от нова грешка в защитата на гостите и отново бе прецизен, като секунди по-късно напусна терена с топката от мача.

Антони Марсиалдузпа Антони Марсиал  87'
86' Марсел Забитцер  Марсел Забитцержълт картон
Аарън-Уан Бисакаизлиза Аарън-Уан Бисака  81'
Аксел Туанзебевлиза Аксел Туанзебе
Пол Погбаизлиза Пол Погба
Единсон Каванивлиза Единсон Кавани
Маркъс Рашфордгол Маркъс Рашфорд  78'
77' Джъстин Клуйверт  Джъстин Клуйвертжълт картон
75' Кевин Кампъл  Кевин Кампълизлиза
Джъстин Клуйверт  Джъстин Клуйвертвлиза
Маркъс Рашфордгол Маркъс Рашфорд  74'
Дони ван де Бекизлиза Дони ван де Бек  68'
Бруно Фернандешвлиза Бруно Фернандеш
65' Кристофър Нкунку  Кристофър Нкункуизлиза
Александър Сьорлот  Александър Сьорлотвлиза
Мейсън Грийнуудизлиза Мейсън Грийнууд  63' Бенямин Хенрихс  Бенямин Хенрихсизлиза
Маркъс Рашфордвлиза Маркъс Рашфорд  Марсел Забитцер  Марсел Забитцервлиза
Неманя Матичизлиза Неманя Матич
Скот Мактоминейвлиза Скот Мактоминей
46' Бенямин Хенрихс  Бенямин Хенрихсжълт картон
Мейсън Грийнууд
21'
Маркъс Рашфорд
74'
78'
Антони Марсиал
87'
90'

Добави коментар Коментари (64)

Вкаранга (Гост) 64 отговор
29 октомври 2020 | 15:21

Рашфорд е машина, а Юнайтед отново започват да заформят гръбнак от свои юноши. Последните попълнения също са на място. Чакат ги добри дни. Вероятно ще са в борбата за титлата още догодина, а в ШЛ могат да стигнат поне до четвъртфинал. Рейтинг: 2 0

ONLINEPARI (Гост) 63 отговор
29 октомври 2020 | 10:41

КАК ДА СПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. -----------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 2

29 октомври 2020 | 08:55

Юнайтед, трябва да знаете, имате една перла и страхотен човек. Рашфорд е страхотен. По принцип, ако зависеше от мен, в псж ще разкарам Неймар и ще взема Рашфорд. Бих казал, че Кейн, Сон и Рашфорд са може би играчите, които бих докарал в псж на мястото на Мбапе и Неймар. Страхотни момчета и играчи. Рейтинг: 32 0

29 октомври 2020 | 08:19

Много добре, но дано не са някакви фойерверки, от ден до пладне, а да са плод на ясна преценка на положението което в началото, си беше направо отчайващо, дано някой от по-можещите играчи, да си отрезвят главите и да променят тотално нещата, знаем че могат да го сторят! Рейтинг: 12 1

Manchester United (Гост) 56 отговор
29 октомври 2020 | 08:13

Ман Юнайтед шампион!!! Рейтинг: 22 2

АЛЕКСАНДРОВ (Гост) 55 отговор
29 октомври 2020 | 08:04

Тъй като не ВИ познавам, се обръщам с учтивото във всяко отношение, и за всичко което иска човек да изрази мнение, недейте да определяте Вие! кога и как даден отбор побеждава, това са тънки нюанси в занаята, има ги във всеки спорт, и футбола не прави изключение!? Рейтинг: 5 1

29 октомври 2020 | 07:33

Хейтърчета Юнайтед мачка наред,колкото и да не ви харесва.Айде клякайте,лапайте и не говорете с пълна уста. Рейтинг: 21 7

ТОТНЪМ (Гост)
29 октомври 2020 | 16:58

ТОТНЪМ 1:6 Рейтинг: 0 1

Орангутан (Гост) 52 отговор
29 октомври 2020 | 05:49

От някакъв господин колко силен не ме интересувам купил съм си целия свят Рейтинг: 1 0

барби (Гост) 51 отговор
29 октомври 2020 | 04:46

Арда призна ли я Рейтинг: 0 0

stanislav (Гост) 50 отговор

Първия гол 30 сантиметра засада, втория много тънка засада Рашфорд вече беше настъпал централната линия. Третия гол отнемането на топката можеше и да е след нарушение просто не дадоха камерата отзад да видим как му изрита крака и така подаде напред. Дузпата си беше чиста защитника закъсня и си го подкоси. Петия гол беше супер. Като цяло Ман Ю играха много добре. Бързи нападатели, добра техника на скорост в защита имат една дупка, но пък ДеХеа беше на ниво и изкара всичко. Честито днес Бяха по-добрия отбор. Рейтинг: 7 31

циганин левскар (Гост)
29 октомври 2020 | 04:51

да Рейтинг: 2 3

Корси (Гост)
29 октомври 2020 | 06:46

Като си толкова подробен що не писа, че всъщност свириха третото нарушение в наказателното поле за дузпа, имаше. Е заради такива като тебе с 30 сантиметрови паланги жените не могат да се научат да паркират. Рейтинг: 19 4

станиславе (Гост)
29 октомври 2020 | 07:08

Дървен философ голям - правилото е, че няма как да си в засада, когато си в собственото поле. Рейтинг: 18 2

stanislav (Гост)
29 октомври 2020 | 16:48

е човек не може да се избъзика малко. Знам какво е правилото наливам масло в огъня. Последните три изречения са истинския ми пост. Рейтинг: 0 0

Вижоще

Шампионска Лига

Още четири отбора посягат към 1/8-финала в Шампионската лига 01 декември 2020 | 06:30
Зидан: Контузия от стрес на Азар? Не, той е силен 30 ноември 2020 | 19:28
Конте: Да си представим, че сме в Лига Европа 30 ноември 2020 | 16:44
Клоп разясни какво е състоянието на Тиаго и Александър-Арнолд 30 ноември 2020 | 16:26
Аякс очаквано се справи без проблем с Мидтиланд, Краев игра повече (видео) 26 ноември 2020 | 00:09
Локо (Москва) спъна Атлетико в Мадрид (видео) 26 ноември 2020 | 00:19
Тех Хаг: В по-добра форма сме в сравнение с първия мач с Ливърпул 01 декември 2020 | 10:41
Треньорът на Шахтьор се закани: Можем отново да победим Реал Мадрид 01 декември 2020 | 05:27
Борусия (М) загуби защитник за мача с Интер 30 ноември 2020 | 22:39
Начо: Дано Рамос преподпише, много е важен за нас 30 ноември 2020 | 19:01
Байерн остави важни играчи в Мюнхен 30 ноември 2020 | 18:09
Играят тези, които са във форма, не правя ротации, обяви Гуардиола 30 ноември 2020 | 13:09
Де Хеа минава прегледи днес, под въпрос за ПСЖ 30 ноември 2020 | 12:16
Реал М без Азар в Украйна, но Бензема е на линия 29 ноември 2020 | 15:18
Мидтиланд все пак ще приеме Ливърпул на своя стадион 27 ноември 2020 | 14:02
Мидтиланд ще приеме Ливърпул в Дортмунд 26 ноември 2020 | 19:23